Premjeras, atominė elektrinė ir Baudžiamasis kodeksas

Sausio 9-tąją, ketvirtadienį, daugelis visuomenės informavimo priemonių lyg susitarusios kartojo šią žinutę:

„Vasario mėnesį, kai vyks Baltijos ministrų pirmininkų tarybos posėdis, aptarsime bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą, taip pat bus kalbama apie sinchronizavimo sistemos diegimą sujungiant Baltijos šalis su Vakarų energetikos tinklais. Ir trečioji dalis bus dėl atominės elektrinės, nes kol kas atsakymo iš mūsų partnerių dar neturime“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Panašios žinutės skelbiamos jau ne pirmą kartą ir, atrodytų, jokio svarbaus įvykio nepraneša, tačiau įdėmiau skaitydami pamatytume tai, kas bet kurioje demokratinėje visuomenėje sukeltų žiniasklaidą ant kojų, politikų ir visuomenės pasipiktinimą bei politines manifestacijas.

Žinutė tiesiog sako, kad premjeras ketina su kitų Baltijos šalių politikais tartis dėl Visagino atominės elektrinės statybos projekto.

Kur kas svarbiau tai, ko šią žinutę publikavusios visuomenės informavimo priemonės – irgi lyg susitarusios – nutylėjo, nors būtent tai bet kurios demokratinės valstybės žurnalistų, politikų ir visuomenininkų kalbose būtų pabrėžta: Seimo iniciatyva 2012 metų spalio 12 dieną Lietuvos Respublikoje įvyko patariamasis referendumas dėl Visagino atominės elektrinės projekto, ir tame referendume dauguma, t.y. 62,68 % balsavusiųjų, nepritarė atominės jėgainės statybai Lietuvos Respublikoje. Pagal LR Referendumo įstatymą skiriami „patariamasis referendumas“ ir „privalomasis referendumas“, tačiau ir „patariamojo referendumo“, ir „privalomojo“ referendumo sprendimus įgyvendina Seimas, per mėnesį priimdamas atitinkamus įstatymus, ir Vyriausybė, tuos įstatymus vykdydama.

Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė ir toliau elgiasi taip, tarsi nežinotų Referendumo įstatymo nuostatų ir būtų laisvi rinktis, kaip jiems patinka: Seimas iki šiol nepriėmė įstatymų, įgyvendinančių referendumo dėl atominės elektrinės rezultatus, o Vyriausybė, kaip aiškėja iš šios A.Butkevičiaus frazės, nusiteikusi tęsti atominės elektrinės projektą, dar daugiau – siekia į šią neteisėtą veiklą įtraukti net užsienio valstybių politikus.

Įdomu, kokie Baudžiamojo kodekso straipsniai galėtų būti čia pritaikyti?

Verta prisiminti:
Lietuvos Respublikos Konstitucija – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymas – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas – skaityti ČIA.

Šis reportažas ne ką mažiau turiningas – verta pasvarstyti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Seimas ir Vyriausybė neprivalo vykdyti, man jau nusibodo visiems aiškinti, kur šuo pakastas, visi kurti ir negirdi. Kalta Vyriausioji rinkimų komisija, kuri priėmė sprendimą, kad sprendimas referendume nepriimtas, o jeigu nepriimtas, vadinasi, niekas nepriimto sprendimo neprivalo vykdyti.

ponui ar poniai TAIGI

Ponui ar poniai TAIGI: todėl VRK ir boikotavo referendumo rezultatus, kad VYKDĖ prezidentės, premjero ir seimo pasufleruotą ignoravimo poziciją. Vaigausko šutvė vykdo tik prezidentės, premjero ir seimo norus, todėl nereikia skleisti demagogijos, kad „seimas ir vyriausybė neprivalo vykdyti”. Vaigausko šutvė yra prezidentės, vyriausybės, seimo ir partinių gaujų ĮRANKIS vykdyti tautos įvergovinimo politiką. Vaigauskinės aferos su žmonių parašais taip pat tik grybauskaičių, butkevičių, landsbergių, kubilių, juknevičienių ir kito mėšlo antitautinės veiklos išraiška. Jeigu ponas TAIGI to nenorite suprasti, tai esate tik antitautinės klikos skalikas.

Taigi

Teisiškai neprivalo, todėl seimas nevykdė. VRK sprendimas turėjo būti apskųstas.

To Taigi

O kas turi teisę ir gali apskųsti VRK sprendimą dėl referendumo?

Tomas

O kur slypi Vaigausko suktybė sprendime dėl atominės referendumo? Juk VRK nenusprendė nei kad referendumas neįvyko, nei, kad nubalsuota už atominės statymą. VRK pripažino referendumą įvykusiu ir nesuklastojo balsų skaičiaus.

Referendumui buvo pateiktas teiginys „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje.“ Dalyvavo 52,58 % visų rinkėjų, referendumas laikomas įvykusiu. 34,09 % dalyvavusių pritarė atominės elektrinės statybai, 62,68 % − nepritarė. Po to Seimas privalėjo priimti įstatymus, pagal kuriuos atominės elektrinės projektas nutraukiamas.

Kaip Vaigausko VRK formulavo savo nutarimą neturi jokios reikšmės. Reikšmės neturi ir tai, ar kas nors VRK sprendimą skundė. Tauta savo valią išreiškė ir joks Vaigauskas, teismas, Seimas, Vyriausybė ar prezidentė negali tos valios atšaukti.

Taigi

Skaitykite VRK sprendimą DĖL KONSULTACINIO (PATARIAMOJO) referendumo dėl NAUJOS ATOMINĖS ELEKTRINĖS STATYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOje rezultatų, o jame rašoma: 1. Patvirtinti konsultacinio (patariamojo) referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje, vykusio 2012 m. spalio 14 d., galutinių rezultatų nustatymo protokolą (pridedamas). 2. Nustatyti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad referendume dalyvavo daugiau kaip pusė – 52,58 procento turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus piliečių. Konsultacinį (patariamąjį) referendumą laikyti įvykusiu. 3. Konstatuoti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad už klausimo sprendimo tekstą „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ balsavo „Taip“ mažiau kaip pusė – 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Sprendimą laikyti nepriimtu. Kadangi VRK pasakė, kad „Sprendimą laikyti nepriimtu”, todėl Seimas jo nevykdė. Manau, kad VRK sprendimą po… Skaityti daugiau »

Anikė

Juk reikia uždegti Iljičiaus lemputę,todėl visi iki kaulų smegenų esantys jo
anūkai ir pasekėjai toliau sąžiningai vykdo priesaikas.”Komunizmas ne už kalnų”,
stato čia.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top