Povilas Gylys: Daiva Ulbinaitė nekalta?

Šiandien buvo priimtas dar vienas ažiotažą žiniasklaidoje sukėlęs teismo verdiktas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo (AT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija priėmė sprendimą, išteisinantį Prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir valstybės paslapties atskleidimo.

Aiškinantis, kodėl šią bylą nagrinėjo išplėstinė teisėjų kolegija, buvo pasakyta, jog tai daroma esą dėl to, kad būtų suformuota teismų praktika. Galutinis sprendimas, švelniai tariant, keistas. Keturi iš septynių teisėjų nutarė, kad duomenys, ant kurių uždėtas grifas „slaptai“, gali būti paviešinami ir kad tai nėra joks nusižengimas.

Gerbiami teisėjai Dalia Bajerčiūtė, Vytautas Masiokas ir Alvydas Pikelis nesutiko su D. Ulbinaitės išteisinimu, todėl pareiškė savo atskirąsias nuomones. Jeigu valstybės nuopuolis tęsis, jie karjeros nepadarys. Bet išliks istorijoje kaip sąžiningi profesionalai. Šių teisėjų pavardės buvo išviešintos, o apie likusius teisėjus nutylima. Klausimas, kas jie ir kodėl jie slepiami? Gaila, bet pastarieji keturi teisėjai priėmė ne teisę formuojantį sprendimą, bet žingsnį, kuris gali iškreipti teismų praktiką. Kas gali paneigti, kad teisėjai pamynė fundamentalius teisės principus, šitaip prisidėdami prie teisinės sistemos bei valstybės pamatų griovimo?

Nerimą kelia faktas, kad tokia nauja teismų praktika ateityje gali pridaryti daug žalos valstybei, kurios keturi teisėjai neįžvelgė. Užtenka įsivaizduoti situaciją, kai ateityje nutekinus slaptą informaciją, nustačius kaltą asmenį, po šiandieninės Aukščiausiojo Teismo nutarties suformuotos teismų praktikos jis bus išteisintas. Tai prieštarauja ne tik teisei, bet ir sveikai nuovokai.

Vieša paslaptis yra tai, kad Lietuvoje teisinėms institucijoms yra daromas politinis spaudimas. Aptariamas AT sprendimas šią versija tik sustiprina.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sta

Tikriausiai, Daiva yra nekalta, o kaltas tas „vėžlys” kurjeris, kuris pavėlavo įteikti tuos „slaptus” popierius Loretai?

stasys

Gyli ..tai kiek dar klajosi po partijas ieškodamas tos vienosios vienintelės. Juk protingas žmogus žino „miške ant kelmelio padėti vafliai dar gi aplieti medumi” tai sėkmės fikcija iki sekančio karto kol vėl su tuo susidursi 🙂 ar ilgamečio politiko pozicija visada turi būti išreikšta taip prisitaikėliškai ?

ula

O, Paksas su Vainausku irgi nekalti,prof.Gyly? Man gėda buvo žiūrėti,matant kaip jus su Vasiliausku slankiojate paskui Paksą.Prisimenu, kaip jus prieš tai apspitę lyg musės buvote Neringą. Dabar gi pamiršę Garliavos mergaitės Laisvę ir Teisę į Mokslą, Meną,Tėvynę, Artimuosius,nutylote ir išsirinkote naują vedlį, kuris dėl mergaitės neištarė nė žodžio nei Lietuvoje nei Briuselyje,kuris eina koja kojon su Uspaskich ir Butkevičiumi. Ar pamiršote, kad jus jų pėstininkams buvote atsisakęs seime paduoti ranką ? Niekšiškiausi žmonės yra išverstskūriai. Ar jus ne toks?

Tik

gerb, Gylys aiškiai sudeda taškus ant i. Troiams arba kvailiams jokie argumentai negalioja. Vieni atidirbinėja 30 sidabrinių, kiti,- užjauskime juos.

Stasys

Profesorius, be abejo, pastabus, teisus, nepraradęs garbės, kaip kai kurie (dauguma)…. Taip, už Mergaitę ( ir kitas) reikia kovoti, pasisakyti, nenurimti, siekti Tiesos, su viltimi, kad ji kažkada ateis …
Pagarba !
Su Kovo 11-ja !

SOS

Vis dažniau kalbama apie kremliaus vedamus hibridinius karus ir apie varomą propagandą Lietuvoje. Tačiau pastaraisiais metais ypač išryškėjo sąmoningai neadekvati Lietuvos teisėsaugos veikla, kuri irgi priskirtina hibridiniams karams. Ta veikla priešina žmones, menkina pasitikėjimą valdžia ir valstybe. Tai labai pavojinga.

stasys

SOS – ininkei ..Tamstos komentaras visiškas propagandinis niekalas .Jums geriau sektusi jei kieme rėktume „namas dega” ..tai tada ir klausimu nekiltu, kas ir kaip .

vietoj Ulbinaites reikia teisti

slaptos pazymos klastotojua ir rezisierius.Kurie paleido slapta pazyma su tikslu sukurtivapkalta Prezidentei.Bet….nepavyko.KGB turi daug atsarginiu variantu!Laukime sekancio puolimo!

ruta

Manau visi sveiko proto zmones supranta , kad Ulbinaite tik peska Grybauskaites -Landsbergio ‘skiepu’ skandale .Prie tokiu provokaciju sie subjektai jau priprate nuo marksizmo -leninizmo skleidimo , komunistinio -KGB rezimo ,laiku .

Gerbiu

Gerbiu si teismo sprendima 4/7 dalimi.

To gerbiu

Ak tai tamsta veidmainiškai norite pasakyti, kad negerbiat teismo, kaip jį reikėtų gerbti šimtu procentų. Ten jokių tokių išlygų nenumatoma. O už teismo negerbimą viešai išsakomą yra straipsnis, ponuli.

rinkejai

Galvojom , kad Jus esat isitikinimu politikas , taciau pasirodo esate priklausomas nuo konjunkturos , todel , Jus kaip politikas nebeidomus

Pastebėtinas

dalykas tas, kad net pamišėlių portaluose prof. P. Gylys sulaukia daug palankių komentarų.

wal

Nekalta..nei Ulbinaitė,nei Grybauskaitė…juk jos dar mergaitės.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top