Piliečiams nuo valdžios savivalės ginti įsteigtas Gegužės 17-osios fondas

Birutė Vaikšnoraitė

Daugelis TV ekranuose matėme 2012 gegužės 17-osios Garliavos šturmo vaizdus, matėme, kaip policija elgiasi su beginkliais, taikiais piliečiais. Šiandieninė situacija yra absurdiška – nušturmuoti, nusmurtauti Garliavos įvykių stebėtojai yra teisiami. Trisdešimt devyniems tą rytą sulaikytiems asmenims buvo pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką! Praėjus beveik metams nuo įvykių – penkiolikai asmenų įtarimai panaikinti, tačiau jie teisiami galimai padarę administracinius nusižengimus. Kiti septyniolika asmenų ir toliau laukia baudžiamųjų bylų nagrinėjimo.

Taip susiklosčius aplinkybėms, daugeliui Klonio gatvės gynėjų pastaruoju metu nemažai laiko ir energijos tenka išeikvoti teisminiams procesams. Nors jiems teko patirti šturmo siaubą, daug skausmo, pažeminimo, išlaidų, tačiau kovos už tiesą dvasios kol kas jie neišduoda. Aktyviai dalyvauja stebėtojais teismuose, liudija bendražygių bylose, o patys teisiamieji nesutinka su jiems metamais absurdiškais kaltinimais ir atkakliai įrodinėja tiesą bei viešina faktus.

Kol kas nagrinėjamos tik administracinės bylos, tačiau jau akivaizdžiai matoma, kad net ir šiose, iš pirmo žvilgsnio paprastutėse bylose, be teisininkų pagalbos įrodyti tiesą ir apsiginti nuo nepagrįstų kaltinimų nėra paprasta.

Manome, kad šiose bylose kvalifikuotai ir kompetentingai ieškoti tiesos yra ypač svarbu. Taip pat manome, kad ši kova už tiesą, už demokratiją, už laimingą vaikystę yra svarbi ne tik tiems žmonėms, kurie priversti minti teismų slenksčius – ji svarbi daugeliui Lietuvos žmonių. Todėl įsteigėme Gegužės 17-osios labdaros ir paramos fondą, kurio surinktas lėšas pirmiausia norime skirti 2012 m. gegužės 17 d. Garliavos įvykiuose nukentėjusių ir teisėsaugos persekiojamų asmenų teisinei kovai remti, t.y. samdyti jiems teisininkus, advokatus.

Fondas laipsniškai sieks ir kitų tikslų:

• remti nuo pedofilijos nukentėjusius vaikus ir jų šeimas (konsultuoti, samdyti teisininkus ir t.t.)

• kaupti, saugoti ir platinti visą su 2012 m. gegužės 17 d. Garliavos įvykiais susijusią informaciją bei informaciją apie nukentėjusius nuo pedofilijos;

• informuoti visuomenę apie 2012 m. gegužės 17 d. Garliavos įvykius ir su jais susijusius teisinius procesus;

• informuoti visuomenę apie seksualinius nusikaltimus prieš vaikus bei paauglius (leisti informacinius leidinius, kurti ir plėtoti internetines svetaines ir pan.)

• organizuoti bei remti įvairius renginius, akcijas, piketus, mitingus, konferencijas, seminarus.

Fondo dalininkai: Algirdas Didžiulis, Edvinas Marčenkovas, Birutė Vaikšnoraitė.

Fondo valdytoja – Birutė Vaikšnoraitė.

Būsime nuoširdžiai dėkingi už kiekvieno Jūsų auką.

Lėšas fondui galima pervesti:
Gegužės 17-osios labdaros ir paramos fondas
į.k. 303122012
sąsk.nr. LT38 7300 0101 3649 1467, AB Swedbank, SWIFT HABALT22

Dėl pervedimų paypal sistema – prašom parašyti norimą pervesti sumą el.laiške pašto adresu geguzes17osiosfondas@gmail.com ir mes atsiųsime Jums nuorodą.

Daugiau informacijos – el. paštu: geguzes17osiosfondas@gmail.com

Visa informacija apie surinktas lėšas ir jų panaudojimą bus skelbiama fondo internetiniame puslapyje, kuris, tikimės, pradės veikti artimiausiu metu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top