Popiežius Pranciškus jaunimui: Nebijokite įtampos gyvenime – ji padeda augti

„Vatikano radijas“

Penktadienio rytą popiežius Pranciškus susitiko su daugiau kaip pusantro tūkstančio vaikų ir jaunuolių, priklausančių tėvų jėzuitų vadovaujamam Jaunimo eucharistiniam judėjimui. Jie dalyvavo Romoje vykusiame suvažiavime tema „Kad jumyse būtų manasis džiaugsmas“ (Jn 15,11), surengtame judėjimo įkūrimo šimtųjų metinių proga. Šis judėjimas gimė Prancūzijos Lurdo šventovėje. Šiandien jis pasiekęs daugiau kaip 50 pasaulio šalių.

Susitikęs su judėjimui priklausančiais vaikinais ir merginomis, popiežius Pranciškus spontaniškai atsakė į keletą jų užduotų klausimų. Pokalbis prasidėjo klausimu apie įtampas ir konfliktus, su kuriais susiduria kiekvienas jaunas žmogus. Pasak Pranciškaus, bijoti įtampos ar galimų konfliktų nereikia. „Į ką gi būtų panašus žmogaus gyvenimas, jei nebūtų įtampos ir konfliktų? Į kapinyną! Kur yra gyvybė, – sakė Pranciškus, – ten neišvengiamai yra ir įtampa, konfliktų. Jie pasibaigs, kai būsime Danguje, Jėzaus Kristaus ramybėje. Tačiau dabar, kol gyvename šioje žemėje, kasdieninė įtampa yra mūsų palydovė. Nereikia bijoti, nes įtampa ir konfliktai padeda mus bręsti, ugdo drąsą. Jaunas žmogus privalo turėti drąsos dorybę.“

„Kaip pašalinti įtampą? Kaip spręsti konfliktus? Dialogu. Kai žmonės kalbasi, kai aiškiai sako, ką galvoja, ir išklauso kito nuomonę, tuomet pakilusi įtampa atslūgsta ir konfliktai išsisprendžia. Tačiau dėmesio, – sakė popiežius, – aš nesakau, kad reikia mylėti įtampą ir džiaugtis konfliktais. Tikrai ne. Aš sakau, kad į savaime mūsų gyvenimą lydinčią įtampą ir konfliktus reikia žiūrėti kaip į mus ugdančias priemones ir visada reikia įtampas ir konfliktus spręsti dialogu, nes dialogas vienija.“

Vienam jaunuoliui iš Indonezijos paklausus, ar tai galioja ir visuomenės gyvenime, popiežius visų pirma atsakė, kad Indonezija – tai kultūrų įvairovės turtinga šalis. Tad ir šiuo atveju tarp įvairių kultūrų esantys skirtumai neišvengiami virsta įtampa ir konfliktais. Tačiau ir šioje įtampoje turime matyti pozityvų potencialą, kuris padeda geriau suprasti skirtumus, juos gerbti, o pagaliau ir subrandinti įsitikinimą, kad jei nesugebėtume nesusipratimų išspręsti dialogu, vienintelė alternatyva būtų karas. Ir šiuo atveju pagarba kito tapatybei sumažina įtampą, o dialogas yra vienintelis būdas, kuriuo įmanoma išspręsti konfliktus.

Klausiamas, kas, jo, vienuolio jėzuito, nuomone, yra svarbiausia asmeniniame krikščioniškame gyvenime, popiežius atsakė, kad – taika, ramybė, kurią tik Viešpats gali duoti. Labai svarbu visuose darbuose, visose užduotyse, su kuriomis gyvenime susiduriame, jausti mus lydintį Viešpatį, būti apdovanotiems jo teikiama ramybe. Tai susiję ir su gana rimtu iššūkiu: reikia atskirti taiką, tikrą ramybę nuo apgaulingos ramybės. „Juk žinome, – kalbėjo popiežius vaikams ir jaunimui, – kad yra ir tokia ramybė, kur tik lakinai tave padaro patenkintą. Tai velnio mus siūloma pagunda: „Aš nesirūpinu, man neįdomu, kas dedasi aplinkui, aš esu ramus“. Tačiau tokioje ramybėje slypi melas! Velnias tave pavedės savo keliu ir paliks. Niekada juo nepasitikėk! Jis yra melagis, jis visada tave apgaus!“

Bendraudamas su Jaunimo eucharistinio judėjimo nariais popiežius taip pat palietė jam labai brangią temą: ragino mylėti ir gerbti savo senelius, semtis iš jų gyvenimo išminties.

Klausiamas, kaip jaunam žmogui įsigilinti į Eucharistijos slėpinį, kaip nenuobodžiauti per Mišias, Pranciškus priminė Eucharistijos, kaip atminimo momento, aspektą. „Tai darykite mano atminimui…, sakė Viešpats per Paskutinę vakarienę. Eucharistijos auka – tai ne apeigos, ne graži ir ilga ceremonija, bet atminimas to, ką Viešpats nuveikė. Viena yra dalyvauti gražiose apeigose, tačiau visai kas kita – atsiminti Viešpatį, kuris kopia į Kalvarijos kalną ir aukoja gyvybę už mane, už mus visus.“

Galiausiai, atsakęs į visus jaunimo klausimus, popiežius Pranciškus sakė, kad nepasiklysti gyvenimo kelyje mus padeda Jėzaus Motina Marija. Paima mus už rankos ir veda per gyvenimą. Pranciškus pakvietė visus sukalbėti „Sveika Marija“.

„Vatikano radijas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top