Premjero A. Butkevičiaus praregėjimas: „Palaukit, kas čia yra? Autokratinė šalis?“

BNS | lrytas.lt

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateikta informacija nėra pagrindas neteikti Darbo partijos atstovo Vydo Gedvilo kandidatu į švietimo ministrus.

Premjeras nenusileis

„Aš vadovaujuosi STT pateiktu pagrindiniu dokumentu, kad ponas V.Gedvilas yra nepriekaištingos reputacijos ir gali būti kaip kandidatas, kuri būtų siūlomas užimti atsakingas pareigas. O po to buvo parašyta, kaip ir visuose raštuose, kad jei bus gauta kokia papildoma informacija, ji bus pristatyta ministrui pirmininkui“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A.Butkevičius.

Jis taip pat sakė, jog šalia pateikta kriminalinės žvalgybos surinkta informacija negali tapti teisiniu pagrindu neteikti V.Gedvilo kandidatūros. Premjeras pastebėjo, jog dėl kai kurių kandidatų į ministrus buvo anksčiau išsakyta ir daugiau pastabų.

Ministras pirmininkas dar pridūrė, kad prašys paviešinti pažymą, jei matys, kad „kyla tam tikras konfliktas“, tačiau kol kas planuoja klausimą aptarti pirmadienį darbo susitikime su prezidente.

„Labai atsakingai noriu atsakyt, kad buvo kalbama su teisininkais, ir mes išnagrinėjom tas aplinkybes, kurios ten smulkios kelios parašytos, dėl tų aplinkybių nėra jokio teisinio pagrindo jo neteikt. Kalbant iš mano praktikos, apie kontržvalgybos vykdomą stebėseną, kai kuriems kandidatams buvo parašyta daug daugiau ir buvo netgi su prezidente kai kada konkrečiai aiškinamasi pokalbio metu, ir tuose keliuose punktuose, kas parašyta, yra „galimai“, „manomai“ ir taip toliau. Jei matysiu, kad kyla tam tikras konfliktas, labai prašysiu, kad ta pažyma būtų visuomenei paviešinta ir visuomenė galėtų vertinti, ar tai yra pagrindas neteikti kandidato“, – kalbėjo premjeras.

„Aš tikiuosi aiškių argumentų, ir tikiuosi, kad pirmadienio susitikime apie tai kalbėsime. Aš formuoju Vyriausybę, aš pasirenku žmones, kad būtų nepriekaištingos reputacijos, aš matau, su kuriais žmonėmis galima įvykdyti Vyriausybės programą, o pagal tuos „manomus“, „galimus“, „numatomus“ kai kuriuos punktus, kurie, mano manymu, visiškai negalima užkirsti kelio kandidatui“, – į klausimą, ar V.Gedvilas ir toliau lieka kandidatu į švietimo ir mokslo ministrus, atsakė A.Butkevičius.

Į pastabą, kad prezidentė kategoriškai atmetė V.Gedvilo kandidatūrą, ministras pirmininkas atsakė: „Palaukit, kas čia yra? Autokratinė šalis? Kai išgirsim argumentus, kai pateiksim visuomenei susipažint šitą dokumentą, tada ir pateiksim galutinį sprendimą“.

Duomenų nepaviešins

Paviešinti kriminalinės žvalgybos turimų duomenų apie „darbietį“ V. Gedvilą yra „praktiškai neįmanoma“, sako Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius.

„Praktiškai neįmanoma. Tai nėra numatyta Kriminalinės žvalgybos įstatyme. Mes dabar aiškinamės“, – BNS ketvirtadienį sakė S.Urbanavičius.

Prezidentei nusprendus neskirti V.Gedvilo švietimu ministru, Darbo partija paskelbė prašysianti, kad būtų paviešinta STT pažyma.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad STT „pateikti duomenys neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus“.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad STT informacija nėra pagrindas neteikti V.Gedvilo kandidatu į švietimo

Prezidentė D.Grybauskaitė ketvirtadienį pranešė, kad neskirs Darbo partijos atstovo V.Gedvilo švietimo ir mokslo ministru, atsižvelgdama į Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktą informaciją. Pasak prezidentės, STT „pateikti duomenys neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus“.

„Neįtikėtina, kad premjeras, turėdamas tokią svarią informaciją, ryžosi teikti šią kandidatūrą“, – žurnalistams Prezidentūroje ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentei ir premjerui pateikta STT pažyma yra nevieša. Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad joje esanti informacija neužkerta galimybės skirti V.Gedvilą ministru.

V.Gedvilas Darbo partijai priklauso nuo 2004 metų, Seime dirba trečią kadenciją.

55 metų V.Gedvilas nuo 2012 metų lapkričio iki 2013 metų spalio buvo Seimo pirmininkas, šiuo metu yra Seimo pirmininkės pavaduotojas.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ž. žmogeliukas

Ir vėl litovcai pešasi, smagu 🙂 kuo daugiau ir kuo aršiau jie pešis, kuo inirtingiau kibs vienas kitam i runkeliškas gerkles, tuo lengviau mes jų „valstybę” sukramtysim ir prarysim. Cha cha cha 🙂

Jurgis

tai kad nesipeša – sijonuotą pakeis kelnėtas: kur čia įžvelgiate kokią pamatinę perskyrą???

Apuokiukas

Svarbiausias klausimas: ar Gedvilas sugebėjo pasistatyti namą, ar ne? O jeigu kalbame apie žmogaus reputaciją, tai jeigu ji bloga – reikia jį sodinti į kalėjimą, o jeigu nepriekaištinga, tai gal po mirties galėsime skelbti šventuoju.

kaip kiti komuniagos?

koks išvogęs KAM’ą olekas pasistatė namą – polikarpovnai labai tinkamas.
ir bendrai – gal kas žino nekorumpuotą komunistą, tame tarpe pačią polikarpovną?

Cha cha

Grybauskaitė nori tik sąžiningų, nepriekaištingų, nesusitepusių, na ir t.t., o pati ar ji jau šventuolė. Ir ar ne per daug ima ant savęs vyriausybinių darbų, kurios turi atlikti vyriausybė. Tai jau Lietuvoje prezidentinis valdymas? Anot Valinsko boba ir yra boba, tvarkosi lyg savam tvartelyje.

PIRMĄ

kartą patiko Butkevičius..

LIna

to Ž. žmogeliukas Pamatysite, Motina Gamta nubaus koloradinę šalį ir visus, kurie sutepė ŽALIĄ spalvą. Niekšai

Jonas

Gal seimas [įstatymdavys] gali priimti įstatymą dėl tokių mistinių pažymų viešinimo su jų kurpiančių atsakomybę? O gal įstatymus priima jau ne seimas?

Tarabilda

Palaukit palaukit, kokia žinią Matrioška siunčia? Tai ne tik Vyriausybės, o labiausiai tautos atstovybės Seimo paniekinimas. Ji juk sako, kad toks Gedvilas, „asmuo su uodegom” vyriausybės nariu negali būti, o Seimo pirmininku kad buvo, kur irgi turėjo gauti nepriekaištingos reputacijos pažymas, gali būti kas tik nori. Kas tada jo akimis tas Seimas – valkatų ir „otščepencų”, su įtartinomis biografijomis gauja?
Gal ir taip, bet nuo to Lietuvai nė kiek ne lengviau, o tik sunkiau, nes be Matrioškos žinios ir leidimo jokia institucija nefunkcionuos ir jai nepatinkantis nevadovaus. Šiaurės Korėja, brolyčiai, eikim skaityti Orwello.

...

Premjeras nusieme akinius todel, skaitydamas, nieko ir nemato.

Draugystė

Draugystės viešbutis bufetavai iš AMB jiems irgi buvo gerai.
ABONENTAS net Viniaus VAGIES GARBĖS VARDĄ DAVĖ,

dučės fanams

gera proga piliečiams parodyti kad piarų karalius vaikšto nuogais cibuliais maskatuodamas. Žinai, aš čia tokį viešą eksperimentą atlikinėju -žiūriu kokio bukumo ta putokšlio “komanda”. Bent kiek protelio turėdami jo fanai būtų seniai užraukę “diskusiją” ir palaukusi geresnių laikų, kitos progos. Tačiau kvailas noras žūt būt įsiteikti savo Vadui, šuniška ištikimybė ir palaižūniškas uolumas fanams neleidžia sustoti. Kuo toliau polemizuoja, tuo labiau klimsta. Matytų vaizdelį iš šono… Griūk negyvas iš juoko. Šio vakaro susirašinėjime aš iškėliau visą pluoštą logiškų klausimų ir negavau dar nei vieno įtikinamo atsakymo. Tik demagogija ir deklaratyvūs lozungai. O skaitytojai tai juk matys visą ginčo eigą ir visą pono Fanės neįgalumą. Semantika paprasta -koks vadas tokie ir jo parankinai ir atvirkščiai -toks ir vadas. Taip gaunasi, kad… Skaityti daugiau »

Esmė

Demagogai(sosdemagogai) yra kaip taisyklė „valdžiažmogiai” – bet kokios priemonės,kad tik būti valdžioje.Atsakykit – kodėl nepateiktos priežastys – kuo neįtiko ministras Pavalkis? Demagogai kompartiniai butkevičiai nežino kodėl…

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top