Prancūzijos Marin Le Pen sveikina naująjį imigracijos įstatymo projektą kaip „ideologinę pergalę“

Pagalbai ne ES migrantams bus taikomas penkerių metų gyvenimo šalyje reikalavimas

Prancūzijos įstatymų leidžiamosios valdžios ad hoc komitetas pasiekė kompromisą dėl naujojo šalies imigracijos įstatymo projekto, kurį dešinieji pasveikino kaip „ideologinę pergalę“.

Nacionalinio sambūrio lyderė Marin Le Pen (Marine Le Pen) palankiai įvertino susitarimą ir paskelbė, kad jos parlamento nariai balsuos už šį įstatymo projektą.

„Švenčiame ideologinį proveržį, ideologinę Nacionalinio aljanso pergalę, nes šiuo įstatymu įtvirtinamas nacionalinis prioritetas suteikiant Prancūzijos piliečiams pirmenybę prieš mūsų šalyje gyvenančius užsieniečius gauti tam tikras socialines išmokas,“ – sakė Marin Le Pen.

Pagrindiniai įstatymo projekto elementai yra penkerių metų gyvenimo šalyje reikalavimas ne ES migrantams, kad jie galėtų gauti valstybės socialinę paramą, arba 30 mėnesių, jei šie dirba. Įstatyme taip pat įtvirtinta nuostata, kad dvigubą pilietybę turintys asmenys, įvykdę Prancūzijoje nusikaltimą, gali netekti pilietybės ir būti repatrijuoti.

Įstatyme taip pat numatytos migracijos kvotos ir apsunkinta galimybė imigrantų vaikams tapti Prancūzijos piliečiais.

Praėjusią savaitę Prancūzijos Senatui atmetus pirminį, sušvelnintą vyriausybės pasiūlymą, jungtinis abiejų rūmų komitetas šį klausimą svarstė keturias dienas.

Galiausiai praėjusią naktį Asamblėja priėmė įstatymo projektą, kuris, daugelio analitikų nuomone, yra Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) antrosios kadencijos, prasidėjusios praėjusių metų gegužę, kertinis akmuo.

„Šiandien būtina imtis griežtų priemonių,“ – po balsavimo žemutiniuose parlamento rūmuose sakė vidaus reikalų ministras Žeraldas Darmanenas (Gérald Darmanin). „Likusios šalies dalies prancūzų problemas išspręsite ne užspausdami nosį Paryžiaus centre“.

Tuo tarpu dešiniosios partijos, kurių griežtesni pasiūlymai buvo įtraukti į įstatymo projektą, džiaugiasi balsavimu kaip savo pergale. Kairieji pasiūlymus pavadino „radikaliais“.

Centro dešiniųjų respublikonų lyderis Erikas Sioti (Éric Ciotti) sakė: „Tai mūsų tekstas“ ir nurodė, kad frakcija balsuos už.

Tačiau socialistų lyderis Borisas Valo (Boris Vallaud) sutartinai su kitoms kairiosioms jėgoms pasmerkė „didžios gėdos akimirką“.

Nors balsavimas buvo akivaizdi dešiniųjų sėkmė, jis taip pat parodė skilimą E. Makrono Atgimimo (pranc. – Renaissance) partijoje, nes 20 kairiojo sparno partijos narių balsavo prieš.

Šaltinis: Remix News

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top