Pedagogės ir visuomenės veikėjos A. G. Astrauskaitės atleidimas neteisėtas, tačiau į darbą ji grąžinama nebus

laikmetis.lt

Pedagogės ir visuomenės veikėjos Astros Genovaitės Astrauskaitės atleidimas iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos yra neteisėtas, tačiau į darbą ji grąžinama nebus, penktadienį nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Teismo giliu įsitikinimu, ieškovės turimų įsitikinimų saviraiškos rodymas, sukėlęs nemažus atgarsius visuomenėje ir viešojoje erdvėje, koreliuojantis su galimu įstatymų pažeidimu ir teisėsauga, nėra suderinamas su mokytojo profesija, kuriai, minėta, keliami didesni moraliniai ir reputaciniai reikalavimai, gali pakenkti ugdymo procesui, įnešti didesnės nei įprasta konfliktinės situacijos gimnazijos bendruomenėje, kas neabejotinai gali sąlygoti nepakankamai palankias ir saugias darbo sąlygas pačiai ieškovei“, – sprendimą negrąžinti jos į darbą motyvavo teismas.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Jai pareikšti įtarimai dėl organizavimo ir provokavimo.

Teismas nusprendė laikyti, kad jos darbo sutartis nutraukta šiuo teismo sprendimu nuo jo įsiteisėjimo.

Jis taip pat priteisė A. G. Astrauskaitei 5 tūkst. eurų už priverstinės pravaikštos laiką.

Šis sprendimas nėra galutinis ir per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

A. G. Astrauskaitė iš mokyklos atleista pernai gruodį, nustačius, jog ji buvo įdarbinta tinkamai nepaskelbus atrankos.

Tuometinis Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas sakė, kad pedagogė išvis negalėjo būti priimta dirbti lietuvių kalbos mokytoja, nes neatitiko nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

Darbo ginčų komisija kovą iš dalies patenkino A. G. Astrauskaitės prašymą pripažinti jos atleidimą neteisėtu, bet į darbą negrąžino.

Mokykloje A. G. Astrauskaitė nebedirba nuo šių metų kovo 1 dienos.

Riaušės, dėl kurių teisiama A. G. Astrauskaitė, prie parlamento rūmų Vilniuje kilo užpernai rugpjūčio 10-osios vakarą. Tą pačią dieną prie Seimo vyko mitingas prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

….skaidruomene vykdo…teisinguma…nu,galejo da durniau suformuluot savo taip vadinama ..nuosprendi…kaip sako vienas labai eruduotas karo komentatorius….dibilai bla…..

Pagarba gerb. Mokytojai

Visi padorūs žmonės gerbia, myli ir žavisi šia Mokytoja, jos auklėtiniai šią Mokytoją myli, o valstybės siekiamybė turėtų būti būtent tokie pilietiški ir patriotiški mokytojai, kurie neabejingi Lietuvos likimui. Dabar gi viskas atvirkščiai, siekiama, kad mokyklose augtų nepilietiški ir nepatriotiški vaikai ir jiems tai demonstruojama prieš akis. Mokytojos privalu teisėsaugai atsiprašyti ir atlyginti moralinę žalą, bei atlyginti visus patirtus nuostolius, atsiprašius, nedelsiant prašyti, kad sugrįžtų ugdyti vaikus.

fgff

Pratęskime to(tų) paiko(-ų) teisėjo(-ų) nusišnekėjimą ir taikykime kitiems atvejams – pilietis A man skolingas krūvą pinigų (teismas pripažįsta, turiu paskolos sutartį)), bet jų man neturi grąžinti… Taip mąstykime kiekvienu panašiu atveju – ot prasidės gyvenimas ant litwos…

aik tu sau....

LIETUVOS !!!, vabale

stasys

visada galima užduoti kita klausimą ar tėvai norėtu jog tokia lietuviu kalbos mokytoja dėstytu jų vaikams ? Reputacija ir žmogaus teisės viena su kita koreliuojasi tik randant kompromisą ir pusiausvyrą dėl to klausimo visuomenėje . Mokytoja juk dirbo ne vienus metus ir ne teisėtai ją priėmus todėl vice mero teiginiai aišku absurdiški , ta teismas ir konstatavo patenkindamas mokytojos reikalavimus , vienok teismas neuždraudė mokytojai toliau dirbti pagal profesija , tik konstatavo jog jos sutartis su savivaldybe tuo ir baigiasi ,pastarajai išreiškus norą ta sutartį nutraukti ir mokytojos negražinti į darbą sumokėjus atitinkamo didžio pinigine kompensacija .

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top