Povilas Gylys. Apie Laisvos rinkos institutą ir jos „ekspertizes“

Laisvos rinkos institutas nėra laisvos rinkos ir demokratijos principus įtvirtinanti įstaiga. Monopolija prekių rinkoje reiškia, kad nėra laisvos rinkos. Monopolija tiesai reiškia, kad nėra demokratijos. Taigi, Lietuvos laisvos rinkos institutas nėra laisvos rinkos gynėjas, nes jį remia stambusis, geriausiu atveju oligopolinis, užsienio ir vietos kapitalas. O LLRI atsidėkodamas remia stambųjį kapitalą.

Neprisideda jis ir prie demokratinės tvarkos mūsų šalyje, nes turi monopoliją ekonominei tiesai ir nepalaiko nuomonių įvairovės. Nors visuotinai žinoma, kad demokratija, be kitų dalykų, reiškia laisvą nuomonių konkurenciją. Tenka daryti išvadą, jog antivalstybinę rinkos fundamentalizmo ideologiją skleidžiantis LLRI yra tiek ekonominė, tiek politinė problema Lietuvai.

Beje, šią privačią įstaigą idėjiškai ir pinigais (Vikonda) palaiko Darbo partijos savininkas V.Uspaskichas. Proletarinė partija remia laukinio kapitalizmo propaguotojus. Absurdas, sakysite. Tačiau tai Lietuvoje – labiausiai mulkinamoje ES šalyje – yra įmanoma.

P.S. Nors gana skeptiškai vertinu dabartinės valdžios darbus, rekomenduočiau per daug nepasitikėti LLRI „ekspertizėmis“. Jos šališkos tiek ideologine, tiek ir politine prasme (vienas pavyzdžių – ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
71 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Apie LDDP

ir jos ekspertus. Apie Blogio imperijos ir jos sąjungininkų kolaborantus ir jų ekspertus. Apie okupacinio režimo samdinius ir jų ekspertus. Monopolijos tikrai reiškia, kad nėr demokratijos, o yra Jėgos teisės viršenybės, valdančiosios klasės pseudo ideologija ir privilegijos – jos Pirmos nakties teisė tiek prasčioko dukters nekaltybei atimti jos vestuvių dieną, tiek savo prekėms realizuoti. Imperinių bendruomenių kapitalo ir finansų viršenybė. Ir jokios laisvos nuomonių konkurencijos, o jei pabandysi konkuruoti, būdamas nekilmingu, iškart būsi apkaltintas neapykantos kurstymu, panikos kėlimu, riaušių ar sukilimo organizavimu, terorizmu ir antisemitizmu, nepaaiškinus, kas pirmiausia yra tas semitizmas ir kodėl žmonės nelygūs įstatymui.

Teisus

Gerb. Povilas Gilys. Tik, jaučiasi vienintelė išvada, kad tai absoliutus „krachas”, Šv. Rašte pasakyta: „Ar gali aklas vesti aklą? Argi ne abu įkrinta į duobę?!” Mes sergame tiek dvasiškai, tiek fiziškai, nes mūsų mintys yra nešvarios. Mūsų mintys užimtos tik šia neigiama informacija, kaip viskas yra blogai, todėl nebematome jokios išeities, jokio kelelio, kaip visa tai įveikti ir pradėti gyventi taip, kad išeiti iš šio marazmo. Visa Lietuva serga neužkrečiama, bet epidemija tapusiu vėžio liga. Mums tai padeda vienintelis mylimiausias televizorius ir kt. žiniasklaida, kurie persunkti šio marazmo dvasia. Kuo daugiau mes skaitysime ir kontempliuosime visas neigemybes, tuo labiau sirgsime ir būsime visiškame aklume, t.y. be išeities. Mintis galima pakeisti tik tada, kai 100 procentų pasisuksime priešinga linkme, t.y. į… Skaityti daugiau »

stasys

O kuo pasitikėti P.Gylio rekomendacijomis ? aš kol kas nemačiau nei vienos išsipildžiusios jo pačio nors Jis ir profesorius teorinės ekonomikos dalyko ..mėgsta ir knygas ta tema rašyti ..bet va vis pro šalį ir pro šalį .Galima pasiguosti tik tuo jog tas Laisvos rinkos institutas .. vis dar nėra apsėstas sovietiniu profesorių.  ir jame dirba išradingi žmonėms kuriems nekyla klausimas viešai siūlyti pirkti ar ne pirkti P.Gylio rašytas knygas . Kai jau kritikuoji ir kažką siūlai viešu asmeniu būdamas buk malonus pasakyti ka nors konkretaus .. kas nepatinka . Dabar tai tik myliu nemyliu Marytės prognozės ..ir didelis klaustukas kuo remiantis . Taip ,taip P.Gylį , mes tave vis dar matome ir girdime ..:)

ha ha

Laisvos rinkos institutas net nera istaiga, kuri turetu vadintis istitutu, jie juk jokiu moksliniu tyrimu nevykdo. Cia gal labiau nevyriausybine orhanizacija, „think tank”, ar kazkaip panasiai, kaip kad vadinasi panasiu organizaciju atitikmenys uzsienyje. Profesorius Gylys nienko cia naujo nepasake. Gal jau pamirsote, tad tam institutui kazkada vadovavo ir straipsnius rase Shimashius, kuris net nera ekonomistas, geriausiu atveju tada buvo publicistas. Ir nieko keisto, kad sita istaiga remia verslas ir Uspaskichas. Cia yra iprasta lobistine veikla. Problema netgi ne pats institutas, bet lietuviskos medijos kurios tik sio instituto nuomone platina kaip vienintele neklystancia ekonomine minti.

ha ha -> stasiui

be reikalo jus taip apie Gyli. Jis bent jau ekonomistas teoretikas, ir visai ne prastas. Dabar jau aisku jo amzius solidus, bet kazkada trumpai teko jo paskaitu klausyti, tai jis tikrai zymiai labiau ispruses, platesnio mastymo ir sakyciau vakarietiskesnis, nei LLRI chunveibinai, kurie zino tik tai, kad Smitho pirmoje knygoje parasyta:) ir kaip zmogus, p. Gylys yra tikrai padorus, nesvarbu, patinka jo politines paziuros, ar na (man pvz toli grazu ne viskas). tik va jis yra irodymas, kad politika yra sritis, kur reikalingi specialus gebejimai. jam pvz su Drasos keliu tikrai niekas nepavyko, nors atrode, kad potencialo turi

stasys

Haha ..visko gali būti kad Tamsta esate teisus , bet ar Jums pačiam neatrodo jog kritikai reikėtu sugalvoti nors padorų klausimą .? o dabar tai tik teiginys po kuriuo sunku ka nors daugiau rasti , kaip ir mano tekstuose ..tuščiažodžiavimo . Kaip žmogus Jis matyt tiek išsilavinęs tiek protingas .. bet to juk toli gražu neužtenka tam kad tapti pripažintu kritiku ..:))

Raigerdas

Pagaliau, pagaliau, pagaliau, nors vienas žmogus drąsiai pasakė apie LLRI. Duoti gana tikslūs įvertinimai, o jeigu tai nepatinka troliui štaziui, tai čia kaip tik yra rodiklis, kad pataikyta tiesiai į dešimkę. Labai gerai, kad trolis štazis nesugeba perskaityti, apie ką parašė gerbiamas profesorius povilas Gylys, nes tokių dalykų Šarikovų mokykloje nemokė. Pacituosiu štai šitą vietą:”Tenka daryti išvadą, jog antivalstybinę rinkos fundamentalizmo ideologiją skleidžiantis LLRI yra tiek ekonominė, tiek politinė problema Lietuvai”. Labai tikslus įvardijimas pagrindinės Lietuvos problemos, kuri atsirado tik prasidėjus Nepriklausomybei. Aš, gal būt, ne viską žinau, kas buvo parašyta šiuo klausimu Lietuvoje, bet prof. P.Gylys yra būtent tas vaikas iš Anderseno pasakos, išdrįsęs pasakyti, kad „Karalius yra nuogas”. Taigi, revoliucionieriams reikėjo pradėti statyti valstybę. Kaip? Nebuvo nei vieno… Skaityti daugiau »

ha ha ->stasiui

nesiruosiu ginti prof Gylio, jis pats gali apsiginti:) jis pasake paprasta dalyka, kad LLRI propaguoja nereguliuojama rinka, ir kad ji remia stambus verslas, ir kad jis prisistato ar yra pristatomas, kaip vienintele neklystanti ekonomine mintis. vakaru netgi tradicionalistai ekonomistai, jau nekalbant apie modernius, jau seniai nekalba, kad reguliavimas yra nereikalingas. kiek reikia rinka reguliuoti, cia politinis pasirinkimas, ekonomistai tam gali tik patarti. Prof Gylio prognoziu neskaitaciau, bet gal net tamsta sutiksite kad Lietuvos ekonomine politika galejo ir gali buti geresne. tai ka pasake Gylys yra jau tam tikras teiginys, ne tik tusciazodziavimas. nepritariate tam- pirmyn destykite argumentus, juk isvadinti ji sovietiniu profesoriumi neuztenka (jis beje yra gal pora metu dirbes mokslini darba vakaruose irgi). Shimashius juk irgi sovietinis sovietinio VVU… Skaityti daugiau »

ha ha -> stasiui

dar papildant p. Raigedra, LLRI isteige prof Glaveckas su buriu savo buvusiu studentu, iskaitant ir Mocku. pagal jusu logika, juk Glaveckas irgi sovietinis profesrius. bet jums toks jau tinka ar ne?:) ir tik todel, kad jusu nuomones sutampa ar kaip? gero vakaro

Taip, taip,

LK(b)P CK sekretorius su pulkeliu jaunų bendraminčių. Mums tokie nei jauni, nei seni netinka – tik muziejui.

Raigerdas

Dabar, jeigu kalbėti apie „Laisvos rinkos” ideologiją, tai patys vilniečiai net nesupranta, kad jie jau tapo įvairių eksperimentų triušiai netgi su jų emocijomis. Prie kito straipsnio parašiau komentarą, bet vilniečiai net nesupranta apie ką eina kalba. Bet, kad jie tapo tokio eksperimento triušiais, tai čia yra jiems, iš vienos pusės, tai signalas, kad jie visgi pradėtų mąstyti su savo galva už ką jie balsuoja, o iš kitos pusės, gal jau yra beviltiškas variantas su vilniečiais, nes ten jau tas jų mentalitetas yra toks, kad jie nelabai suvokia, kas su jais daroma. Pacituosiu dar kartą tuos duomenis apie ROCK eksperimentą:”“Kai išgirstame naujienas apie viename ar kitame pasaulio mieste įdiegtas gyventojų sekimui naudojamas vaizdo kameras, turinčias galią atpažinti gyventojų veidus ar kitaip… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Kas dar nieko nežino apie Alfa Beta Gama bangas, tai galite pažiūrėti čia. Bet nepamirškite, kad čia bus N manipuliacijų ir tai atitenka jūsų pačių atsakomybei atsirinkti, kur čia yra TIESA, o kur MELAS (https://www.youtube.com/watch?v=RlFxOCRXE_c&feature=share&fbclid=IwAR1sDRL6BLebwBgXSDtGD0BaFmdW3bR9hU3aojK8O4KyHjZeSS4XSgBa9ZI). O čia informacija kvailiems vilniečiams, išsirinkusiems LLRI propaguotoją Šimašių į miesto merus, kuris pavertė vilniečius eksperimentiniais triušiais: „Projekto pagalba siekiama didinti miestiečių laimės lygį… ir jų pirkimus? Anot šio projekto vadovo Prof. Artūro Kaklausko, pagrindinis ROCK projekto tikslas yra „kad visi gyventojai Vilniuje būtų laimingi, patenkinti.“ Vis dėlto, kiek vėliau savo interviu jis prasitaria, jog: Šita informacija yra labai naudinga verslui, savivaldybei ir gyventojams. Nes jeigu žmogus būna geros nuotaikos, jis į viską žiūri pro rožinius akinius ir žymiai daugiau perka. Taip pat interviu yra… Skaityti daugiau »

stasys

Ha ha .> peštis dėl P.Gylio kliedesiu tikrai nereikia,.. pacituosiu keletą jo frazių ( ir tam kad turėtu ka kramtyti Reigardas) cit. „Beje, šią privačią įstaigą idėjiškai ir pinigais (Vikonda) palaiko Darbo partijos savininkas V.Uspaskichas. Proletarinė partija remia laukinio kapitalizmo propaguotojus. Absurdas, sakysite. Tačiau tai Lietuvoje – labiausiai mulkinamoje ES šalyje – yra įmanoma.“. Darbo partijos pavadinimas na niekaip negali būti sietinas su „proletariato idėjas ginančia partija“ tai apeliacija į sena sistema ..o atsakymas į klausimą kodėl „sovietinis“ P.Gylys . Antra : jei atsiverčiame to pačio LLRI tinklalapį jame aiškiai deklaruota kas remia ta VŠI ir kaip pasiskirto remiamos lėšos .Dar pacituosiu techninio trolio verta mintį iš str. cit.“ Taigi, Lietuvos laisvos rinkos institutas nėra laisvos rinkos gynėjas, nes jį… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Kadangi vilniečiams labai patinka, kaip miesto meras Šimašius stengiasi padaryti laimingus, paveikiant ALFA BETA GAMA bangomis jų smegenis, tai galima pasiūlyti vilniečiams ir kitus eksperimentus su smegenimis, vykdytus pasaulyje dar prieš 75 metus. Galite pasiūlyti Šimašiui atlikti eksperimentus su vilniečiais ir atgaivinant lobotomiją. Kaip nekaip, o šio eksperimento autorius gavo Nobelio premiją. Bet pirmiausiai, ką aš rekomenduočiau, tai tegul tą lobotomiją išbando pats Šimašius su visa savo šeima. Taigi, verta prisiminti tuos eksperimentus su žmogaus smegenimis, kurių vilniečiai dar neišbandė:”1949 metais E. Monizui buvo skirta Nobelio premija už lobotomijos metodo sukūrimą, maždaug tais laikais lobotomijos procedūros pasiekė savo populiarumo viršūnę. Tačiau nuo šeštojo dešimtmečio vidurio lobotomija gana sparčiai ėmė praradinėti pozicijas, iš dalies dėl prastų operacijų rezultatų, iš dalies –… Skaityti daugiau »

Komentatorius

Apie ką kalba?
Apie eilinę sorošinę globalistų įtakos firmelę…

T0mas J.

Laisvosios Rinkos Institutas – Lietuvos stambiojo kapitalo įmonių įkurta įstaiga stambiojo kapitalo tikslams siekti, tai neginčijama tiesa.
Kokiu tikslu LLRI Taryboje dalyvauja nario teisėmis
Vysk. Dr. Kęstutis Kėvalas (Telšių vyskupijos koadjutorius vyskupas) ir
Prof. Dr. Paulius Subačius (Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvių katalikų mokslo akademijos vicepirmininkas) – man yra visiškai nesuprantama, matyt šie žmonės prarado gėdos jausmą ir užmigdė savo sąžinę.

Kad

vilniečiai yra PAVEIKTI rodo jų TOLERANCIJA v a m z d ž i o stovėjimui pakrantėje. Stebina vilniečių PAKANTA b r a n g i ų metalo atliekų konstrukcoijos, panašios į storą kartuvių stovą, demonstravimui……..

stasys

Tomas J. ..cit. ” Laisvosios Rinkos Institutas – Lietuvos stambiojo kapitalo įmonių įkurta įstaiga stambiojo kapitalo tikslams siekti, tai neginčijama tiesa.” ..matyt ta mintį iš trimitavote vienu atsikvėpimu .. Kaip man tai čia viskas daug sudėtingiau, na bet kas šiais laikais rūpinasi argumentais .. pilnai užtenka to „aš žinau ir taškas” !

T0mas J.

„pilnai užtenka to “aš žinau ir taškas” !”
.

.

Ne, stasy, man to niekada neužtenka, todėl daugybę metų stebėjau iš kieno pinigų šis institutas gyvena ir tik tada pasidariau išvadas.

Manau, kad

labai gerai būtų, jei vysk. K.Kėvalas būtų LLRI Taryboje dalyvio ar nario teisėmis. Paklausykite jo paskaitą apie „Apie šventąją komerciją.”
https://www.youtube.com/watch?v=YJL72SAgQfg

StasysG

Gerai, kad parašė prof P Gylys. Bet gaila, kad sutiko skelbti straipsnio pavadinimą su klaida. Praleistas esminis žodis „Lietuvos”. Nors tekste klaida ištaisyta. Tas LLRI oficialiai taip skelbiasi:”© Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Visos teisės saugomos”. Būtina bent žodį „Lietuvos” atimti už žmonių klaidinimą. Per teismą. Negi neatsiras Lietuvoje teisininkų, kurie parengtų kreipimąsi į teismą? Na kiek galima kalbėti, rašyti ir nieko nedaryti?

T0mas J.

„jei vysk. K.Kėvalas būtų LLRI Taryboje ”
.

.

O tai ką – nėra?
https://www.llri.lt/apie-mus/taryba

stasys

Tomui J. o aš daug metu stebiu ta kita „nuolat urzgiančia” visuomenės dalį ir taip prieinu išvados .. pinigai neturi įtakos žmones keisti. ..o tai prieštarauja tamstos padarytoms išvadoms .

O taip, Tamošiau J., YRA.

LLRI taryba, kaip patariamasis organas. Tai ir daviau nuorodą, didesnei auditorijai pasiklausyti vertingų vysk. Kęstučio Kėvalo įžvalgų-pamokymų.

Kada sužinosim tikruosius

skaičius.Emigraciją jau žinom,bet labai didėja lietuvių mirtingumas.Ir nereikia džiaugt Pyro pergale ,kad miršta seni.Jie išsineša ir klasikinę išmintį.

 Ekonominė  ir politinė problema Lietuvai.

Monopolija prekių rinkoje reiškia, kad nėra laisvos rinkos.
Monopolija tiesai reiškia, kad nėra demokratijos.

T0mas J.

To, kas laisvanoriškai tarnauja išnaudotojams, nelaikau nei įžvalgiu, nei vertingu.

Tamošiau J.,

Tai ir yra skirtumas tarp fariziejų ir Jėzaus, kuris atėjo tarnauti klystantiems, kad anie išliptų iš nuodėmių, o ne valdovu būti ir ką nors smerkti.

Dzeikas

Simpatizuoju prof. Gyliui, taciau jo teiginys esa Laisvosios Rinkos institutasKai issiaiskinsime kuria samprata laikysime „laisva rinka” – tada vertinsime ir Laisvos Rinkos instituto veikla: gina ji lais profanuoja(ar linkes) laisvos rinkos idejas neparemtas irodymais. Teiginys „…nes jį remia stambusis, geriausiu atveju oligopolinis, užsienio ir vietos kapitalas.” nera IRODYMAS , o tik netiesiogine NUORUODA , kad instituta sponsoriuoja tie, kurie laisva konkurencija paremta rinka nesuinteresuoti. Tai POZYMIS, bet tai nera irodymas. Norint pagristai kaltinti diskusijos objekta reiktu irodineti ne pateikiant sponsoriu sarasa, o analizuoti teiginius ir principus kuriuos propoguoja tasai institutas. Man regis samoningai ar ne , taciau iskraipoma ir nekonkretizuojama pati „laisvos rinkos” samprata. Ka reiskia „laisva” rinka jos dalyviu atzvilgiu? Ar: 1) Rinkos taisykles taikomas VIENODAI rinkos dalyviu atzvilgiu… Skaityti daugiau »

petras

Niekada nepasitikejau jokiais laisvos rinkos instuitutais ,jais gali pasitiketi bobutes kaime tik…

T0mas J.

„Norint pagristai kaltinti diskusijos objekta reiktu irodineti ne pateikiant sponsoriu sarasa, o analizuoti teiginius ir principus kuriuos propoguoja tasai institutas”. (Dzeikas) Analizuok tamsta teiginius ir principus – laiko gaišimas, o man labiau patinka liaudies išmintis: – Kas moka pinigus tas ir muziką užsako. – Kieno vežime (kišenėj) sėdi, to ir giesmę giedi. Ir pan. Nėra jokios laisvos rinkos Lietuvoje, nesvaikit. Juk pamenat kaip Kaune (gal ir kitur panašiai) prieš keletą metų buvo? Keleivių pervežimu buvo leista užsiimti privatininkų mikroautobusams, kursavo daugybė jų daugybe maršrutų, visi ėmė vienodą kainą ilgą laiką (berods 1 Lt), o tada staiga savivaldybė pasakė: pakeliat visi tuoj pat kainą 50%! Kas neklausys bus pašalintas iš rinkos! Privatininkai nenorom turėjo pakelt kainą. Vėliau savivaldybė aplamai uždraudė jiems… Skaityti daugiau »

T0mas J.

Tai kas gi išlaiko LLRI? Štai pagrindiniai LLRI rėmėjai 2010 metais:
Koncernas Achemos grupė | Investicijos
Philip Morris Baltic | Tabako gaminiai
Eurovaistinė | Farmacija
Koncernas MG Baltic | Investicijos
Lietuvos dujos | Dujų prekyba ir transportavimas
Lukoil Baltija | Naftos produktai
Dujotekana | Dujų importas ir prekyba
Nordea Bank Lietuva | Banking
SEB bankas | Banking
Danske bankas | Banking
Ūkio bankas | Banking
Swedbank | Banking
Nacionalinė tabako gamintojų asociacija
City Service | Nekilnojamojo turto priežiūra ir vystymas

Kai girdite LLRI žmonių balsą, visada žinokite, kad girdite TURTUOLIŲ nuomonę.
Manęs TURTUOLIŲ nuomonė nedomina, todėl LLRI žmonių nesiklausau.

Taip Tamošiau J.

čia, visu 100 procentu Jūs este teisus. Laisvos rinkos Lietuvoje nėra, nebent tabore. Viską matome, bet nieko pakeisti negalime. Greitai užčiaups ir burnas, t.y. tik pašnibždom drįsime ką nors pasakyti. Klausimas, ką aš galiu asmeniškai pakeisti?

Tamošiau J. paskaityk

geras straipsnis – „Rūta Janutienė: Veidrodėli, veidrodėli… Kodėl žiniasklaida tiesiog negali sakyti tiesos”:
https://www.pozicija.org/ruta-janutiene-veidrodeli-veidrodeli-kodel-ziniasklaida-tiesiog-negali-sakyti-tiesos/

T0mas J. > Tamošiaujančiam

Klausimas, ką aš galiu asmeniškai pakeisti?
Atsakymas: tu gali gyvenime visada rinktis tik gėrį, smerkti blogį, nepatarinėti blogiui (patarinėti galima tik atgailaujantiems blogiukams), neveidmainiauti, nepataikauti, stengtis tobulėti ir savo gyvenimu rodyti gerą pavyzdį šalia esantiems.
Ir jokiu būdu netarnauti klystantiems, nes vienąkart būsi pagautas ir nuteistas kaip Henytės ar Kurlianskio tarnas…

Tamošiui J.

Ratas užsidarė, t.y. gerb. vysk. Kęstutis Kėvalas tą ir daro. Taip darė ir palaim. Teofilius Matulionis, kuris net kalėjime buvo tik TIESOJE. Jei negali pasakyti, tai gali už piktą darančius pasimelsti, t.y. tai ko negaliu aš, tai Dievui nėra negalimų dalykų. Svarbiausia būti TIESOJE, t.y. DIEVE.

Tamošiui J.

Ratas užsidarė. Vysk. Kęstutis Kėvalas, t.y. Katalikų Bažnyčia, galėjo išdidžiai pakelti nosį ir paniekinamai LLRI nepastebėti, t.y. ignoruoti, bet tada būtų tikrai ne krikščioniškas poelgis. Remti galima ir malda, bei taikliais pamokslais-paskaitomis. Manau, kad šis vyskupas Katalikų Bažnyčios, išmintingai buvo deleguotas būti malda rėmėju, nes Dievas iš bet kokio blogio gali padaryti gėrį ir tai Jis daro taip, kad belieka sušukti, „O, dangau, Viešpatie”. Džiaugiuosi, kad žiniasklaida fiksuoja šio vyskupo žingsnius, tik reikia pasidomėti, kas ir kaip: https://www.youtube.com/watch?v=49ZdCkunH88 Ir apie blogio virtimą gėriu: https://www.youtube.com/watch?v=6lqbD8lxWcc

to Tamošiau J. paskaityk

O pats pirma susipažink su Rūtelės biografija, bekišdamas mums antrąją Maldeikienę.

T0mas J. -> 9:32

„Remti galima ir malda, bei taikliais pamokslais-paskaitomis. Manau, kad šis vyskupas Katalikų Bažnyčios, išmintingai buvo deleguotas būti malda rėmėju”..

.
Gaila kad tamsta neaiškiai kalbi, nekonkrečiai, nes iš tiesų būtų įdomu žinoti, ar tikrai vyskupas Kėvalas yra oficialiai Katalikų Bažnyčios deleguotas į LLRI Tarybą, o gal tai tik jo asmeninis sprendimas? Nes remti malda galima ir be Bažnyčios leidimo.
Vyskupo dalyvavimas bet kokios organizacijos Taryboje reiškia, kad Katalikų Bažnyčia pasitiki šia organizacija, remia ir palaiko jos siekius, laimina jos veiklą ir ragina visus tikinčiuosius taip pat elgtis.
Ar tikrai Bažnyčios ir stambiojo kapitalo interesai sutampa?!

Tamošiau J.

Ir vėl viską matuojate pagal savo kurpalį, „Timpt už vadžių ir vėl iš pradžių”. Siūlau geriau šią dieną pašvęsti pasiklausyti vyskupo paskaitų pradedant nuo https://www.youtube.com/watch?v=6lqbD8lxWcc

T0mas J.

Tamsta tiesiog norit nukreipt pokalbį į šalį. Straipsnio tema – apie LLRI, o ne apie Kėvalą. Tad ir kalbėkim Į TEMĄ, o Kėvalą minėkim tiek, kiek jis susijęs su LLRI ir su stambiojo kapitalo įmonėmis, visą kitą jo veiklą šįkart palikdami šone. Tamstos siūloma nuoroda su tema nesusijusi.

Dzeikas

TomasJui: Kad nera rinkos ir Lietuvoje laisvos rinkos parodija – sutinku. Taciau kaltinimai turetu buti tvirtinami IRODYMAIS, o ne pozymiais. Paprastas , bet labai TIPISKAS „laisvos Lietuvos” pavyzdelis. Neseniai suzinojau, kad verstis advokato praktika pasirodo reikia gauti kazkokiu zasinu is „advokatu kolegijos” sutikima. Svarbiausia , kad lietuviams banderlogu vadai paaiskina tai „kad ivairus sukciai jusu neapgaudinetu” – ir 80% tuom tiki. Na vergiskas , cholopiskas mentalitetas ir tiek. Tokius ir LRI mausto kaip vaikiska megzta pirstine. Tuo tarpu (konkreciai siam pavyzdziui) reikalinga valstybine prieziura. Laisve taip, bet ne anarchija. Kuom gi skiriasi? Mano poziuriu, kalbant apie laisve verstis advokato praktika , advokato kontora galetu atsidaryti bet kas. Koks valstybes vaidmuo apsaugot piliecius nuo sukciu? Reglamentavime. Pvz. jeigu asmuo teikiantis juridines… Skaityti daugiau »

Tamošiui J.

Pats Jus tokią temą pasiūlėte, o visa kita, tik paaimanojimai, kaip tai daro Dzeikutis. Tik ten, kur mūsų protas „netempia” geriau neliesti. Tada reikia remtis širdies klausa ir matymu. Linkiu įsiklausyti į jos kalbą.

Dzeikas

TomasJui:
PS. Del „dusmanu” kaip tipiskas Lietuvos banderlogas vertini. Tai ne „laisve”, tai anarchija.
Laisve butu, jeigu keleiviu veziojimas butu reglamentuotas. Ne taip, kad uzkardyti ta veziojima apskritai, bet kad norintiems butu galima tai daryti. Versliukas beje siaip sau, normalioje salyj jo imamamsi nenoromis ir is bedos. Monkes biznis, vadinasi.
Bet cia jau nieko nepadarysi. Lietuviski valdininkai sugalvoja tokia „laisve(n)” , kad spjoves per peti darai nelegaliai ir tiek.
Na kurti lietuviu rankomis „laisva rinka” gaunasi pasak samojingu vyruku is NKVD tas pat kaip „kulkas is sudo klijuoti”

Dzeikuti,

Mano sūnus kartą pateikė savo išganingą mintį, kad tereikia išrasti nemokamą energijos šaltinį. Paklausiau jo, o kam tai apsimokėtų? Kam tai atneštų pelno, juk būtų tik vieni nuostoliai. Ar leis tai, pasaulio galiūnai, įgyvendinti? Tad jei „galiūnams” neapsimoka smulkus verslas, tai jis jį sunaikins.

T0mas J. -> Tamošiaujančiam

Tamsta kažkoks priplaukęs, tarsi etatinis $ūdmalys.
„Tada reikia remtis širdies klausa ir matymu. Linkiu įsiklausyti į jos kalbą.”
Į kieno kalbą – širdies kalbą? Kieno širdies? Stambiojo kapitalo magnatų?!
„širdies klausa”, „širdies matymas”, „širdies kalba”?! – Prie ko čia širdis? Širdis kraują varinėja, o tamsta kalbėk apie LLRI, jei turi ką pasakyti, o ne apie širdį, plaučius ar kepenis.
Ir nustok žeminti save, arogantiškai pakeisdamas Dzeikas į „Džeikutis”, T0mas – į „Tamošius”!

Raigerdas>Tomui J.

Reikia padėkoti komentatoriui Tomui J. 2019-12-23 22:14 už komentarus, nes jis parodė, kaip konkrečiai galima išanalizuoti situaciją. Paveikslas, kaip buvo sukurta valstybė ir rankomis, o tiksliau, kieno galvomis. Kadangi priešas buvo aiškus, tai ta sovietinė komunistų partija, palaikoma armijos ir KGB, tai visų žvilgsniai nukrypo į išsivadavimą. O tuo tarpu „interesantų” žvilgsniai nukrypo į galimybę pasipelnyti tokių revoliucijų, krizių ar permainų metu. Kas ir buvo padaryta. Štai, kodėl buvo sužlugdytas Sąjūdis, nes Sąjūdžio bijojo, o sužlugdžius Sąjūdį, suinteresuotos grupės pradėjo dalintis valstybėje esamą turtą. O dabar pažiūrėkime į tą atvirą makaronų kabinimo sistemą:”Laisvų, nereguliuojamų mainų sistema. Laisvojoje rinkoje ekonomika tvarkoma rinkos dalyvių pastangomis ir be jokios valdžios intervencijos, t. y. reguliavimo, mokesčių. Ekonomikos teorija įrodė, kad laisvosios rinkos sistema sudaro… Skaityti daugiau »

Atsiprašau, kad

išvedžiau besipuikuojančius savo išprotavimais pliurpalius iš kantrybės. Pliurpt yra vieną, o žinoti, kas yra širdies kalba yra kur kas stipriau, čia jau neužteks proto žinių, čia reikia kur kas daugiau pastangų ir laiko. Kodėl Tamošius? Yra Šv. Rašte apaštalas Tomas, kuris buvo labai praktiškas, t.y. kol praktiškai neįsitikino pirštų palietimu Kristaus žaizdas, tol netikėjo, tad liaudiškai buvo pramintas Tamošiu-neviernu. Tokiu pats ir pasirodei, kai su pasismaguriavimu ėmei vardinti LLRI Tarybos narius, nesusiderinęs su širdies balsu.

T0mas J.

Širdis neturi balso, balso stygos – gerklėje.

Raigerdas

Norėčiau padėkoti diskusijos dalyviams, ypač ponui Povilui Gyliui už šį straipsnį, ir gerbiamam komentatoriui Tomui J., bet nejaučiu jokios padėkos čia gadinusiems šią labai svarbią (netgi visai Lietuvai) diskusiją ir dėl to smerkiu juos, nes būtent čia supratau, kas įvyko su tais Lietuvos žmonėmis. Mano manymu, jeigu atsirastų toks drąsuolis, kuris ryžtųsi sukurti bent jau dokumentinį filmą, kaip ta Lietuva išsivadavo iš komunistų apsėstos Rusijos Imperijos glėbio, ir kas pasikeitė per 30 Nepriklausomybės metų, tai tikrai galėtų pretenduoti į Oskaro apdovanojimą. Istorija labai intriguojanti. Kas lietuviams trukdo suprasti, kas įvyko? Be jokios abejonės tai tas laisvės troškimas turėti savo valstybę. Tai buvo toks stiprus troškimas, ir toks svarbus mūsų tautai egzistavimo ir išlikimo faktorius, kad juo buvo užgožta vos ne… Skaityti daugiau »

71
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top