Popiežius Pranciškus: „Viešpatie, saugok mus nuo veidmainystės“

Vatikano radijas

„Reikia nuoširdžiai ir daug melstis, kad neužsikrėstume veidmainystės virusu, kad nebūtume kaip fariziejai, kurie stovi nuošalėje ir skleidžia melą“, – komentuodamas penktadienio Evangelijoje girdėtą dar vieną iš Jėzaus lūpų nuskambėjusį įspėjimą prieš „fariziejų raugą“ sakė popiežius Pranciškus.

Šv. Mortos namų koplyčioje aukotų šv. Mišių homilijos pagrindinė mintis – veidmainystė visada neturi aiškios spalvos, visada žaidžia pustoniais: „Veidmainystė – tai toks gyvenimo, veikimo, kalbėjimo būdas, kai niekada neužimama aiški pozicija. Nesuprasi, ar veidmainys šypsosi, ar yra nutaisęs rimtą veidą, ar tai šviesa, ar šešėlis. Jis juda tarsi nieko nekliudydamas, vingiuoja kaip gyvatė. Jį žavi pustoniai. Jis niekada neužima aiškios pozicijos, nekalba aiškiai, meluoja, kuria įspūdį to, ko iš tiesų nėra. Jėzus smerkė veidmainius fariziejus – pasipūtusius, išdidžius, vaikštančius aikštėse, kad žmonės juos matytų, kad gėrėtųsi jų išmintimi“.

„Jėzus smerkia tokią laikyseną ir guodžia žmones: nebijokite – nėra nieko uždengta, kas nebus atidengta, ir nieko paslėpta, kas nepasidarys žinoma, – tęsė popiežius. – Jūs saugokitės fariziejų raugo. Šis raugas tai tarsi virusas, nuo kurio susergama ir mirštama. Saugokitės! Nesileiskite, kad jis jus nuviliotų į šešėlį. Saugokitės! Nieko nėra didesnio už mūsų Tėvą Danguje. Argi ne penki žvirbliai parduodami už du skatikus? Tačiau nė vienas iš jų nėra Dievo užmirštas. Žinokite, kad net visi jūsų galvos plaukai suskaityti. Tad nebijokite! Jūs vertesni už daugybę žvirblių. Nors mums gresia fariziejų veidmainystės raugas, Jėzus mums sako: Turite Tėvą; turite Tėvą, kuris jus myli; turite Tėvą, kuris jums rūpinasi.“

„Tėra tik vienas būdas, kuriuo galima apsisaugoti, kad neužsikrėstume fariziejų veidmainystės virusu, – sakė Pranciškus. – Melskimės. Daug melskimės. „Viešpatie, saugok savo Bažnyčią, kurią mes visis sudarome; saugok savo tautą, į kurią subūrei žmones, kurie anksčiau vieni kitiems buvo priešai. Saugok savo tautą, kad ji mylėtų šviesą, kuri sklinda iš Tėvo; iš Tėvo, kuris atsiuntė Tave, kad mus išgelbėtum. Saugok savo tautą nuo veidmainystės, nuo drungnumo. Saugok savo tautą, kad ji džiaugtųsi žinodama, kad Tu esi mus mylintis Tėvas“, – meldė popiežius Pranciškus.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Patarimas visiems sektantams

Nevaidmainiaukite ir nereikės jūsų saugoti.

tai vadinasi "politkorektiškumas"

nebūsi „polikorektiškas” – matysi vagystes, neteisybę, pedofiliją, destrukciją ir kitus komunistų nusikaltimus: neturėsi ką valgyti, teks emigruoti.

Jota

Iš tiesų šiais sunkiais laikais belieka tik melstis, nes paties Šventojo Tėvo ir kai kurių hierarchų veiksmai paprastus tikinčiuosius taip piktina ir taip varo veidmainystėn, kad tie nebežino, ką daryti. Šit pakaktų net vieno atvejo, apie kurį pagalvojus nieko kito nelieka, tik veidmainiauti. Bažnyčios paskelbtais Gailestingumo metais (2015 12 08 – 2016 11 20) Šv. Tėvas leido katalikams eiti išpažinties pas ekskomunuotuosius Pijaus X brolijos kunigus. Brolija savo poziciją nuodugniai išaiškino (http://fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1710&Itemid=104), be kita ko pasakydama, jog: „Po Vatikano II Susirinkimo pakeistos Atgailos sakramento apeigos yra galiojančios, galbūt daug kunigų ir turi gerą valią bei sakramentų teikimui būtiną intenciją, bet teologija, kurios jie išmoko moderniose seminarijose, yra visiškai iškreipta, o pastoralinė praktika persunkta subjektyvizmo, charizmatizmo, laksizmo (perdėto atlaidumo), psichologizmo dvasios.… Skaityti daugiau »

Jota

ne „ekskomunuotuosius”, bet „ekskomunikuotuosius”. Apskritai tai labai painus reikalas ir šį žodį, ko gero, visąlaik reikėtų rašyti kabutėse.

Plius dar ir toks klausimas mano nurodytoje Brolijos citatoje: atgailos sakramento apeigos yra galiojančios, o mokymas, liturgija, teologija iškreipti? Tai ką žmogui daryti – atlikti išpažintį, kiek jis supranta, bet kaip su komunija? Juk priimti švč. Komuniją – tai priimti visa, ko mokė mūsų Išganytojas, priimti Jį patį! O juk katalikas yra priėmęs ir sugromulavęs visas modernistines klaidatikystes!

Jota gailisi

Berašydama prisidarau nuodėmių, nes lėtai veikia stabdžiai. Parašai žmogus komentarą, išsiunti, o išsiuntęs pamatai, kad kartą ar net keletą nuvarei į griovį. Reikia folksvageną sukti atgal. Ajajai. Kartais net pats kompiuteris savotišku būdu išryškina vietas, kurių nederėjo rašyti. Blogai, kad čia nėra redagavimo funkcijos.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top