Piniginės plonės: ES tvirtina programą „Fit for 55″

laikmetis.lt

ES balsavo už susitarimus (dar žinomus kaip programą „Fit for 55″), kuriais iš naujo siekiama reformuoti anglies dioksido rinką ir iki 2030 m. sumažinti ES išmetamų teršalų kiekį 62 proc. lyginant su 2005 m. lygiu.

Pagal šį atnaujinimą, iki 2034 m. gamyklos ir įmonės neteks šiuo metu nemokamai gaunamų CO2 leidimų, o nuo 2024 m. į CO2 rinką bus įtrauktas net ir laivybos išmetamųjų teršalų kiekio mokestis.

Be to, nuo 2026 m. iki 2034 m. Europos bendrovėms būtų palaipsniui visiškai panaikinami nemokami apyvartiniai taršos leidimai ir sukuriama atskira nauja II ATLPS sistema, skirta net kelių transporto ir pastatų kurui. Pagal ją, 2027 m. arba vėliausiai, 2028 m., šių sektorių į aplinką išleidžiamos taršios atliekos taip pat bus apmokestintos nustatyta kaina.

Tokie EP sprendimai, jau dabar neabejojama, sukels tikrą galvos skausmą ne vienai ES šaliai, o ne išimtis yra ir Lietuva. Jau anksčiau Aplinkos apsaugos ministerija skelbė, kad iki 2027-ųjų Lietuvai nesumažinus klimato taršos, mūsų valstybei teks mokėti šimtus milijonus eurų siekiančias baudas

Iš tiesų, ES jau prieš keletą metų pristatė Europos klimato įstatymą, kuris nurodė, kiek kiekviena valstybė turi sumažinti savo išmetamų dujų kiekį iki 2030-ųjų. Lietuvos tikslas savo taršą sumažinti yra iki 21 proc.

Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad priartinti prie išmetamų dujų kiekio tikslo ir padėti išvengti baudų Lietuvai gali Akcizų įstatymo pataisos. Jomis raginama mažinti transporto taršą, siekiama skatinti viešojo transporto naudojimą, tačiau įstatymas Seime yra jau kurį laiką įstrigęs.

Šaltinis: europarl.europa.eu

1.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mickėyus Mouseas

Simonas Gentvilas :
Партия сказала: „Надо!” Комсомол ответил:”Есть!”

blue yellow zov MARINIE

..komsomolas atsake….’valgyti’…..vertimas teisingas,nes valgyt greit nebeturesim ka.Komsomolas visuomet buvo teisingas parcyjos mazasis brolis…/tiesa,gi zapaskei turim vabalu…,nu,tai ne badas,nebaisu tada…/.

Ehrmantraut

kokie dar fit, vyksta karas, o tie kretinai leisgyvę pramonę galutinai numarint nori, kinas juokiasi ir pirštu prie smilkinio sukioja.

Defector

Toks tikslas ir yra. Vykdoma nuosekliai. Šio atveju jie daugiau niekšai nei idiotai.

T0mas J.

Tai kuo kvėpuos miškai, kai neliks CO2 ?!

Defector

Švabo bezdalais

Manantis

Manau, kad miskus ispjaus, nes naktyj, t.y. tamsoje, medziu lapai isskiria CO2.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top