Penkiolikai minučių apkabino Lukiškių aikštės liepas: Vilnius turi likti žalias

Rugilė Audenienė | Alfa.lt

Ketvirtadienį prie Lukiškių aikštės susirinkę žmonės penkiolikai minučių apkabino čia augančias liepas. Nors savivaldybė sako, kad leidimai kirsti medžius dar neišduoti, pristatant nuveiktus ir būsimus darbus aikštei atnaujinti, kertamais įvardijami 55 medžiai.

Reprezentacinės aikštės projekto architektai teigia, kad Lukiškių aikštės liepos yra pažeistos netaisyklingo genėjimo, druskų, taršos. Tuo metu medžius Lietuvos arboristikos centro vadovas Sigitas Algis Davenis nustatė, kad numatyti kirsti medžiai yra patenkinamos būklės ir juos tinkamai prižiūrint dar gali ilgai gyvuoti. Jo nuomone, kirstinos tik viena ar dvi liepos aikštės teritorijoje ir viena – Vasario 16-osios gatvėje.

„Norisi, kad kiek turime žalumos, lai tiek ir liktų. Tuo ir ypatingas Vilnius: Kaune dominuoja ąžuolai, Vilniuje – liepos“, – Alfa.lt sakė viena iš medžių apkabinimo akcijos organizatorių Agota Zdanavičiūtė.

Medžius ginantys žmonės sako, kad jų akcija, priešingai nei tikino „Vilniaus planas“ projektų vadovė ir Lukiškių aikštės projekto autorė, architektė Jurga Silvija Večerskytė- Šimeliūnė, nėra atsisveikinimas su liepomis. Tai taikus priminimas, kad miestiečiams rūpi medžiai, ir protestas prieš planus kirsti liepas, kurios dar gali ilgai gyvuoti.

„Dalies liepų kamienai yra apsaugoti ir jos yra aptvertoje teritorijoje. Tačiau dalį jų žada iškirsti, jos auga aplink Lukiškių aikštę. Šia akcija užmegsime ryšį su medžiais ir parodysime, kad jų likimas mums svarbus“, – žadėjo liepų apkabinimo organizatoriai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Liepa

Iki ko prisigyvenom: „laisvoj” Lietuvoj reikia savo kūnu užstoti Medį nuo profesionalių bepročių, apsiginklavusių ledinėmis širdimis ir išpampusiomis piniginėmis….//
Bet juk ne vien medžių gretos sparčiai retėja mūsų šalelėje: sutikai Lietuvį- ir apkabink, nes rytoj jo gali niekada nebesutikti, su visom „šaknim” bus „savanoriškai” perkeltas į tuo kartu „trąšesnę” ir saugesnę teritoriją…//

Ačiū organizatoriams..

Kaip ciniška architektė ,,išvartė” geriečių akciją…

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top