Povilas Urbšys. Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras R. Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis „Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę „antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį „išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

„Žodžio žmogus“ – R. Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, „žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš.

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
teisingumas Venckienei - tai būtinoji gintis

urbšys galvoja ant vyčio į seimą vėl nujoti
—–
užmiršo nabagas kaip balsavo dėl N.Venckienės – pagal viršininkų iš KGB komandą.

Labai

jau teisingos mintys ir zodziai.Sudetinga, bet kam, perparsti ir Urbsi ir Karbauski.Yra ir geru darbu, ir geru kalbu.O kas jie per zmones ir kaip viduje masto, tezino Dievas.Pagyvensim pamatysim, neskubesim su isvadom.

Lina

niekas taip Venckienei nepakenkė kaip tokie ‘fanai’ kaip pirmasis…
Čia juk Keršio ir kt siųstų ją sukompromituoti klonai ir klonyčiai – kodėl jie, manot, čia nuolat budi ir viauksi tą pačią giesmelę lyg nevispročiai? ir sau pliusus spaudo?

Elena

labai teisingi ir reikalingi žodžiai, duok Dieve, kad tai nebūtų tik rinkiminė kampanija.Mūsų rinktu seimu irgi ne visuomet galima pasitikėti.Kartais taip sunku atskirti kas yra kas. Dabar vyksta milžiniška kova dėl valstybės, todėl būkime būdrūs.

Su karbauskiu

viskas tvarkoj. Kas aikštėj turi būt – „raudų siena” ar pergalės žirgas – ne tokia skirtis, kad išvadintum kažkokiu priešu. Tad kas tu esi – Urbšy? Asmeninių ambicijų vergas?

John

Urbšys dabar pasidarė panašus į tokį mažą cuciką,kuris loja inkščia,laksto nuo vienos uodegos prie kitos, uosto, laižo, bando įkasti,su kuom,kaip vėl į seimą prasmukti ,bet nieko nesigauna,nes „žodžio žmogus” į jį nekreipia dėmesio o ir kitiem jis nereikalingas.

 Nesusipratęs

Nesupratau, prie ko čia Venckienė kai kalba eina apie Vytį? Jei apie Vytį, tai ir žiūrim, ką turim. Mes dabar gi nešnekam, pavyzdžiui, apie Sudargo piliakalnius, nors Venckienės bendražygis Valdas Vasiliauskas labai išgyrė jų išdarkymą.

simbolis vs žmogus

tai labai komunistiška, stalinistiška
už Lenino ar Stalino portreto sugadinimą sušaudydavo žmogų.
Ir šių dienų politrukai (pizdukai-kgbistukai) taip pat masto:
vytis svarbiau už žmogų.
pasistatysime vytį ir toliau apiplėšinėsime žmones ir vaikus prievartausime.

Sulauksim Open diskotekos Rasų kapinėse?

Čia pirmiausia valstybės reprezentacinės aikštės, kaip vieno iš valstybingumo atributų ir simbolių, klausimas. Taip pat simbolis pagarbos kovojusiems ir kentėjusiems dėl šios valstybės ir jos žmonių laisvės. Tik liberastams gličiomis šypsenomis šiandien nebereikia nei valstybės, nei jos simbolių, nei lietuvių kalbos. Ir apie tautos papročius ir tradicijas tokie panašu supratimo neturi visiškai jokio, turėti ir kitų nuomonės paisyti juo labiau nenori. Pagarbą kalintiems, kankintiems ir nužudytiems jie supranta kaip galimybę bet kur pasipilti smėlio ir ant jo pasėdėti nuogu užpakaliu. Matyt pilnam vaizdui čia dar trūksta dūmo marihuanos, už kurios įteisinimą iš visų jėgų kaip tik ir žada grumtis šimašinių Laisvės partija. Toks yra jų mentalitetas ir laisvės supratimas. Matyt, Šimašius savo giminių ir artimųjų kapų nelanko ir žvakelių ten… Skaityti daugiau »

Kis

o gal velniop si Vytimkas tas Vytis,kai neturime valstybes ,tiesos,ir valdzios,kuri ir po sia diena pjauna Karbauski,kad kaltas Karbauskis,nes padejo kreiva parasa?Povilai,dar kazkur pleveno zarija,kad klysti -zmogiska,bet tu pasirodai toks siknius ir smirdalius,tad atleisk uz nelabai (nes tureciau ciau vadinti daug nespausdinamu zodiu),atrodai lyg ir nedurnas,bet esi tikrai priklausomas nuo negeru dedziu.Kam save sitaip „isprievartauti”,jeigu ir nebutu kreivai pasirases,tai nieko nepasako apie zmogaus morale,tai jo butu nuomone ir taskas.Nes tiek daug kalbeti

ah1

„ales ales liberales – šaukė Hitleris išbalęs”…, ah, kaip ilgai nesupratau tėvulio baikos ko tas Hitleris taip šaukė.

Prašalietis

Kas per „garsus dėdė” viduramžiais buvo Vytis? Vytis kaip ir Gediminaičių stulpai buvo pasirinkti apkrikštytos Lietuvos simboliai, kuris buvo ant vėliavų, antspauduose. Lenkijos, Vokietijos, JAV… buvo erelis, Rusijos dvigalvis erelis, Anglijos liūtas, TSRS kūjis ir pjautuvas ir penkiakampė žvaigždė ir t.t. Prie ko „tautiniai patriotai” prie valstybinio simbolio (herbo) simbolizuojančio valstybinį tęstinumą nenuilstamai bando ” patriotiškai” įkomponuoti Vilniaus Lukiškių aikštę, kurią Lietuvai po daug šimtmečių neturėjimo padovanojo nekenčiamas dėdė Stalinas, Lukiškių aikštėje caro laikais pakarti Sierakauskas ir Kalinauskas pasisakę prieš buvusią carinėje Rusijoje baudžiavą ir kilmingųjų luomo egzistavimą, buvusieji vokiško režimo šalininkai pokario metais pasidarę komunistinio režimo priešininkais ir t.t. „Supatriotėjusiam” iki puskvailio stadijos Urbšiui, kaip ir tokiam pačiam „patriotui” iš Šiaulių prikakojusiam į celofaninį maišelį ir „didvyriškai” išpylusį jo… Skaityti daugiau »

Dzeikas

O jus patys sau atsakykite, kaip norite gyvent:
Ar oriai, gal but nelengvai bet visuomeneje ,kur nereikia kalbet netiesos ,kad isgyvent ir kur simboliu bus koks karvys ar vista ar dar koks „niepojmesh” koks gyvis, ar visuomeneje kur neapgausi – negyvensi, kur jusu vaikus gali zaginti „kilnus” ponai, kur pabandes ginti tiesa pries stipruji busi sumaisytas su zememis BET UZTAT visa tai bus padabinta jusu sirdziai miela baltaja kumele?
Ka pasirinksite – ta ir turesite.Juk neveltui sakoma, kad apie ka vaikysteje svajojote tai brandziame amziuje turesite. O neteisingai pasirinkus su Dievu nepasideresi.

ah1

Jo, tik Pagonia/Vytis gali priminti apie pagonišką,vytišką dvasios ir jėgos buvusią didybę kapojant kryžnešius, na o Pagonios/Vyčio dvasios diena turėtų tapti Liepos 13 – Dorbės mūšio laimėjimo diena kaip pamatas „Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных”, pagal statutą lietuviškai „Didžioji Kunigaikštystė Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų”, abreviatūra – DKLRŽirKt.,nebūtų pergalės Dorbės mūšyje nebūtų „Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных”/Didžiosios kunigaikštystės Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų” ir „istorijų” garbingų visokiausių.

Prašalieti, kitaip Julesai, kitaip Dzeikai,

o tave pririš prie dvesiančios kumelės uodegos ir paleis zovada per laukus į tavo tikrąją tėvynę, kad nė tavo kagėbistinės smarvės Lietuvoje neliktų. Laimingos kelionės!

kai kas daugiau

Žinoma, greičiausiai, tiesiog apsišniojęs miltukų Šimašius vykdo žilabarzdžio Liberalisimuso Gentvilo valią. O šis – atstovauja interesų grupių pageidavimus. Tik jie vieną klaidą padarė – reikėjo ir prie TV bokšto paplūdimį supilti, bent jau ties atminimo vieta žuvusiems Sausio 13. Taip pat prie „visuomeninės” LRT Konarskio g. esančio Sausio 13-osios kalnelio. Šioje vietoje gal net „visuomeninė” džiaugsmingai prisidėtų iš ataskaitinių metų likučio. Tada nereikėtų visiems apsilupėliams trenktis į miesto centrą, kad pasidžiaugti laisve išsirengus. Prie apspangusios laisvės šventimo euforijos gal net prisijungtų prasčiausiai Covid-19 epidemijos metu susitvarkiusio Joniškio pažangusis meras. Bet tai – tik viena iš medalio pusių. Kita medalio pusė gali būti dar paprastesnė. Gali būti, kad tiesiog išsišiepusiam Vilniaus merui iškelta baudžiamoji byla dėl visų „maklių” pirmosios epidemijos bangos… Skaityti daugiau »

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top