Per šešis mėnesius V. Putinas artėja prie pirmosios didelės pergalės kare: Ukraina pripažįsta, kad padėtis yra „itin įtempta”

dailymail.co.uk

Rusija intensyvina Bachmuto puolimą ir siekia nutraukti tiekimo linijas, taip priversdama pasiduoti.

Šiandien Ukraina pareiškė, kad padėtis aplink apgultą Bachmuto miestą yra „labai įtempta”, nes Vladimiro Putino pajėgos suintensyvino puolimą, siekdamos apsupti Ukrainos karius.

Rusija bando nutraukti tiekimo linijas į miestą, kuriame vyko vieni sunkiausių karo mūšių, ir priversti juos pasiduoti arba pasitraukti.

Tai suteiktų V. Putinui pirmą didelę pergalę per daugiau nei pusę metų ir atvertų kelią užimti paskutinius likusius Donecko regiono miestų centrus.

Nepaisydamas didelių nuostolių, priešas metė labiausiai parengtus „Wagner” [samdinių grupės] šturmo dalinius, kurie bando pralaužti mūsų karių gynybą ir apsupti miestą, – karinių pranešimų platformoje,- sako Ukrainos generolas pulkininkas Oleksandras Syrskis.

Ukrainos kariškiai anksčiau sakė, kad Rusija sustiprino savo pajėgas Bachmuto rajone ir apšaudo aplink miestą esančias gyvenvietes.

Per praėjusią parą mūsų kariai atrėmė daugiau kaip 60 priešo atakų, – sakoma šiandien, priduriama, kad Ukrainos pajėgos atrėmė į šiaurę nuo miesto esančių Jadhidnės ir Berchivkos kaimų atakas.

Ukrainos karo analitikas Olehas Ždanovas sako, kad Rusijos pajėgos, bandydamos atkirsti kelią į vakarus nuo Chasiv Jaro, įvarė pleištą tarp šių kaimų.

Pietinė Bachmuto dalis yra vienintelė teritorija, kurią galima vadinti Ukrainos kontroliuojama. Visuose kituose rajonuose padėtis nenuspėjama, – sakė jis vaizdo komentare ir pridūrė: „Neįmanoma pasakyti, kur yra fronto linija”.

Vakar Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad padėtis mieste „darosi vis sudėtingesnė”. Priešas nuolat naikina viską, kas gali būti panaudota mūsų pozicijoms apsaugoti, – sakė jis, pavadindamas ten esančius karius „tikrais didvyriais”.

Analitikai teigia, kad Maskvos pergalė užimant miestą būtų daugiausia simbolinė, nes druskos kasyklų miestas neturi didelės strateginės vertės.

Tuo tarpu Ukrainos kariai Donecko regione, atšilus orams ir atšilus įšalusiai žemei, glaudėsi purvinose tranšėjose.

Abi pusės lieka savo pozicijose, nes, kaip matote, pavasaris reiškia purvą. Todėl neįmanoma judėti į priekį, – sakė 59 metų Mykola, fronto raketų paleidimo baterijos vadas, kuris planšetinio kompiuterio ekrane tikrina koordinates, kur reikia šaudyti.

Pavasarinis atšilimas, vadinamas rasputica, kuris kelius paverčia upėmis, o laukus – pelkėmis, jau ne kartą sužlugdė kariuomenės judėjimą Ukrainoje ir vakarų Rusijoje.

Naujienų agentūra „Reuters” matė kelias purve įstrigusias karines transporto priemones. Zigzago formos griovyje 25 metų būrio vadas Volodymyras sakė, kad jo vyrai yra pasirengę veikti bet kokiu oru.

Kai mums duodamas taikinys, tai reiškia, kad turime jį sunaikinti.

Rusija, kurios pajėgas papildė šimtai tūkstančių šauktinių, suintensyvino puolimus rytiniame fronte, tačiau jie brangiai kainavo, sako Ukraina ir jos sąjungininkai.

„Ten vyksta įnirtingi mūšiai. Vadovybė daro viską, ką gali, kad sustabdytų priešo judėjimą per mūsų teritoriją”, – šalies televizijai sakė Ukrainos rytinės karinės vadovybės atstovas Serhijus Čerevatijus.

Rusija sakė, kad jos pajėgos sunaikino Ukrainos šaudmenų sandėlį netoli Bachmuto ir numušė JAV pagamintas raketas bei ukrainiečių dronus. Agentūra „Reuters” negalėjo patikrinti pranešimų apie mūšio lauką.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad JAV planuoja provokaciją Ukrainoje, naudodama nuodingas chemines medžiagas.

Tuo tarpu JAV iždo sekretorė Janet Yellen tapo naujausiu aukšto rango Vakarų pareigūnu, apsilankiusiu Ukrainos sostinėje, ir po susitikimų su V. Zelenskiu bei kitais pareigūnais pažadėjo pagalbą ir daugiau priemonių Rusijai izoliuoti.

JAV prezidentas Džo Baidenas prieš savaitę buvo nuvykęs ten paminėti pirmųjų Rusijos invazijos į Ukrainą metinių.

Amerika palaikys Ukrainą tiek laiko, kiek reikės, – sakė Jellen Ukrainos ministrui pirmininkui Denisui Šmyhaliui, apsupta smėlio maišų Vyriausybės kabinete,

Jellen paskelbė apie pirmosios 1,25 mlrd. dolerių sumos pervedimą iš naujausios 9,9 mlrd. dolerių JAV ekonominės paramos dalies ir apsilankė mokykloje, kurioje mokytojų atlyginimai kompensuojami JAV paramos lėšomis.

Ji taip pat pritarė, kad iki kovo pabaigos būtų užbaigta visiškai finansuojama Ukrainos programa su Tarptautiniu valiutos fondu.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos pajėgos daugiausia dėmesio skyrė gynybinėms pozicijoms išlaikyti, tačiau tikimasi, kad vėliau šiais metais jos bandys surengti kontrpuolimą, naudodamos naujus ginklus iš Vakarų.

V. Zelenskis vėl reikalavo naikintuvų F-16, kurių Vakarų sąjungininkai nenorėjo suteikti.

Mes galėsime visiškai apsaugoti savo dangų, kai santykiuose su partneriais bus visiškai panaikintas aviacijos tabu, – sakė V. Zelenskis savo naktiniame radijo pranešime.

Per invazijos metines abi pusės bandė pademonstruoti ryžtą antriesiems karo metams.

V. Putinas pasakė kalbą, kurioje atsisakė paskutinės likusios branduolinės ginkluotės kontrolės sutarties su JAV, tačiau nepaskelbė jokių svarbių iniciatyvų, skirtų karo eigai pakeisti.

Jį nustelbė į Kijevą atvykęs J. Bidenas, kuris pats Varšuvoje pasakė svarbią kalbą.

Ukrainos kariai, kurių skaičius buvo mažesnis, karo pradžioje atrėmė Rusijos puolimą, kuriuo buvo siekiama užimti sostinę, o vėliau atkovojo didelę teritoriją. Rusija vis dar yra okupavusi beveik penktadalį Ukrainos teritorijos, kurią teigia aneksavusi.

2.3 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
habilitâs

O taip, V. Putinas tikrai artėja prie „pergalės“. Rusijos politologas Maikl Naki, tarp kitko, dirba iš Vilniaus (tik 22 min.)

https://youtu.be/29D2R9Hz5X4

Al.

,,užimti paskutinius likusius Donecko regiono miestų centrus” – o miestų pakraščius paliks ukrainiečiams ?
,,Ukrainos pajėgos atrėmė į šiaurę nuo miesto esančių Jadhidnės ir Berchivkos kaimų atakas.” – labai agresyvūs kaimai.
,,pritarė, kad iki kovo pabaigos būtų užbaigta visiškai finansuojama Ukrainos programa su Tarptautiniu valiutos fondu.” -Įdomu ar palūkanos tokios, kaip skolinantis Lietuvai ?
,,Baidenas pasakė svarbią kalbą”. Prieš metus kiekviena jo svarbi kalba baigdavosi patikinimu, kad JAV į konfliktą nesikiš. Kas dabar?

Dzeikas

Bachmuta dera laikyti tik tol, kol Rusijos patyriami nuostuoliai virsyja ukrainieciu 5 ir daugiau kartu. Veltis i durtuvu kautynes ar kautis uz kiekviena nama su sturmo pestininkais Ukrainai NEAPSIMOKA. Tokiuose musiuose nuostuoliai 1 :1 , reiskia Ukrainai kurios gyventuoju skaicius 4k mazesnis santykinai labiau nuostuolingas.
Analogiska klaida padare Vermachtas isiveles Stalingrado griuvesiuose i gatviu musius su RKKA.
Ukraina turi tobulesne artilerija ir taktiskai geriau paruostus karius, Rusija WWII laiku technika ir gyvosios jegos, mesos persvara.
Tai ir kautis reikia taip, kad naudoti savo stipriasias puses, o ne veltis i durtuvu kautynes su gausesniu priesu.

Dzeikas

PS.Ukrainieciu vietoj neatsisakyciau naudoti napalma – kai priesas gaisesnis ir jo koncentracija didesne napalmo naudojimas efektyvesnis.
Juolab kaip agresijos auka Ukraina gali naudoti bet koki masinio naikinimo ginkla.

Smalsutis

Kodėl jūs taip esate įtikėjęs šalių praradimais. Juk suprantate, kad iki mūsų ateina tik šalims naudinga informacija. Todėl kalbėti apie 5 kartus yra mažiausiai sakyti tai, ką nori pats girdėti.

Dzeikas

Turiu tiketi Rusijos statistika ir jos argumentais?
Kokiu asilu reikia buti, kad tiketi tukstancius kartu pagautu meluojant vagimi?
Tas sukcius netiesos kalbejimo net nelaiko nuodeme, taciau jo „nuomuone” as turiu pasitiketi labiau negu britu ir amerikieciu tyrimu institutais teigianciu kad ZSU islaiko nuostuoliu santyki su rusais 1 /7

Smalsutis

Pritariu. Didžiausią teisybę gali išgirsti iš LRT, Šimonytės ir Dulkio. Abejoti neverta. Tad ir vadovaukimės tuo, ką gauname. Atsiduodi ir kaifuoji.

Dzeikas

Palyginti su tuo kaip meluoja Rusijos propoganda ir oficialus asmenys tamsyos mineti veikejai kaip vaikai.
Be to, gali viesai pasisaipyti is ju kalbu.
Pabandyk Rusijos agresija ivardinti karu.
Gausi 2 srokus: uz „kara” ir uz „agresija”.
Tad smalsuti grauzk vamzdi ir raportuok kuratoriui , kad tu pernelyg durnas siam darbui.

Dzeikas

Dzeikas

 2023-03-02 09:52

,,Laisvo barako lageryj but negali.”

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top