Po pergalės savivaldos rinkimuose visuomenininkai negalvoja apie Seimo rinkimus

BNS

Kaune, Panevėžyje ir Alytuje rinkimus laimėję visuomeniniai rinkimų komitetai kol kas nesvarsto galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose.

BNS kalbinti šių visuomeninių judėjimų vadovai teigė, kad jų nariai greičiausiai rinkimuose dalyvautų kaip nepriklausomi kandidatai.

Daugumą ir mero postą Kauno miesto taryboje turinčios viešosios įstaigos „Vieningas Kaunas“ direktorius, Kauno vicemeras Povilas Mačiulis tvirtino, kad organizacija pirmiausia orientuota į miesto problemas, tačiau neatmeta galimybės, kad atsiras ir jos narių, norinčių dalyvauti Seimo rinkimuose.

„Jausdami spaudimą iš apsisprendusiųjų, kurie nori dalyvauti rinkimuose, manau, kad ir mes turėsime dar šią vasarą tokią diskusiją. Bet pati idėja visuomeninės organizacijos buvo koncentruotis į Kauno miestą, jo problematiką. Tai mes tą ir darome. Manau, kad dalyvavimas Seimo rinkimuose mums kaip organizacijai nebūtų naudingas. Aišku, jeigu kas nors iš narių individualiai sugalvos dalyvauti rinkimuose, čia yra jų asmeninis reikalas“, – BNS sakė P.Mačiulis.

Panevėžio valdančiajai koalicijai priklausančio ir mero postą turinčio pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas, Seimo narys Povilas Urbšys taip pat teigė, kad judėjimas galėtų remti savarankiškai išsikėlusius savo narius, tačiau konkrečių sprendimų ar potencialių kandidatų kol kas nėra.

„Seimo rinkimų metu visuomeniniai rinkimų komitetai negalės dalyvauti pagal įstatymą, o judėjimas „Kartu“ nėra politinė partija, tad judėjimas negalės dalyvauti ir partijos sąraše. Nebent gali paremti save išsikėlusius arba deleguoti save išsikėlusius į kažkokį sąrašą“, – sakė P.Urbšys.

Alytaus meras, visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ lyderis Vytautas Grigaravičius tvirtino, kad Seimo rinkimuose tikrai nedalyvaus nė vienas iš išrinktų į tarybą politikų.

„Apie tai mes nediskutavę. Jeigu „Alytaus piliečiai“, tie, kurie nedirba taryboje, galvos, tai jų teisė. O mes, tie, kurie laimėjome rinkimus ir dirbame miesto taryboje, tai mes pažadėjome, kad dirbsime miesto labui, tad jeigu galvotume apie savo planų keitimą ir kandidatavimą į Seimą, mes apgaudinėtume savo rinkėjus“, – kalbėjo Alytaus meras.

Seimo rinkimai vyks 2016 metų rudenį.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, parlamento rinkimuose, skirtingai nei savivaldos ir Europos Parlamento, daugiamandatėje apygardoje gali varžytis tik partijų kandidatų sąrašai, o vienmandatėse apygardose – tik asmenys.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top