Popiežius Pranciškus: Jei norime tarnauti Viešpačiui, turime saugotis nesąžiningumo ir galios siekimo

Vatikano radijas

Jei norime tarnauti Viešpačiui, turime saugotis nesąžiningumo ir galios siekimo, sakė popiežius Pranciškus antradienio rytą Šv. Mortos namų koplyčioje aukotų Mišių homilijoje komentuodamas šios dienos Evangelijoje skambėjusius Kristaus žodžius: „Atlikę visa, kas jums buvo pavesta, sakykite: ‘Esame nenaudingi tarnai. Padarėme, ką turėjome padaryti’.“

„Kas gi mums labiausiai trukdo tarnauti Viešpačiui? Kliūčių yra daug ir įvairių, tačiau tarp jų pati rimčiausia yra galios siekimas, noras valdyti, kitiems primesti savo valią, – sakė Pranciškus. – Kiek kartų esame girdėję, taip pat ir mūsų namuose, sakant: „aš čia esu šeimininkas!“ Kiek kartų ir mes kitiems esame, net ir be žodžių, davę suprasti, kad mes čia svarbiausi, kad bus taip, kaip mes nuspręsime. Galios troškimas… Tačiau Jėzus mus moko, kad kas turi valdžią, tas privalo elgtis kaip tarnas. Kas nori būti pirmas, tebūnie paskutinis, visiems tetarnauja. Jėzus apverčia aukštyn kojomis pasaulio vertybių tvarką. Galios troškimas nepadeda tarnauti Viešpačiu, bet priešingai – yra kliūtis, rimta kliūtis. Mes meldžiame Viešpatį, kad jis ją nuo mūsų atitolintų“.

Kita kliūtis, trukdanti mums tarnauti Viešpačiui, yra nesąžiningumas, nelojalumas. „Viešpats mums yra pasakęs, kad negalime tarnauti dviem šeimininkams. Tarnaujame arba Dievui, arba pinigui. Jėzus mums tai pasakė. Nelojalumas yra rimta kliūtis. Tačiau tai ne tas pats, kas mūsų nuodėmingumas. Visi esame nusidėjėliai ir dėl to gailimės. Nelojalumas – tai dvigubas žaidimas. Žaidimas tuo pačiu metu vienoje ir kitoje pusėje, žaidimas kartu su Dievu ir kartu su pasauliu. Tai – rimta kliūtis. Kas trokšta valdžios ir kas nėra lojalus, tas negali sąžiningai tarnauti, tapti laisvu Viešpaties tarnu“.

„Tarnavimas Dievui yra laisvė: mes esame jo vaikai, o ne vergai. Turime tarnauti Dievui ramūs, taikūs. Kai Dievas pašalina taiką ir ramybę iš mūsų atimančias kliūtis, tuomet mes galime tarnauti jam būdami visiškai laisvi. Kai mes būdami laisvi tarnaujame Viešpačiui, tuomet savyje jaučiame ramybę, girdime Viešpaties balsą: „Ateik, geras ir ištikimas tarne…“ Visi norime su gerumu ir ištikimybe tarnauti Viešpačiui, tačiau tam mums reikalinga jo malonė, patys savo jėgomis nesugebame. Dėl to visada prašykime šios malonės, prašykime, kad jis pašalintų visas kliūtis, kad suteiktų mums ramybę, kad duotų mums sutaikintą širdį, ir mes laisvi jam tarnautume – ne kaip vergai, bet kaip jo vaikai“.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pabandytų paaiškinti Lietuvos elitui...

pabandytų tą paaiškinti Lietuvos elitui (pedofilams): teisėjams, prokurorams, antstoliams, komisarams, ministerijų klerkams bei politikams – ypač komunistams.
būtų teismine tvarka apkaltintas, atimtas turtas ir uždarytas į Lukiškes.

Chmm...

„Tarnaujame arba Dievui, arba pinigui. Jėzus mums tai pasakė”.
„Tikslas pateisina priemones” pasakė jėzuitai, o popiežius jiems iš anksto atleido nuodėmes. Perskaitęs siųsk nuorodą kitam.

Ši įžvalga gali padėti D.Trampui suvienyti

šalį.Žmonės niekada nebus lygūs savo išoriniais duomenimis,tačiau jie visada gali būti lygūs dvasinėmis vertybėmis ir pagarba joms-tarnyste,atjauta,pagalba,sąžiningumo,pagarba,atjauta,ištikimybe,supratimu…

Antanas

Šv.Tėvas pats pasielgė nesąžiningai atleisdamas 27 Dieviškojo kulto sakramentų disciplinos kongregacijos narius, pakaisdamas juos, kurie pasisako už lyčių partnerystę. O krikščioniška Europa dar parašais kovoja už tradicinę šeimą.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top