Pernai surengti 296 įspėjamieji streikai, visi jie surengti švietimo sektoriuje

BNS

Lietuvoje pernai įvyko įvyko 296 įspėjamieji streikai – visi jie buvo surengti gruodžio 8 ir 10 dienomis, kai streikavo valstybės sektoriaus ikimokyklinio, pradinio, bendrojo vidurinio ugdymo, taip pat techninio ir profesinio vidurinio mokymo bei kultūrinio švietimo įstaigos.

Streikai apėmė visas dešimt apskričių ir 48 savivaldybes. Daugiausia įspėjamųjų streikų surengta Vilniaus, Panevėžio ir Klaipėdos miestų savivaldybėse – atitinkamai 31, 25 ir 24, pranešė Statistikos departamentas.

Įspėjamuosiuose streikuose dalyvavo 7,1 tūkst. darbuotojų, dėl streikų nedirbtas darbo laikas sudarė 2428 darbo dienas. Vidutinė įspėjamojo streiko trukmė sudarė 0,34 darbo dienos.

Streikavusios švietimo įstaigos nurodė šias įspėjamųjų streikų skelbimo priežastis – atkurti sumažintą mokinio krepšelio dydį, padidinti ikimokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse ir kitas.

Nuo 2000 metų Lietuvoje buvo surengtas 931 streikas, juose dalyvavo 34,3 tūkst. darbuotojų. Daugiausiai streikų per 15 metų surengė švietimo įstaigos – iš viso 99,2 procento.

Šaltinis: faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
apie sąž.

Mokytojų atlyginimas skaičiuojamas pagal tarifikaciją ir proporcingas turimų pamokų skaičiuj klasėse. Tai yra kuo daugiau klasių tuo daugiau reikia mokytojų ir mokytojai daugiau turi pamokų. Kadangi moksleivių skaičius sumažėjęs dėl sumažėjusio gimstamumo ir išvykusiųjų į užsienį su vaikais gyventi ir dirbti, siekiama sumažinti vaikų skaičių klasėse, taip dirbtinai padidinant klasių skaičių, nes atlyginimai mokytojų skaičiuojami pagal parifikaciją ir turimą pamokų skaičių klasėse.
Ar sąžiningas reikalavimas sumažinti vaikų skaičių klasėse,kad būtų daugiau klasių, tikslu mokytojų didesniems atlyginimams mokėti?

apie  tai kas palaiko mokytojus

„ETUCE vadovas Martin Rømer kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl švietimo situacijos Lietuvoje 2015 gruodžio 08 Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer kreipimesi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl švietimo situacijos Lietuvoje, premjerui priminė, kad daugiau nei prieš metus jų susitikimo metu buvo sutarta, kad švietimo sistemoje reikalingi dideli pokyčiai. Po susitikimo buvo sudaryta darbo grupė iš Švietimo ir mokslo ministerijos ir profesinių sąjungų atstovų, kurios išvadoms, susidarė įspūdis, kad Vyriausybė pritarė. Nematydamas teigiamų poslinkių, ETUCE vadovas M. Rømer gruodžio 3 d. dar kartą apsilankė Vilniuje, kur susitiko su Švietimo ir mokslo ministre, Seimo pirmininkės pirmuoju pavaduotoju, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku ir Seimo nariais. Šio susitikimo metu jis ieškojo priežasčių, kodėl per metus… Skaityti daugiau »

ooo

O iš kur paims pinigų mokytojų atlyginimui didinti… Vėl varys skolintis? Ar nepraskolinti siekiama Lietuvą?

okas

o kas apgins vaiko teisę mokytis…? Ar nenukenčia nuo to dvyliktokai, pavasarį egzaminai, o mokytojai nedirba savo darbo, streikuoja ?

> ooo       2016-03-1 13:38

Prašom žvilgtelti čia : http://www.2g.lt/ir paanalizuoti nuo kurių metų ženkliai didėjo skola…

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top