Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Esu gana kritiškas žalių valstiečių atžvilgiu. Kartu bandau suvokti jų klaidų, nesėkmių šaknis. Tačiau nesu užėmęs totalaus neigimo pozicijų. Nes esu ne tik politikas, bet ir mokslo žmogus. Politologo T.Janeliūno rašinys yra chrestomatinis pavyzdys, kaip neturėtų rašyti profesoriaus laipsnį turintis asmuo.

Minimumas analizės, terminologinės drausmės ir daug paniekos bei prakeiksmų.

Kas gali paneigti, kad profesorius atidirba ir vykdo politinį užsakymą. Mes, akademiniai žmonės, prisimenam jo veikalus apie nepakartojamą Dalios Grybauskaitės politiką, parašytus, kaip suprantu, gavus individualų valstybinį užsakymą. Gal šis rašinys yra anų užsakymų tęsinys?

Gerbiami universitetų kolegos, mes turim ne tik teisę, bet ir pareigą kritikuoti valdžios sprendimus, tačiau mūsų vykdoma kritinė analizė neturi virsti arogantišku, virtuvinio lygio totaliu neigimu, neapykantos skatinimu. Tokia elgsena nėra nei mokslinė, nei demokratiška. Tai buitinių neigiamų emocijų pliūpsnis, kuris ne stiprina, bet silpnina pilietinės visuomenės pamatus. Mums viešojoje erdvėje apie valdžią reikia TIESOS, bet ne dezorientuojančių pamazgų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
65 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Išties

T.Janeliūnas-tipiškas liberalmarksistinis mokslininkas,jau daugelį metų šmėžuojantis nomenklatūrinėje neoliberalioje žiniasklaidoje,be to šališkas politinis apžvalgininkas.Tad,tokių mokslininkų,politikos ,,žinovų” apstu Lietuvos akademiniuose sluoksniuose,deja.

Prof. Gylys taikliai įvardino problemą

Janeliūnas pasiplaikstė, paskleidė neigiamų emocijų, išdėjo į šuns dienas politinius oponentus ir įsiliejo į bendrą nepatenkintų konservatorių chorą. Profesoriaus laipsnis leistų tikėtis šio to daugiau – pagarbos oponentams, objektyvios situacijos analizės, galimų sprendimų apmastymo. Eteryje trūksta nešališkų politinių apžvalgų, kur būtų rūpinamasi valstybės, o ne atskirų partijų, klanų ar grupių interesais.

Neįžeidinėkite parazitų, JaneLiūnai,

įsisąmoninkite, kad parazitai užsiveisia ir nugali tik tada, kai nusilpsta organizmas, jo imunitetas, t.y. parazitai pašalina tik nesugebančius išgyventi (vykdo gamtinę atranką).
Supraskite pagaliau, Janeliūnai, kad savo tiesą ir moralės dėsnius išdavusia veiksena (prisitaikėliškumu, presstitucija, tyčiojimusi iš bendrapiliečių ir pan.) Jūs ir esate atsakingas už eilinių bendrapiliečių moralinio imuniteto eroziją ir, kaip pasekmė, jų organizmų virtimu įvairiausių rūšių parazitų veisyklomis.
Tas, per kurį ateina suklupimas, nepalyginamai blogesnis, nei suklupęs nelaimėlis. Ir tai yra teisinga.
Infantilu, kad nesuvokiate, jog esate įsakmiai atsakingas prieš studentus.

smagu - komuniagos pešasi

vis dėl to lovio – nes dirbti jie NIEKO nemoka.

janeliunai,

po kiek mana liaudziai?

Regbgd

Kad Janeliūnas tokią rašliavą sukurpė, tai nulis, bet kad labai daug pritariančių, tai jau rimta. Patyčios liejasi nuo ryto iki vakaro per kur tik įmanoma. Tokių janeliūnų klapčiukai gadina bet kokį normalų kritinį mąstymą ir dialogo nebus kol konservatoriai nesiliaus. O jie nesiliaus, nes jiems viskas galima

Ona

Kodel apie ” profesoriaus ” varda turinti Janeliuna tyli visa jo darbo bendruomene ir kodel jam atvirai laidziama grubiai TYCIOTIS.
Galimai jis turi isipareigojimus sekanciai kadencijai ruosti Grybauskaite?
Liaudis pasimetusi ir yra daug tikinciu lojalumu sistemai ziniasklaidai.

ZITA

SI VADINAMA PROFESORIU ZINAU NUO JO MAZU DIENU. JIS VISADA BUVO ITIN BAILUS.DABARTINE ZUIKIO DRASA YRA NUPIRKTA. JIS, PASINAUDODAMAS SLIEJIMUSI PRIE BUV.PREZIDENTES, EINA VA BANK. OI,TOMAI, TOMAI…

o kad...

o kad komunistas gylys su tokiu įniršiu gintų N.Venckienę…
—–
bet negins – niekas jam už tai nemokės.
tikras komunistas.

stiprėja

Grybauskaitės doktrinosatgarsiai

Almantas

Nors Janeliunas tituluojamas „propesorium”,bet is tikro tai „valatka Nr.2”.Toks pat patyciu stilius ir jokios analizes.Uzuojauta jo studentams.Siaip viskas atitinka Rusteikos patarimus „miliutems,ritoms ir zmonams”

Prieštaringai vertinama Maldeikienė

pasakė paskutiniame interviu,kad partijos perka žurnalistus,analitikus ir t.t…Iš biudžeto partijoms skiriamos nepadoriai didelės dotacijos.

Janeliūnas-ONS dvaro skalikas...

Gavo dvaro komandą- su gauja ,,prapiesoriu// ,su globalistu, eurų IR GALINGŲJŲ tarnu Vilpišausku priekyje, užpuolė prof.V. Radžvilą ir išėdė…
Dabar ,kaip vežikas ar mužikas, plūsta valstiečius, nors konservai nė kiek negeresni…Ir Puteikio CP ta pačia intencija, gal iš baimės prieš rytdieną, išplūdo, tą antisisteminę jėgą melagingai prilygęs visiškiems puvėkams-Uspaskio DP.

Manau

ne veltui išleistos knygos, sukurti filmai.Ponia ruošiasi sugrįžimui.Ir , matyt, laimejus konservatoriams siektų aukšto posto.O pataikūnai darbuojasi…

???

Bebrologija?

Tulžies išsiliejimas

janeliūnas visus keturis metus delfyje ant „valstiečių” rašinėjamus šmeižtus kaupė ir galiausiai iš visų sukurpė „monografiją”? Įdomu, kas nuo ko nusirašinėja – janeliūnas nuo trolių, ar troliai nuo janeliūno?

Tvankstas

Apie prof. Janeliūno kalbėjimo būdą jo straipsnyje mūsų kaime sakoma : kalba, kaip nuo bybio nutrūkęs.
Sunku įsivaizduoti prof. Janeliūną taip giliamintiškai proletariškai pasisakantį, lyg 1937 m. bolševiką teisingu bolševiko jausmu triuškinant priešininką.

Rimantas

T.Janeliūnas taikliai apibūdino valdžios slinktį iš daug žadančios pradžios, padarytais ir įvardintais R.Masiulio, V.Bako, T.Tomilino, Ž.Vaičiūno, J.Petrauskienės darbais, į dabartinę apgailėtiną būklę.
Tai konkretu, skaudžiai tiek T.Janeliūno, tiek ir kitų piliečių išgyvenama, ir tai yra tikra – ne deklaratyvi Tiesa – ponas Gyly! Beje, Jūsų tekstą galima vertinti irgi kaip chrestomatinį pavyzdį siekiant užčiaupti oponentui burną.

Deivis

Nupirktas tas Janeliūnas ir tiek. Manau, kad konservų. Juk broileris raute raunasi link didesnio lovio.

vilnietis

Apgailėtina. Galvojau kad susiprato, bet bebras komunistas tik vaidino.
Vydo žaliųjų bebrų užsakymą.
Nors autoriui anksčiau nepritariau- bet šis straipsnis TIESA. Ačiu.

stasys

BRAVO Tomas Janeliūnai .. užtaikėte į minkštąją vietą tiems ūsuotiems barsukams . Galį autorius nesutikti , bet Ūsuoto barsuko „klyčkė” jam kaip niekad tinka.. Tiesa sakant čia nereikia jokiu geometriniu profesoriaus analizių ,.. sveiko proto individas tekste ras tiek minties tiek argumentu geru ir vertu kritikos ..kuri nėra buka kaip ne kai kuriu sovietiniu profesoriu .. Povilas Gyliui ir reiktu padėkoti jei ne jo nosies šniurpčiojimas čia ..aš ta Tomo J. kreipimasi tikrai bučiau praleidęs ..:))

stasys

Rimantui .. Baisu ne tai , ūsuotu barsukų politinės kolonijos vienijasi ne po idėjomis valstybei o po vėliavomis kurios vėl grįžta prie senos konfrontacijos ..kai visuomenė pasidalina sau politikus į gerus ir blogus .Tai sena koncervatoriu –soc.demų dainelė visuomenei kai ana vargšė šoką nesutarimuose vietoj to kad spręstu valstybės problemas. Sukelk sumaištį valstybėje ir nerk į krūmus ..

Tiesa

Parašė tikrą tiesą, bet ponui Giliui reikia tolerantiškos, kaip pav. Vagystę ar parazitavimą, geriau vadinti korupcija, daug gtažiau skamba, ir tolerantiška.

Balamutas

O kas su jumis, profesoriau Gylį? Jau nebematote realybės?

Atrodo

Tamsta prof. Gyly, nusitaikėte vėl į Seimą, ane? Ir kiekvienąkart vis su kitais, vis su „naujais”? Dabar su rėksne Janutiene, kuri taip negailestingai išdavė Neringą, o Jums, atrodo, tinkama? Ji tai tikrai perspjaus visus janeliūnus, jakeliūnus, maldeikienes, karbauskius ir t. t. Jūs juk valdėte valstybę tais baisiais prichvatizacijų laikais ir kaži kodėl tylėjote? O juk mums, visuomenei, ir tada reikėjo TIESOS!

Šiaip jau,

toks žmogutis yra didelis sielos vagšas, kuk jam su tokia pamazgų kupra dabar gyventi visą likusį gyvenimą… tai tarsi kalėjimas iki gyvos galvos… žinia žalvalstiečių yra visokių, kaip ir bet kurioje kitoje partijoje ar organizacijoje, tačiau tai nereiškia, kad jų kritikams reikia nusiristi iki jų blogiausių lygio .. kita vertus yra normalių žmonių su savomis idėjomis ir charakteriu, kuris žinia, taip pat ne visiems gali patikti… BET BJAURIAUSIA TAI, KAD GRĮŽOME Į GYVULIŲ ŪKĮ, KAI IRGI LAIPSNIUOTI DOCENTAI IR PROFESORIAI – KOMUNIZMO STATYTOJAI A LA JUONIENĖS, STANAIČIAI, JERMALAVIČIAI AR BUROKEVIČIAI PANAŠIA TERMINOLOGIJA KRITIKAVO BURŽUAZINIUS NACIONALISTUS…
Žodžiu, taip niekur ir nenuėjome.

neįmanoma nesutikti

Bet ne su prof. Gyliu, o su Janeliūnu. Tik neaišku, kodėl būtent dabar Janeliūnas pratrūko, nors tokio valdymo pavyzdžių netrūko ir ankstesnėse valdžiose? Ar visi stribgatvių asfaltavimai perpildė kantrybės taurę, ar tiesiog yra gerokai žemiškesnių priežasčių?

Valstiečiai

ir jų koalicija nėra tobuli, nėra vieningi, ne visagaliai. Ale tai, ką jie duoda tautai, nedavė nė vienas politinis darinys. Todėl ponas profesorius P. Gylys teisingai įtaria T. Janeliūną užsakymo vykdymu. Man atrodo, kad patyliukais yra vykdomas Tulpės palaipsnio grąžinimo į politinį gyvenimą scenarijus…

baikite spangti apie Anūkėlį - Broilerį!

Ko ta infantili mieganti gražuolė gali tikėtis, kai net Janeliūnui neišlaikė nervai ir jis drėbė tiesiai šviesiai apie konservų plūduriavimą 15-17% stiprumo šiltame šlapimo tirpale ir nesibaigiantį konjaunuoliškų patyčių maratoną?
Iš esmės čia ir yra viena stipriausių Janeliūno pasisakymo vietų, kad konservai tai… IMPOTENTAI. 🙂

Babunė

Net Ariogalos babunei aišku, kad T, Janeliūnas pasakė tikrą tiesą. Stebina P. Gylio ir kitų komentarai, nepritariantys drąsiam tiesos žodžiui. Ar tai amžiaus problemos, ar padlaižiavimas valdantiesiems? Trumparegystė ar kvanktelėjimas? Pasakyčiau daugiau, bet reikia eit pamelžt cibę.

ah1

aukščiausia TIESA yra tame kad mokesčių didinimas tai proletariato klasės skurdinimas, mokytojų algų kėlimas – skurdinimas proletariato klasės kaip ir visų kitų biudžetininkų algų kėlimas surdinimas – proletraiato klasės taip pat. Proletraiato klasei net niekas neatstovauja seime – nėra proletariato partijos. Kad būtų lygybė ir lygios galimybės būtina nustatyti ponų/ laisvų nuo mokesčių interesų gyvimo atstovų ir proletariiato interesų gynimo atstovų kvotas seime santykiu 70 : 70.

stasys

Ant ko trupina bulką Vytautas Matulevičius ? kas čia per jo prisitaikėliški viražai pataikaujant dar vienam ‘sisteminiam’ profesoriui ?? kuris tai jau tikrai, pasak autoriaus, dirbą samdomas ne už grašius ??? ? Apie ką čia kalbą tas ponas, klausdamas cit.” Pažvelkite, ką šiuo metu gina valdžia – kokius asmenis, kokius nusižengimus, kokius principus, kokius ir kieno interesus – ir viskas taps aišku” ..kas turi paaiškėti tik perskaičius jo tris eilutes teksto ? Žmogus sako nereikia pykti ant veidrodžio !! ar tai reiškia kad žmogus tiek paviešinęs išgalvotu faktu apie Lietuva Amerikoje bando žiūrėti į savo atvaizdą ir tai jį sukrečią iki širdies gilumos ? Nieko panašaus ..su trimis eilutėmis teksto galima patrupinti tik bulką , paskui save paliekant eibe keistu… Skaityti daugiau »

Jules

Kur tie prapiesoriai, docentai ir akademikai buvo anksčiau, ką? Ką jie veikė ir kam tarnavo, kokiai Blogio imperijai ir jos sąjungininkėms bei jų samdiniams čia, Lietuvoje, ir ten – Vakaruose? Tie prapiesoriai ir akademikai iki Gorbio nežinojo Maskvos Molotovo paktų, kaip dabar nežino kitų, kur kas svarbesnių, pav. kaip Čerčilio-Stalino paktas ir panašiai? Tokie prapiesoriai labai okatni buvo mėtyt iš univerkių studentus su ne tais klausimais arba vyti iš auditorijų, ir niekas iki šiolei šioje srityje nepasikeitė, o tik einama blogyn ir blogyn. Tiesos ir teisingumo atžvilgiu – toliau greitėjančiai kvailinami ir apgaudinėjami paiki studentai ir tokie pat runkeliokai. Na, o apie Gylį, kaip AMBalo ministerį ir labai garsų lddp-istą išvis nėr ko kalbėti – ir taip visiems aišku. Ką… Skaityti daugiau »

Babunei

Ar tai profesoriškas ,,tiesos žodis”? Gili analizė? Inteligentiškas stilius? Užjaučiu Janeliūno studentus – jie tik veltui leidžia jaunystės metus. Niekas čia negiria tų valstiečių, bet profesoriaus žodis KUO NORS turėtų skirtis nuo turgaus bobos, ar ne? O jau kai pamini tą kontoros žiurkę martelę Petrauskienę kaip sėkmę, tai atsiprašau – daugiau nebėra apie ką kalbėti.

to baikite spangti apie Anūkėlį - Broilerį!

Pats, kanalizatoriau, esi blogesnis už tuos išrinktuosius į LR Seimą ir Vyriausybę. Ten patekęs būtum daug baisesnis ir negailestingesnis savo likimo broliams ir sesėms. Durni pirmiausia yra rinkėjai, o ne tie, kuriuos tokie kaip pats išrenka.

Turgaus boba (Babunei),

čia Jūs apie LK(bolševikų)P CK Pirmojo sekretoriaus ministerį, ane?

stasys

T.Janeliūno komentaras į savo replika apie parazitus valdžioje. http://www.15min.lt/video/parazitais-valdzia-pavadines-politologas-pratrukau-172068

sąsiui

Su tuo „bulkos trupinimu” daug apie save pasakei. Tikriausiai, dar ir išeiginiai treningai pas tave kaba spintoje? 🙂

Anūkėlio-Broilerio gerbėjui

Čia tu, Milaiti, gini infantilią miegančią gražuolę Anūkėlį-Broilerį? Tik nepradėk kliedėti apie Sovetsko felčerius bent šį kartą. 🙂

Valstiečiai

atėjo ne tie, kurių tikėjosi biurokratinis Vilniaus, kaip sako liaudis, tvartelis. Padarė šį bei tą. Man atrodo, kad nemažai valstiečių atėjo norėdami permainų. Tik jas įgyvendinti, deja, sunkiai sekėsi. Parazitiniai tušti ilgų batalijų išpuoliai. Pusmečiais besitęsiantys „embrionų”, „vaiko nemušimo” ir kitokie pseudokarai. Vien tam, kad paralyžuotų konstruktyvų darbą. Valstiečiai išties padarė labai daug – per tuščią pirštų rodymą ir purvo manipuliacijas. Nenorėdami konfrontuoti su prezidente, kuri atsikvietė Ikea, padarė, ko reikalavo „miškų kolchozas”. Deja, tai santykių nepagerino. Nei su prezidente, nei su piliečiais. Švietimo sistemai reikia investicijų, bet apaugusi „mortų verslais” švietimo sistema nepajėgi atsitiesti. Tą patvirtino ir STT tyrimas. Nors švietimo sistema kuria milijoninę pridėtinę vertę – yra finansuojama tik nuo „verslo” ir nesuskaičiuojamų švietimo ministerijos uabų nuliekaančiais skatikais.… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Povilas Gylys save pristato-” Nes esu ne tik politikas, bet ir mokslo žmogus”… Ir kaip mokslo žmogus, Gylys „moksliškai” pats parašo -” Mums viešojoje erdvėje apie valdžią reikia TIESOS, bet ne dezorientuojančių pamazgų”. Galėjo profesorius Gylys nors vieną konkrečią Janeliūno „dezorientuojančią pamazgą” pacituoti, kad ne tik profesorius Gylys, bet ir eilinis žmogelis pajėgtų tų Janeliūno „dezorientuojančių pamazgų pamatyti”…

Matulevičiui

kai neišlaiko profesoriaus nervai. Visiems „nervai nebelaiko”. Nes trisdešimt nepriklausomybės metų. Kai kam tai – visas gyvenimas, parduotos jėgos ir pašalpa, kaip nedirbusiam pašalpiniam – pensijoje. Tai normalu? Keturiasdešimt metų darbo, išauklėti vaikus – ir nieko neuždirbti nei sau nei šeimai. Korupcinė sistema, kraunanti į užsienio „pampersus”. Disysis „santechnikas” ir apsitvėręs Vilniaus ministerijų uabų tvartelis. Tipiški pavyzdžiai. Gąsdinę ir reikalavę tylėti „dėl laisvos Lietuos”. O patys krovęsi tuos nelaimingus „pampersus”. Apgailėtina. Lietuvos nepriklausomybė – jūsų ištvermė, o pinigėliai – tuo laiku „mums”. Valtiečiai pajudino tą širšių lizdą. Paaiškėjo, kad skndinavų pensijų fondai tik plovė Rusijos pinigus. Kubiliaus vyriausybė buvo tiek durna, kad dar įsipareigojo mokėti „krizines” išmokas tiems plovėjams. Tuo ir viskas pasakyta.

stasys

Ūsuotam bebrui 2019-12-2 20:45 > Kas tie visi , nuo žodžio‘ visiems‘ ? Tomas Janeliūnas rado laiko ir progos pasakyti tai kas jau seniai aišku ‚visiems‘ likusiems kas nepapuola į ta ūsuotų bebrų ferma ir nėra patenkinti tais R.Karbauskio sviesto lyginimais pagal jo pačio moralinius klystkelius. Va Vytautas Matulevičius irgi ragina nereikia pykti ant savo atvaizdo ..į veidrodį žiūrint nerasite tu atsakymų ir kitiems savo bėdas nesuversite ..

Babunė

Didelė dėkavonė visiems irkluotojams iš žinomo laivo, palaikinusiems mano atsiliepimą apie profesoriaus P. Gylio kritiką T. Jakeliūno atžvilgiu. Viduriais jaučiu, mano cibė už kaip kuriuo laikinusius primatus protingesnė.

stasys

babunei ..vat jei dar šluota šonus išvanotumėt tam paikam profesoriui Gyliui , tikiu kad jam praeitu noras čia visiems aiškinti kaip reikia melžti Tamstos „cibe”. !!

Koks

tokių mokslų propesorius , toks ir jo manipestas .

Al.

Jei nekreiptume dėmesio į pižonišką naująją gramatiką (,,šis laiškas jums, Ramūnas Karbauskis, Agnė Širinskienė…) ar į Petrauskienės darbo įvertinimą, daugeliui pastabų pritarčiau (nors, tikriausia, tai tik opozicijos užsakymas). Ir dar pridėčiau – iždo lėšos Vilnijos lenkinimui per šešias lenkiškas televizijas, Klaipėdos uosto atidavimas kinams, leidžant suniokoti mūsų pajūrį ir Klaipėdą, žadėta, bet neįvykdytas Lietuvos televizijos grąžinimas visuomenei, Lietuvos banko išvalymas iš kenkėjų, sengirių kirtimas… Tik visos tos pastabos ne mažiau (o gal dar labiau) tinka ir buvusioms vyriausybėms ir kitoms partijoms. Kodėl Skvernelio keliukas erzina, o Anūkienės versliukas – ne ? Kodėl kai konservatoriai ar liberalai susideda su lenkais, tai nieko, o kai Karbauskis – tai jau viskas? Kuo Pranckietis padoresnis už Narkievičių, kad reiktų jo nepastebėt ? Valstiečiai bent… Skaityti daugiau »

Jules

Dezinformacijos, kitaip dezi propagandos, dėka pagal Melo meno tėvo Edward Bernays metodiką yra valdomas runkelynas ir kvaili studenčiokai, ir kiti zubrylos(pseudo mokslų pirmūnai), linkę į išdavystes ir savanorišką saviapsigavimą dėl galimybės po studijų engti kvailesnį – išnaudoti runkelyną, žodžiu, daržoves, nors morkos tam ir spyriojasi – nenori būti VU ir VDU prapiesorių apgaudinėjamos ir traumuojamos. Nenori, kad jų smegenys, anot Makrono, būtų numarintos po aukštais moksliniais laipsniais ir kitomis privilegijomis, ir viršenybėmis mūsų atžvilgiu. Šitie pseudo mokslų prapiesoriai, oi, kaip įgriso diletantams, nemanote? Diletantai, skaitydami maldeikovų mokslines disertacijas šiurpsta, bet ne Lietuvos kinkadrebiai inteligentai. Ko inteligentai verti, parodė Panevėžio inteligentai, neišdrįsę nei protestuoti, nei piketuoti ar kitaip oponuoti vieną dezi propagandinį spektaklį teatre. Tik diletantai nepamiršo, kaip tautininkai, tiksliau, pseudo… Skaityti daugiau »

to Matulevičiui

O pačiam atėjo atpildo valanda, kai pats 40 metų dirbai nematydamas, kaip kiti kenčia, vargsta ir alksta, badauja, privesti būti be darbo arba bėgti ir gelbėtis į užsienį. Nematei, kaip trečdalis lietuvių iškart neteko darbo, o pats kažkaip jį išlaikei, turėjai, gal kad AMBalą šlovinai, nagi prisipažink, Saliamone? Laukiame Jūsų nuoširdaus atsakymo. Taip pat ir kaip gyvenasi žmonėms iš pašalpų ir koks procentas nedirbančiųjų ją gauna ir kokio ji dydžio? Va tada pamatysime, kad ir pats palengvėle pradedi grįžti į doros kelią nors senatvėje.

stasys

už gerus darbus reikia dėkoti .. nesu tikras kad tai padėtu suminkštinti V. Malulevičiaus širdį žiūrinti su neapykanta į Lietuvą ..Esu abejonėse.

65
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top