Popiežius Pranciškus Rytų Europos krikščionims: Krikščioniškas kelias ne karjeristams

Vatikano radijas

„Krikščioniškajame kelyje nėra vietos karjeristams – tiems, kuriems rūpi tik puikuotis, rodytis kitiems, o ne sekti Jėzų. Jėzaus sekimas tai ėjimas tarnavimo, liudijimo, nusižeminimo keliu. Kas eina šiuo keliu, yra ramus ir laimingas“, – taip popiežius Pranciškus kalbėjo penktadienio vakarą Vatikano Apaštališkųjų Rūmų Redemptoris Mater koplyčioje aukodamas šv. Mišias, kuriose dalyvavo savo dvidešimt penktąsias metines mininčio „Aletti“ centro nariai. Organizaciją šiuo pavadinimu 1991 m. įkūrė popiežius Jonas Paulius II. Jos tikslas remti Rytų Europos krikščionis – intelektualus ir menininkus.

Mišių homilijoje popiežius komentavo pirmąjį skaitinį iš Apaštalų darbų, pasakojantį apie pirmosios krikščionių bendruomenės persekiojimus ir apie jos narių drąsą bei džiaugsmą, kad jie kenčia dėl Jėzaus vardo.

„Krikščionys liudija Jėzų ne tam, kad turėtų iš to kokios nors naudos, kad ką nors pelnytų. Jei aš seku Jėzų dėl materialinės naudos, vadinasi, aš seku dievą pinigą, – sakė Pranciškus. – Tikras sekimas – tai nusižeminimas, savęs išsižadėjimas, tai siekimas būti panašiam į Jėzų. Tikrą sekimą patvirtinantis ženklas yra vidinis džiaugsmas – panašiai kaip Petras ir Jonas, kurie buvo uždaryti į kalėjimą ir kuriems teko kentėti, bet jie džiaugėsi, kad kenčia dėl Jėzaus. Tokiame dvasingume nėra jokio mazochizmo, kaip kartasi kai kas bando tvirtinti. Tai – Dievo karalystės dvasingumas. Statome šią karalystę tik tuomet kai nusižeminame.“

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jeigu

Jei Jėzus Kristus Jahvės tarnas, pagal šventą raštą tai Popiežius irgi tarnauja Jahvei ir žydams?

Arr

Jėzus Kristus Jahvės tarnas pagal šventą raštą.
Ar protinga tarnauti tarnui?

Taip ir buvo

Krikščionys nedarė karjeros, o žydai darė ir dabar vadovauja pasauliui. Gal būt ir pačiam Bergolijui.

apie karjierą ne krikščionims

Kur gi ne… žydams karjiera, o mes žydų vergai? Skaitykit Hitlerio knygą ” Mano kova” – aiškiai išdėstyta ką buvo išsiaiškinęs Hitleris.

tai

tai krikščioniškas kelias tarnauti žydams? Tuo tikslu ir atėjo Jėzus Kristus, jei toks asmuo iš viso buvo? Jėzus Kristus aferistas?

Dzeikas

Butu daugiau naudos jeigu Popiezius nurodytu Biblijos zodzius draudziancius siekti karjeros.As tokiu nezinau.
Galiu sutikti tik su tuo,kad sekti Jezumi krikscionio pirmaeilis uzdavinys.Darant karjera – taip pat.
Ir taip pat Biblijoje aiskiai pasakyta,kad uzkase talenta bus baudziami.Tad jei turi galimybiu,proto ir gabumu – tai privalai deti pastangas juos realizuoti.

Tarnaujantys pinigui

dažnai tyliai žudo savo artimus.

VaidasVDS

Parinksiu citataa iš Urantijos Knygos apie nusižeminimą (žmonės, o ir pats popiežius daro klaidų dėl to): — „Jėzaus mokymai buvo labai smarkiai iškraipyti ir labai klaidingai išreiškiami visą laiką per krikščionybės eros amžius; jūs taip pat laikėtės iškreiptų idėjų apie Mokytojo nusižeminimą ir nuolankumą. Tai, ko jis siekė savo gyvenime, pasirodo, jog yra nuostabi savigarba. Jis tiktai patarė žmogui nusižeminti, kad šis galėtų tapti tikrai išaukštintas; tai, ko jis iš tiesų siekė, yra tikrasis nuolankumas prieš Dievą.” „Kad ir kas iš tikrųjų nusižemins ir taps toks, kaip šitas mažylis, tas dangaus karalystėje tikrai taps didžiausias. Ir kas tik šitaip priima tokį mažylį, tas priima mane.” „Vesdami žmones į karalystę, nesumažinkite arba nesunaikinkite jų savigarbos. Nors perdaug didelė savigarba gali sunaikinti… Skaityti daugiau »

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top