Popiežiaus žinia pasaulinio ekonomikos forumo dalyviams: „Neužmirškite vargšų!“

Vatikano radijas

Sausio 20–23 dienomis Šveicarijoje vyksta Davoso forumas, kurio tema šiemet „Įvaldant ketvirtąją pramonės revoliuciją“. Trečiadienį kardinolas Peter Turkson forumo steigėjui ir prezidentui profesoriui Klausui Schwabui įteikė popiežiaus laišką, kuriame esminių amžiaus pokyčių akivaizdoje pasaulio lyderiai raginami užtikrinti, kad neišvengiama ketvirtoji pramonės revoliucija, mokslinių išradimų ir robotų kūrimo pasekmė, nesunaikintų žmogaus, kad jo vietos neužimtų besielė mašina ir kad mūsų planeta nepavirstų tuščiu sodu dėl keleto žmonių užgaidų.

Popiežius, kreipdamasis į forumo dalyvius – pilietinės visuomenės, politikos, finansų ir kultūros pasaulio atstovus, pažymėjo, kad vadinamosios „ketvirtosios pramonės revoliucijos“ iškilimą lydi drastiškas darbo vietų mažėjimas. Technologizacija ir finansų įtaka ekonomikai nacionaliniu ir globaliu mastu sukėlė didelius pokyčius darbo rinkoje. Įvairiose šalyse kelia nerimą auganti nelygybė ir skurdas. Akivaizdu, kad reikia naujų verslo modelių, kur pažangių technologijų plėtrą būtų galima pasitelkti darbo vietų sukūrimui, gamtos apsaugai. Žmogus turi reguliuoti technologinį augimą, o ne atvirkščiai.

„Dar kartą kreipiuosi į jus: „Neužmirškite vargšų!“, – pabrėžė Šventasis Tėvas. – Tai pagrindinis iššūkis, kuris laukia jūsų, kaip verslo pasaulio lyderių. Neturime leisti, kad gerovės kultūra mus anestezuotų ir nebepajėgtume atjausti kitų skausmingo šauksmo, kad nebeverktume kitų dramos akivaizdoje ir nebesirūpintume jais, lyg tai būtų svetima atsakomybė, kuri mūsų neliečia. Verkti kitų dramos akivaizdoje reiškia ne tik dalyvauti jų kančioje, bet ir suvokti, kad mūsų pačių veiksmai yra neteisingumo ir nelygybės priežastis“, – rašoma popiežiaus laiške.

Popiežius primena jau ne kartą savo sakytus žodžius, kad verslas – tai kilnus pašaukimas, leidžiantis kaupti turtus ir gerinti pasaulį visiems. Verslo atsakomybė – tai padėti įveikti socialinę krizę ir kovoti prieš skurdą. Šiuo atžvilgiu pasaulio ekonomikos forumas gali tapti platforma, kuri gintų kūriniją ir siektų pažangos, kuri būtų sveikesnė, žmoniškesnė, labiau sociali, integrali, kartu rūpintųsi gamtos apsauga ir didintų pastangas išrauti skurdą.

Galiausiai popiežius Pranciškus palinkėjo sėkmės Davoso susitikimui prašydamas pirmininkui bei visiems dalyviams gausių Dievo palaiminimų.

Šveicarijos Davoso mieste vykstančiame tradiciniame kasmetiniame ekonomikos forume šiemet pakviesta dalyvauti ir Lietuvos prezidentė.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top