Po policijos išpuolių menininkė neatgauna filmo medžiagos

Režisierė Inesa Kurklietytė, kurios namuose šių metų vasario 19 d. paryčiais mažų vaikų akivaizdoje policija atliko kratą ieškodama meninių įkalčių dėl neįteisintų gimdymų, iki šiol neatgauna savo daiktų. Kaip rašo delfi.lt, jos filme „Lengvas raganavimas“ nusifilmavusios namuose gimdžiusios moterys ir kūdikius priimti padėjusios pribuvėjos – vis dar nežinioje dėl prokuratūros pradėto tyrimo baigties.

„Viskas iki šiol įstrigę nežinioje. Laukiame atsakymo iš Strasbūro. Moterys kreipėsi į Strasbūrą, tačiau bylos baigtis vis dar nėra aiški, – žurnalistams sakė režisierė. – Iki šiol negrąžinti ir iš manęs, kaip iš liudininkės, kratų metu paimti daiktai: kompiuteriai, filmo laikmenos – visa filmo medžiaga. Tačiau aš ir nededu ypatingų pastangų visko atsiimti. Tiesiog garbingai laukiu, kada paimtos filmo laikmenos bus grąžintos. Tik iki šiol jokių žinių nėra. Bet jei žmonės buvo apkaltinti, turi būti priimti sprendimai. Juk bylos kažkaip baigiasi.“

Pasak režisierės, 2004 metais sukurtas filmas „Lengvas raganavimas“ šiuo metu nėra viešai rodomas: „Žmonės yra išsigandę. Iš pagarbos filmui bei jo herojams aktyvios „Lengvo raganavimo“ peržiūros šiuo metu nevyksta. Bijome pakenkti filmo herojėms“, – delfi.lt]delfi.lt žurnalistams sakė režisierė. .

Pastebėtina, kad Respublikos prezidentė iki šiol nėra išsakiusi savo nuomonės dėl kratų menininkų namuose ir meno kūrinio traktavimo kaip įkalčio. Skubos tvarka svarstytinų įstatymo pataisų Seimui taip pat nėra pateikusi. Įdomu – kodėl?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top