Politikos marginalai

Perskaičiau Mykolo Deikaus straipsnį ir sužvėrėjau. Na, koks jis marginalas: išvaizdus, jaunas, talentingas, proto stygiumi nesiskundžia ir atvirai prisipažįsta, kad nėra vienalyčių simpatikų fanas. Taigi, mūsų akiratyje – puikiausia tautinio genofondo saugykla. Belieka tik daugintis ?

Tačiau jei, mano manymu, M.Deikus – ne marginalas, tuomet KAS tie taip dažnai viešojoje erdvėje minimi margiai? Atidžiai, kiek galėjau, paskaičiavau – nuo Tautos referendumo paskelbimo pradžios įvairiausi rašytiniai, rodomieji ar klausymui skirti informacijos bei viešosios nuomonės formuotojai žodį „marginalas“ kasdien panaudoja bent devynis kartus. O fone visuomet matome, girdime ar skaitome, kad ginti Lietuvos žemę susiruošusieji neva ketina „pyktis su ES“, išstoti iš šio darinio, susilaukti finansinių sankcijų arba masiškai bendradarbiauja su Sočyje apie savo šnipus Lietuvoje sapnuojančiu V.Putinu. nors pastarasis turi, ta pati žiniasklaida, skelbia, savo sapnų karalienę gimnastę. Beje, paneikite galimybę – ar nesapnuoja, pvz., Vladimiras Vladimirovičius pats pasiprašyti narystės į ES ar NATO? Ką tuo klausimu mano politikos fantastai paistydami, kad tikrasis Tautos referendumo tikslas – sugrįžimas į Rusijos imperijos glėbį.

Tai kodėl visi tyli, kaip tatai atrodytų praktiškai? Imkime ir panašiai pakliedėkime – NATO šalis Rusijos imperijos dalis. Cha. Štai čia tai tikrai politikos marginalų viražai, kad tik įtikintų Lietuvos žmones boikotuoti Tautos referendumą, jei jo nepavyks sutraiškyti valdžios struktūriniams dariniams. Vien premjero Jono Algirdo veblenimas apie politikų įsipareigojimus ES bei jų atsakomybę ką reiškia. Tarsi politikai, o ne Tauta referendumu nutarė įstoti į ES. Tokio svyruonėlio Vyriausybės vadovo Lietuva dar nėra turėjusi. Stengiasi vyriškis antrinti prezidentei, kuri irgi įsijungė į Tautos gąsdinimo bei referendumo rėmėjų niekinimo chorą, tačiau pirmoji šalies ponia nepaaiškina, kur dėsime NATO, jei laimėjus referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, mus išmes iš ES. Ir neprieštaraukite – prašau: pigiais populistiniais strereotipais neigdami Tautos valią, LR prezidentė ir premjeras nusipelno politikos marginalų titulo…

Na, kai valdančioji koalicija visaip blokuoja referendumo realybę, dar galima suprasti – žmonės rūpinasi savo kailiu bei gerove, nes daugiausia ES sankcijų teks būtent jiems: gali ženkliai sumažėti pelningų darbo vietų ES institucijose, o tuomet jų giminėms, draugams bei artimiesiems teks sužinoti, koks minimalus atlyginimas Lietuvoje. Tačiau kaip paaiškinti opozicijos – konservatorių bei liberalų – aklą priešinimąsi Tautos valios pareiškimui? „Marginalinių grupių sociologijos objektu gali būti įvairios grupės, esančios pariby: nusikaltėliai, kaliniai, alkoholikai, narkomanai, savižudžiai, sergantieji AIDS, „gatvės žmonės“, prostitutės, seksualinės mažumos, migrantai ir pabėgėliai, sektų nariai, rokeriai, pankai, paaugliai, pensininkai, bedarbiai, tautinės mažumos ir pan.“, – Tarptautinių žodžių žodyną cituoja Mykolas Deikus. Mažne visų citatoje išvardintųjų grupių atstovų yra LR Seime, o jei jie susiburia į koalicijas, tai Tautai tokią marginaliųjų politikų grupuotę įveikti įmanoma tik susivienijus, referendumu anksčiau laiko nutraukus dabartinio Parlamento veiklą bei iš esmės „perstačius“ Lietuvos valdančiąją piramidę. Reikia susigrąžinti politikos marginalų užvaldytą Tėvynę ir valdžios struktūrų uzurpuotas Konstitucinio suvereno teises patiems spręsti savo valstybės likimą.

Šis rašinys nėra vien reakcija į kolegos M.Deikaus žodį. Tiesiog nevalia apsimesti, kad negirdėjome Nepriklausomybės architekto , EP nario Vytauto Landsbergio originalios sveikinimo kalbos iš Signatarų namų balkonėlio. Negalime pamiršti istorinės VRK posėdžio transliacijos, kai šio darinio nariai dėl nepaaiškinamų priežasčių, tiesiog ciniškai bandė ignoruoti Tautos valią bei Referendumo įstatymą. Argi neverti marginalų vardo žmonės, kurie, deleguoti kurti norminius aktus ir jų laikytis, suponuoja precedentą, kaip reikia mindyti savo valstybės įstatymus? Manau, tokiems tik vienas žingsnis iki politikos patvorinių…

Vakar FB aptikau originalų liberalų pasiūlymą – nebūti asilais ir, jei balsavimuose nepatinka siūlomos formuluotės, o gal ir kandidatai, išsinešti rinkiminius biuletenius namo, t.y. vieningai nemesti jų į balsadėžes. Originali taikaus pilietinio protesto ar boikoto forma, kurios nedraudžia jokie rinkimų įstatymai, todėl mielai tuo pasinaudosiu dalyvaudama LR Prezidento, ES, Parlamento ar municipaliniuose rinkimuose. Ir kitiems siūlau rinktis, o ne bukai balsuoti už politikos marginalus, įkyriai pūpsančius Nepriklausomos Lietuvos valdžios struktūrose dvidešimt metų. Nebeatleiskime tiems, kurie niekina Tautos valią, tyčiojasi iš savo valstybės piliečių, sklidini arogancijos bando mus įtikinti, kad Lietuvoje gyvena tik kokie pora šimtų protingų. Keista – nesitiki, kad juos išrenka totalūs kvailiai…

P.S. Savaitgalį grįžau į savo kaimą. Pamačiusios mane, atbėgo kieman net keturios raudančios kaimynės, su kuriomis šios kadencijos Seimo rinkimų išvakarėse konsultavomės, už kurią partiją balsuoti, kaip reitinguoti. Jos prakeikė mane, kad rekomendavau rinktis tradicines partijas. Labiausiai pyko tos, kurios balsavo už TS-LKD ir reitingavo Rasą Juknevičienę. Sutarėm, kad artimiausiuose rinkimuose pasitaisysim ir ciniškus politikos marginalus ivertinsim pagal “nuopelnus”.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anikė

Ne,brangioji,tai ne svyruonėlis,tai akiniuota gyvatė,kandanti į jį maitinančią ranką.Kad svyruoja,reiškia silpnas,savo nuomonės neturi.Linksta ten,kur vėjas pučia.

Kas bus naujas Lietuvos Prezidentas dar neaišku,

bet aišku vieną, kad nereikia balsuoti už tų partijų atstovus kurie pasisako prieš referendumą – Grybauskaitė, Zuokas,Balčytis, Artūras Paulauskas.
Norisi matyti visuomeninkų vieną kandidatą už kurį balsuotų, manau, dauguma.

pasiguoskim

nesijaudink Irut, kad kaimynės sužvėrėjo..ne tau vienai tokie nesklandumai …mano pati irgi ruošiasi kočėlu man protelį aplyginti,kad aš jai visą laiką piršdavau balsuoti už konservus.Įsitikinau,,kad jos argumentai įtikinamesni…

Algis

Visuotiniu referendumu įstojome į ES. Dabar organizuojame referendumą, kuriame „sėkmės” atveju būsime priversti palikti tą pačią ES.Tad kas tie Svyruonėliai?..
Tikiuosi, jog tiek referendumo organizatoriai, tiek ir pati autorė bus prinipingi ir grąžins Europos Sąjungai visas gautas iš jos išmokas iš savų kišenių…Sėkmės!

paneigiu

Autorė rašo gražiai, bet ne logiškai: „Beje, paneikite galimybę – ar nesapnuoja, pvz., Vladimiras Vladimirovičius pats pasiprašyti narystės į ES ar NATO?” O tai į ką nutaikytas visas branduolinis RF arsenalas?

arvydas

ačiū autorei,pagaliau sudėliojo visus taškus…kartina maslom,kaip sakė odesietis,viskas susidėliojo,kaip sako žemaičiai,kuo pats kvep,tuo kitus tep….Man aišku,kas marginalai,tai valdžiukės „veikėjai” ir jiems linksintys šuniukai iš spaudos,TV,portalų…nebalsuosiu už marginalus iš TS_LKD,liberalų,socialdem.partijų…ir pasinaudosiu idėja išsinešti balsavimo biuletenius namo,jei tai sužlugdytų jų patekimą dar kartą prie lovio,atsiprašau,prie valdžios…

Rugilė

ir iš kur traukiat tokias pusprotes?

Pragmatikas

Kas nepatinka, Rugile ? Neskanus priešnuodis elementariai populistų propagandai ? Pikta ? Man irgi nemalonu, kai Tautą įžeidinėja ir idiotais vadina… Tai smagu, kai autoriai šėlioja.

Tai jau taip,

per tokias Rugiles 20 metų mėšle murkdomės…

ne ne

per tokius kaip pats mesle murgdomes

to Algis

Jusu konservine propaganda skamba visai ne logiskai. Kokiu pagrindu(istatimu) mes turesim isstot is ES?
Nors jeigu butu pagrindas, tai subingalviai jau senai pasakitu. Bet deja tai tik subingalviu demogogija.

Irena Vasinauskaitė

Autorė leido sau tokią prabangą – nepasinaudojo ES pinigais. Todėl užjaučiu visus drebančius dėl skleidžiamų gandų, kurie ir liks „apipešiotomis” propagandinėmis antimis. Nė išsikept negalės komentatorius Algis… Dėl ko didžiai apgailestauju.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top