laikmetis.lt
Pranešama, kad popiežius Pranciškus, šią savaitę lankydamasis Kipre ir Graikijoje, gali padėti į Italiją atgabenti iki 50 migrantų. Kipro vyriausybės atstovas spaudai sakė, kad Vatikanas norėtų pasirūpinti šiuo metu Kipre esančių migrantų perkėlimu į Romą.
„Tai apčiuopiama Romos Katalikų Bažnyčios vadovo solidarumo su žmonėmis, kuriems reikia pagalbos, išraiška, patvirtinanti, kad Vatikanas pripažįsta problemą, su kuria šiandien susiduria Kipro Respublika dėl padidėjusių migrantų srautų, ir būtinybę teisingai paskirstyti juos tarp ES valstybių narių“, – sakė Kipro vyriausybės atstovas spaudai Marios Pelekanos (Mariosas Pelakanosas).
Šį ketvirtadienį popiežius Pranciškus išvyks į Viduržemio jūros salą Kiprą penkių dienų vizito, kurio metu taip pat lankysis Graikijoje. Tikimasi, kad kelionės metu bus atkreiptas dėmesys į sunkią migrantų, siekiančių patekti į Europą, daugiausia iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, padėtį.
Paskutinį kartą popiežius Pranciškus Graikijoje lankėsi 2016 m. ir į Romą atsivežė tris sirų pabėgėlių šeimas iš Morijos pabėgėlių stovyklos Lesbo saloje. Tarp su popiežiaus pagalba perkeltų pabėgėlių buvo ir Majidas Alšakarji (Madžidas Alšakarji), kuris, būdamas 15 metų, pabėgo iš Sirijos pilietinio karo. Po penkerių metų M. Alshakarji dabar studijuoja Romos universitete, kad įgytų odontologo specialybę, ir savanoriauja Sant Egidio katalikų bendruomenėje, padėdamas priimti naujus pabėgėlius Italijoje.
„Mums buvo leista pradėti naują gyvenimą naujoje šalyje… Tai graži patirtis“, – sakė jis. Popiežius Pranciškus ne kartą ragino vyriausybes „nepamiršti žmogiškojo migracijos veido“. „Viena vertus, didesnes nei vidutines pajamas gaunančių šalių rinkose migrantų darbo jėga yra labai paklausi ir sveikintina kaip būdas kompensuoti jos trūkumą. Kita vertus, migrantai paprastai atmetami ir sulaukia daugelio juos priimančių bendruomenių pasipiktinimo“, – sakė jis.
„Ši tendencija ypač išryškėjo per pandemiją, kai daugelis būtiniausių darbuotojų buvo migrantai, tačiau jiems nebuvo suteiktos „Covid – 19“ ekonominės pagalbos programų lengvatos ir net galimybė naudotis pagrindine sveikatos priežiūra ir skiepais“, – pridūrė popiežius.
„Katalikų Bažnyčia ir jos institucijos, įsišaknijusios savo šimtmečių patirtyje, tęs savo misiją – priimti, apsaugoti, skatinti ir integruoti keliaujančius žmones“, – sakė jis.
Šaltinis: CNA