Peru Kongresas priėmė įstatymą prieš įtraukiąją kalbą

Praėjusią savaitę Peru Kongresas priėmė įstatymą, draudžiantį mokykliniuose vadovėliuose ir oficialiuose dokumentuose vartoti įtraukiąją kalbą*. 78 parlamentarai balsavo už, 21 – prieš ir 5 susilaikė. Peru vyriausybė pareiškė ketinanti šio įstatymo nepaisyti.

Patvirtintame įstatyme, kurį inicijavo parlamento narė Milagos Chauregi de Aguajo (Milagros Jáuregui de Aguayo), nurodoma, kad ispanų kalba turi būti vartojama griežtai ir be ideologinės įtakos visose mokymo priemonėse ir oficialiuose dokumentuose.

Debatų metu pasisakė įstatymo projekto autorė, kuri gavusi žodį tvirtino, kad kalbos skaldymas kelia „ne tik prasto bendravimo, bet ir mokinių skaitymo supratimo problemą, nes pastovus tokios kalbos vartojimas sukelia nuolatinę esminę painiavą“.

„Kaip moteris, galiu pasakyti, kad nemanau, jog los ir las vartojimas daro mus labiau matomomis ar leidžia kovoti už lygybę,“ – sakė Chauregi de Aguajo ir pridūrė, kad buvo kreiptasi į Peru kalbų akademiją, kuri pasisakė už jų atsisakymą.

Parlamentarė, garsėjanti tuo, kad gina gyvybę ir šeimą, savo pasitenkinimą išreiškė socialinėje žiniasklaidoje.

Ministrė sako, kad nepaisys šio įstatymo

Tačiau švietimo ministrė Miriam Ponce Certiz (Miriam Ponce Cértiz) patikino, kad įstatymo nebus laikomasi, nes jos ministerija jau yra priėmusi poziciją dėl įtraukiosios kalbos.

„To nebus paisoma, manau, kad Švietimo ministerija jau įspėjo. Visada sakiau: esu atvira dialogui, bet yra pozicijų, kurios siūlo vienus dalykus, ir kitų, kurios siūlo kitus (sic)“, – aiškino ji.

Ginčas, kuris toli peržengia kalbos ribas ir yra susijęs su pačia daiktų ir būtybių samprata: painiava šioje srityje lemia paties pasaulio supratimo trūkumus. Tai neįdomu įtraukiosios kalbos propaguotojams.

*- Įtraukiąja kalba leftistai (neokomunistai, liberalkomunistai) vadina tokią, kuri „pripažįsta įvairovę, išreiškia pagarbą visiems žmonėms, jautriai reaguoja į skirtumus ir skatina lygias galimybes“. Lietuvoje geriausiai žinomas įtraukiosios kalbos įtvirtinimo bandymas yra Vilniaus universiteto paskelbtos  „Lyčiai jautrios kalbos gairės“.

Šaltinis: renovatio21.com

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Žmonės, tikintys, kad su bolševikais gali susitarti, nesupranta su kuo turi reikalą. Jie bando pasinaudoti įstatymais, bet kai tai nepavyksta, naudojasi kitomis priemonėmis.

blue yellow zov marinie

…taip taip,neispasakytai didziuojames puikiosios vaicekauskienes sedewru…..ZMOOOOOOOGA…….

Pilietinis nepaklusnumas

Visoje toje įstorijoje labiausiai komunistus demaskuojantis dalykas yra tai, kad JIE NEPAISYS ĮSTATYMO.

instagram takipçi satın al

Instagram’da popüler olmak artık çok kolay instagram takipçi satın al sayfamızı ziyaret ediniz

Dzeikas

Kokia kokia kalba???
Vel kalbaj-bai issidirbineja.
Atsiuskite vertima kas nors, please.

Šiaip

Sakiau juk,- čia turkų kalba. Google vertėjas paslaugiai pateikė vertimą:
iš „Instagram’da popüler olmak artık çok kolay instagram takipçi satın al sayfamızı ziyaret ediniz”
į „Dabar labai lengva išpopuliarėti Instagram. Apsilankykite mūsų puslapyje pirkti Instagram sekėjus.”
Po kam sekėjų tuzinas? Kaina nenurodyta… Nyku! 🙂 🙂

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top