Plebiscito dieną, vasario 8-ąją, rengiamas piliečių forumas „Už valstybę be melo“

1991 metų vasario 9 dieną įvyko Lietuvos gyventojų visuotinė apklausa – plebiscitas. Daugiau kaip 90 proc. balsavusiųjų, kurie sudarė per 76 proc. visų turinčių aktyvią rinkimų teisę piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Tai buvo itin svarbus balsavimas, turėjęs didelės įtakos Lietuvos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Būtent vasario 9-ąją, minint 1991 metų Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iąsias metines, visuomenininkai kviečia į Vilniuje rengiamą piliečių konferenciją „Už valstybę – be melo“.

„Šiandieninė Lietuvos gyvenimo tikrovė verčia konstatuoti, kad atsikratyti svetimos valdžios ir jos primestos tvarkos buvo lengviau, negu kurti visavertę nepriklausomą valstybę – buveinę laisvai tautai saugiai gyventi ir kurti: ne fasadinę, deklaratyvią, tuščiavidurę, o kupiną turinio nepriklausomybę, ne vienadienę, o turinčią amžių perspektyvą“, – sakoma visuomenės veikėjų pranešime spaudai.

Renginio organizatoriai kviečia Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nubrėžti neatidėliotino veikimo gaires bei konkrečius veiksmus artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.

Liudvikas Jakimavičius, Šarūnas Puidokas, Rišardas Maceikianecas, Tomas Baranauskas, Krescencijus Stoškus, Vytautas Bakas, Joana Noreikaitė, Jonas Vaiškūnas, Tomas Viluckas, Audrius Rudys, Julius Panka, Gintaras Songaila, Arūnas Eigirdas, Nijolė Balčiūnienė, Ričardas Garuolis ir kt.

Data: 2014 m. vasario 9 d.
Vieta: Vilnius, Kaštonų g. 7, Lietuvos medicinos biblioteka
Pradžia: 11 val. (registracijos pradžia – 10 val.).
Konferencija tiesiogiai bus transliuojama ir internetu: www.ekspertai.eu

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top