Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Atėjo laikai, jie reiškia REGRESĄ, kai tėvų tikras išsilavinimas – jų pasaulio suvokimas gilyn ir platyn yra aukštesnis nei jų vaikų. Iki šiol per visą žmonijos istoriją vyravo priešingas, ir teisingas, dėsningumas – vaikai pasiekdavo aukštesnio išsilavinimo nei jų tėvai ir seneliai. Ir tai – PAŽANGI tendencija. Naujos kartos turi saugiai vesti žmoniją į priekį. Suvokdamos, kad tai, kas nauja, ne visada yra pažangu.

Čia nekalbame apie IT, kurios tėra viena iš išsilavinimo kėlimo PRIEMONIŲ. Jos nėra galutinis tikslas. Auklėjimo ir mokymo sisteminis, bendras TIKSLAS yra adekvatus greitai sudėtingėjančio pasaulio suvokimas, kuris leidžia priimti teisingus sprendimus, siekti sisteminės gerovės asmeniniame gyvenime, šeimoje, bendruomenėje ir visuomenėje apskritai.

Tai, kas pasakyta, nereiškia, kad nurašomas visas šiuolaikinis jaunimas. Kiekvienoje kartoje yra šviesių, mąslių žmonių. Kalbama apie tendenciją, kurią pastebi intelektualai – „dumbing down of society“.

Paruošta pagal „Psychology Today“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Deja

Yra nauju greitu siuolaikisku priemoniu komunikuoti,bet vis maziau ka pasakyti…

Dzeikas

Saliami! – kaip sako prancuzai.

Stebina

Idomi tema , sios 11.29 dienos straipsnis , nukistas gerokai i parastes – toliau nuo akiu .

bijūnėlis

Tik išsilavinę gali pažinti TIESĄ ir atskirti ją nuo melo.Kiek daug Lietuvoje dar neišsilavinusių ir tamsių matyti iš komentarų.Nenoriu įžeisti tų ,kurie sąmoningai meluoja.Jie yra suklaidinti godumo.

Dejaaaa

geras pastebėjimas…

uui

tai senai akivaizdu.Atkreipus dėmesį ,kam tokia situacija yra labai naudinga – atsakymas visiškai nesudėtingas. Tam ,kad priversti išsilavinusį žmogų dirbti už lietuvišką minimumą reikia pačiam būti pasiekus laaabai neblogą išsilavinimo lygį. Gi esant dabartinei padėčiai, „verslą” (iš esmės lietuviško pagrindas yra PERPARDAVIMAS) gali daryti ir keturias klases baigęs banditas.

Kis

Didesne gyvenimo tarpsni pragyvenau tenais kur siandiena mes taip menkiname.Sugrizti-niekada,bet mokslas,darbas buvo ne mano problema,man teko tik mokytis,o darbdavis stovejo uz duru.Tai socialine sritis,skurda pokarini jutau ir maciau,komunizma staciau,kaip siandiena jau nebestatau „geroves valstybes”O kai ziuriu klausimeli man geda uz mokytojus,kurie matomai patys ne kas su ziniomis,o 30 ciai jaunuoliai tiek buki,kad net baisu.Nerodyk to „Klausimelio”geda,juk akiu visiems neuzrysi.Latvijos sostine -Talinas ir ji ribojasi su Lenkija,tai aiskina grazi pienu plaukianti moteriska?Kosmaras,as suzinociau geografijos mokytojos koordinates ir 5 metu alga privatizuociau,nes jos darbas-tuscias,kaip i bala?Cia humoras,bet kas vyksta aplinkui?Man nejauku gyventi tame „Durniu laive”buciau 30 metu jaubesne begciau neatsigrezdama ,lai dedule kuria „Svedija”Stop,nes kraujas uzvire!

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top