Mišeliui Uelebekui (Michel Houellebecq) didžiausia Prancūzijos mečetė pateikė oficialų skundą po to, kai šis pasiūlė musulmonams palikti šalį.
Didžioji Paryžiaus mečetė pateikė skundą Michelui Houellebecqui, laikomam žymiausiu Prancūzijos gyvu rašytoju, po to, kai jis pasakė, kad vietiniai Prancūzijos gyventojai nenori, jog musulmonai būtų asimiliuoti, bet norėtų, kad jie „nustotų iš jų vogti ir juos užpuldinėti“ arba, jei gyventojai musulmonai to nesugeba, tada jie turėtų tiesiog palikti Prancūziją.
Uelebekas tokias pastabas išsakė prieštaringai įvertintame interviu lapkričio mėnesį, kuriame jis ir filosofas Mišelis Onfrėjus (Michel Onfray) diskutavo įvairiomis temomis, įskaitant Didįjį gyventojų apkeitimą, Islamą, Dievą, Europos Sąjungą, eutanaziją ir Prancūzijos ateitį.
„Vietinių Prancūzijos gyventojų noras, jų žodžiais tariant, yra ne asimiliuoti musulmonus, o kad jie liautųsi iš jų vogti ir juos užpuldinėti – o kitas, dar vienas sprendimas galėtų būti, kad jie išvyksta,“ – sakė Uelebekas.
Uelebekas taip pat kalbėjo apie dėl islamo plitimo besiartinantį pilietinį karą.
„Kai ištisas teritorijas kontroliuos islamistai, manau, kad vyks pasipriešinimo veiksmai. Bus išpuolių ir šaudymų mečetėse,‘ – sakė Uelebekas Onfrėjui. Toliau jis tęsė ir pridūrė, kad jis pranašauja „atvirkščią Bataklaną,“ – tai buvo nuoroda į Bataklano naktiniame klube Paryžiuje virš 100 prancūzų nužudžiusius islamistus.
Onfrėjus atsakė: „jūs manote, kad artinsi pilietinis karas, o aš manau, kad jis tyliai jau čia.“
Šis novatoriškas interviu, išspausdintas lapkričio mėnesį atskirame žurnalo Front Populaire (pranc. – Liaudies frontas) leidinyje, buvo 45 puslapių apimties. Jis galbūt buvo pats kontraversiškiausias per jo labai ilgą ir labai kontraversišką karjerą, ir daugeliu atžvilgiu jis žymi posūkio tašką Prancūzijos kultūros istorijoje.
Didžiosios Paryžiaus mečetės skundas
Šems-Edin Afizas (Chems-Eddine Hafiz), Didžiosios Paryžiaus mečetės vyriausiasis dvasininkas, praėjusią savaitę pasirodė BFM televizijoje ir pareikalavo, kad Uelebekas už savo komentarus būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, ir pavadino tuos komentarus „pavojingais.“
„Mano manymu, tai, kad jis sulieja terorizmą su islamu, yra nepriimtina,“ – sakė Hafizas.
Praėjusios savaitės trečiadienį Didžioji Paryžiaus mečetė pranešė, kad jie pateiks prieš šį rašytoją skundą.
Uelebekas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl „rasinio priešiškumo“ už tai, kad pasakė „O visų kvailiausia religija iš visų yra islamas.“ Jis laimėjo bylą apeliacine tvarka.
Tačiau Uelebeko novatoriškas lapkričio mėnesio interviu yra galbūt labiausiai kontraversiškas per jo ilgą ir labai kontraversišką karjerą, ir daugeliu atžvilgiu žymi posūkio tašką Prancūzijos kultūros istorijoje.
Interviu metu jis svarstė Didįjį apkeitimą, kurį jis apibūdina kaip europiečių apkeitimą ne europiečiais, kas sukelia demografines slinktis jų gimtosiose šalyse.
„Buvau sukrėstas, kai Didysis apkeitimas buvo pavadintas teorija. Tai ne teorija, tai faktas,“ – sakė Uelebekas. „Kai dėl imigracijos, tai niekas nieko nekontroliuoja, tai ir yra visa problema. Šis kataklizmas sunaikins Europą.“
„Tai objektyviai sako skaičiai,“ – pridūrė Onfrėjus, kuris kalbėjo, jog jis mano, kad Vakarų nuosmukis pirmiausia yra demografinis nuosmukis.
Visose didžiosiose Vakarų šalyse baltųjų europiečių dalis mažėja. Tikimasi, kad baltieji taps mažuma pirmiausia Jungtinėse Valstijose, o vėliau tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Norvegija ir Švedija.
Didžiojo apkeitimo tema Prancūzijoje buvo plačiai diskutuojama didžiuosiuose informacijos tinkluose ir kai kuriuose šalies populiariausiuose leidiniuose. Apklausos rodo, kad didžioji dauguma Prancūzijos gyventojų yra susirūpinę dėl Didžiojo apkeitimo ir tiki, kad masinė migracija kelia grėsmę saugumui.
Šaltinis: Remix News