Popiežius PJD savanoriams: jaunimas – pasaulio viltis, tačiau su dviem sąlygomis

Vatikano radijas

Sekmadienio vakarą popiežius Pranciškus sugrįžo iš Krokuvos. Paskutinis popiežiaus vizito Lenkijoje susitikimas prieš išvykstant įvyko su Pasaulio jaunimo dienų savanoriais, kurių buvo apie 15 tūkst.

„Prieš išvykdamas į Romą, – kreipėsi į juos popiežius Pranciškus, – trokštu su jumis susitikti ir jums padėkoti už jūsų darbą, už uolumą ir pasiaukojimą padedant ir patarnaujant tūkstančiams jaunų piligrimų. Taip pat dėkoju už tikėjimo liudijimą, kurį davėte vienybėje su daugybe jaunų žmonių iš viso pasaulio. Tai buvo didis vilties ženklas Bažnyčiai ir pasauliui“.

Popiežius taip pat dėkojo savanoriavusiam jaunimui už maldą. Dėkojo kunigams, vienuolėmis ir vienuoliams, kurie buvo su jaunimu.

„Jaunimas yra pasaulio viltis. Ir tai tiesa. Tačiau su dviem sąlygomis, – kalbėjo Pranciškus. – Visų pirma, reikia turėti atmintį. Turime saugoti savo tautos atmintį, savo šeimos atmintį, turime atsiminti visą savo istoriją. Antra sąlyga: jei į ateitį žiūrime su viltimi, jei praeitį atsimename, tai kas lieka šiandien? Ko reikia dabartyje? Reikia drąsos.“

„Aš nežinau ar būsiu Panamoje, – sakė popiežius, paminėdamas po trejų metų būtent Panamoje vyksiantį kitą tokį pasaulinį jaunimo susibūrimą. – Tačiau galiu jus patikinti, kad Petras nukeliaus į Panamą. Ir Petras jūsų paklaus: ar jūsų bendravote su savo seneliais, ar puoselėjote savo atmintį? ar drąsiai stojote dabarties iššūkių akistaton? ar sėjote ateičiai? Ir Petrui jūs turėsite atsakyti“.

Prieš palaiminimą popiežius Pranciškus pakvietė PJD savanorius sukalbėti, kiekvienas savo kalba, „Sveika, Marija“.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Labai gilios mintys.

Kažkodėl kiti portalai nelabai nori apie tai rašyti.

Letas Palmaitis

Ar Kristus, Golgotos Auka ir Išganymas priklauso atminčiai?

VaidasVDS

Taip Letai,
Ir Kristus, ir Golgotos Auka priklauso atminčiai.
Atminčiai priklauso ir Išgelbėjimo Kelias, kurį parodė Kristus. Tik, kad tą Išgelbėjimo Kelią žmonės labai iškraipė, o tu jį iškraipai dar labiau, nei šis popiežius, kurio tu nemėgsti…
Ne atpirkėju ar išganytoju (pasiskolinimais iš Mitros kulto) turėtų būti vadinamas Jėzus, o Išgelbėtoju, nes jis parodė žmonėms Išgelbėjimo Kelią, tik žmonija nuo to Kelio nusisuko, o netikri pranašai nuo to Kelio nusuka patys ir kitus nusukinėja dar toliau…

Marginalas

Keista, kad niekas nesuprato klausimo apie istorijos atmintį. Per jaunimo dienas Krokuvoje sklido kalbos, kad tai būsimųjų karių susibūrimas prieš ateinantį karą. Prieš karą visos pusės aukština patriotizmus, istorijas ir tėvynes (kur tau dar Dangiškoji!). Jau nebe svarbu, kad Kistus nepriklauso istorijai.

????

Su Jėzuitų ordinu susijęs popiežius savanorius kursto karui?

Marginalas

Romos vyskupas nieko nekursto. Jis eina koja kojon su globalistiniu procesu, deja.

apie karalių

Jei vadintume tikraisias vardais kas yra kas tai popiežius yra „Žydų karaliaus” bažnyčios galva, nes Jėzus Kristus turi titulą ” Žydų karalius” ?

Marginalas Vaidui

Paminėjęs Mitrą davei gerą progą atsižvelgti į Juozapo pageidavimą, susijusį su miltais. Kai kalbi urantijų vardu, „miltai” neįmanomi, o be to ir beprasmiška. O kai pridedi save, jau šis tas. Taigi paskaityk apie romėnų mitraizmą atsietai nuo savo urantijų, jei sugebi. Persiškos kilmės (be to, romėnų dar ir perkeistas) mitraizmas pasirodė Romoje staiga įgaudamas valstybinio kulto statusą I a. pabaigoje apie Domiciano valdymo laiką. Tai greičiau oponavimo krikščionybei ženklas. Iki išplitimo Romoje ar anksčiau mitraizmas negalėjo turėti įtakos krikščioniškam tikėjimui ten atsirasti, nes pastarasis jau buvo susiformavęs JUDĖJOJE grynai judėjiškoje dirvoje, tvirtai įsišaknijęs Toroje ir Pranašuose (užtenka paskaityti vien Iz 53). Krikščionys pasirodė vienu metu visose imperijos dalyse beveik tuo pačiu laiku: atvykęs į Romą Paulius jau rado ten krikščionių,… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letai, ne visas mitraizmas buvo įtrauktas į krikščionybę. O tik jo dalis. Mitros kultas yra žinomas kaip nuodėmingos žmonijos išgelbėtojo ir atpirkėjo garbinimo iraniečių kultas. Mitros kultas atsirado Irane ir savo gimtinėje išsilaikė ilgą laiką, nepaisant Zoroastros pasekėjų karingos opozicijos. Mitros kultas patiko pačiam plačiausiam žmonių ratui ir palaipsniui pakeitė abu savo pirmtakus, Cibelės ir jos sūnaus Ačio frigų kultą bei Ozyrio ir jo motinos Izidės egiptiečių kultą. Mitraizmas po Romos imperiją išplito romėnų legionų, kurie buvo surinkti Levante, kur šitoji religija buvo madoje, propagandos dėka, nes šitą tikėjimą jie nunešdavo ten, kur tik patys nuvykdavo. Šitas saulė-dievas, arba Sol Invictus, buvo zoroastrizmo Ahuros-Mazdos dievybės sampratos degeneracija. Mitra buvo suvokiamas kaip išlikęs saulės-dievo šalininkas kovoje prieš tamsos dievą. Ir įvertinant… Skaityti daugiau »

Letas Vaidui

Nesirengiu diskutuoti su Urantijos knyga. Tik neaišku, kada Mitra tapo kenčiančiu išgelbėtoju – gal nudurtas jautis, bet ne Mitra? Sakau, kai romėnai atsinešė Mitrą į Romą, Išgelbėtojo Mesijo suvokimas jau kelis šimtmečius egzistavo pas žydus be jokio ryšio su jokiu Mitra (nors tradiciniai halachiniai žydai gali ir nesutikti su kenčiančiu Išgelbėtoju, kaip Mesiju, pvz., Iz 53). Tiesa tik ta, kad apeigos su vynu ir duona panašios. Tačiau kokią įtaką galėjo turėti mitraizmas Judėjoje, iš kur tos apeigos ir išplito? Be to, Urantijos knygos autoriai tikriausiai nežino, kad laiminimai prieš geriant vyną ir laužant duoną vyksta pas tradicinius halachinius žydus nuo daug senesnių laikų nei mitraizmo paplitimas Romos imperijoje. Tai įprastas kiekvieno Šabato ritualas. Per Pesachą jis išplečiamas: trys taurės ir… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letai, tu tikrai įdomus žmogus. Iš tiesų religijose yra labai daug ko prisimaišę. Ypač jų ritualuose. Su beviltišku dogmatiku, aklai tikinčiu tik jam priimtinais iš dalies suklastotais raštais, diskutuoti, aišku yra beveik beprasmiška. Labai keista, kuomet žmogus, gyvenantis jau 21 amžiuje aklai atmeta bet kokią galimybę, kad kas nors ką nors galėjo suklastoti prieš tūkstančius metų (įvairiais laikotarpiais). Ir tokio žmogaus mąstymu, jei jau kažkas kažką užrašė prieš 2500 metų, arba vėliau, arba anksčiau (nepaisant visokių galimų koregavimų perrašant arba verčiant), tai ir turi būti besąlygiškai priimama kaip galutinė tiesa. Aš tau galiu pasakyti, kad yra labai daug kas pakeista (nebūtinai tyčia klastojant) visose pasaulio religijose ir tikėjimuose (tame tarpe ir jų neva visiškai šventuose raštuose). Net ir budizmas, jei… Skaityti daugiau »

Letas Vaidui

Yra daug prisimaišę, bet yra ir skiriamųjų požymių: krikščionybei tai Atperkamoji Golgotos Auka. Jei jos nėra, nėra ir krikščionybės. Ritualai čia niekuo dėti. Biblijos tekstas išanalizuotas skersai ir išilgai, kas jame yra autentiška nekelia niekam abejonių. Bet yra vėlesnių interpoliacijų Naujajame Testamente, o tai galėčiau ir pats nurodyti. Jokio aklumo čia nėra. Aklai privaloma tik PASITIKĖTI D-vu, kitaip tikėjimas nieko vertas. Paties galvoje košė, jei manai, kad panteistinė religija savaime gali tapti monoteistine (+ kreacine). Monoteistinis tikėjimais iš esmės yra tik abraominis visais pavidalais, o jo, skirtingai nuo natūralių politestinių religijų, neišvesi iš panteizmo, kad ir kaip norėdamas, nes jis NĖRA natūralus. Juk ir pats tiki apreiškimu. Mintį, kad budizmas galėjo tapti monoteistiniu, tikriausiai pasisėmei vėlgi iš tos pačios Urantijos.… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top