Povilas Urbšys prašo teismo apginti Prezidentės garbę

Seimo narys Vilniaus miesto apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą atmesti skundą dėl STT atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą pagal viešoje erdvėje paviešintą informaciją apie pasiūlymą „išsipirkti“ generalinio prokuroro postą Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkei E. Dambrauskienei.

Vilniaus apygardos prokuroras Arūnas Stankevičius Seimo nario skundą atmetė motyvuodamas tuo, jog papildomų konkrečių faktinių duomenų apie veiksmus, kurie turėtų kyšininkavimo ir prekybos poveikiu požymių, dėl kurių turėtų būti pradedamas ikiteisminis tyrimas, nėra. Todėl anot prokuroro „negalima teigti, jog pareiškime remiamasi faktiniais duomenimis, kurie būtų pagrindas įtarti nusikalstamos veikos egzistavimą“. Tai reiškia, kad ir prokuroras netiki, jog Lietuvos Respublikos Prezidentė Seimo valdybos nariams pateikė tikrą informaciją apie kyšio reikalavimą iš pretendentės į generalinio prokuroro postą, o tai laiko prielaida, spėjimais ir nuogirdomis, tai nesudaro ikiteisminio tyrimo objekto.

Seimo narys mano, kad tokia prokuroro nuomonė ir išvada apie Lietuvos Respublikos Prezidentės išsakytą informaciją apie kyšio reikalavimą iš E. Dambrauskienės neatitinka faktinių aplinkybių ir žemina Lietuvos Respublikos Prezidentės institucijos garbę, prestižą.

Prokuroras tokią išvadą padaro neapklausęs Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės, Seimo valdybos narių ir kitų asmenų, žinančių apie galimą „išsipirkimą“. Nors tik atlikus šiuos veiksmus buvo galima konstatuoti, kiek ta informacija iš tiesų yra reali.

P. Urbšio nuomone, Lietuvos valstybės institucijos nenori apginti Prezidentės garbės ir neužtikrina, kad į pakankamai svarbias pareigas – Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas – nepatektų asmenys, kurie nebūtų vienaip ar kitaip susiję su korupcija ir kurie nebūtų suinteresuotų asmenų „prastumiami“ į šias pareigas.

Seimo narys tikisi, kad teismas angažuoto ikiteisminio tyrimo pareigūno ir prokuroro klaidas ištaisys ir priims teisingą, sąžiningą ir tik įstatymais paremtą nutartį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top