Prezidentė D. Grybauskaitė ir toliau rūpinasi buvusio generalinio prokuroro Algimanto Valantino karjera

Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė į Lietuvos apeliacinio teismo vadovo pareigas siūlo buvusį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną.

BNS praneša, kad šalies vadovė šiandien pasirašė dekretą, kuriuo oficialiai kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl šios kandidatūros. Apeliacinio teismo pirmininko skyrimui prezidentei taip pat reikės gauti Seimo pritarimą.

A.Valantinas buvo vienas iš dviejų teisėjų, kuriuos tinkamiausiais pripažino ir Pretendentų į teisėjus atrankos komisija. Antroji pretendentė – ne mažiau skandalingai pagarsėjusi Laima Garnelienė, šiame teisme dirbanti nuo 1995-ųjų.

Susipažinti su šios komisijos išvadomis galima ČIA.

54 metų A.Valantinas turi 30 metų teisinio darbo patirtį, iš jų beveik 22 metus yra dirbęs teisėju. Jis yra dirbęs Jonavos rajono apylinkės teisme, Vilniaus apygardos teisme, tuometiniame Vilniaus miesto apylinkės teisme ir buvęs jo vadovu. 2005–2010 metais A.Valantinas vadovavo Generalinei prokuratūrai, iš šio posto pasitraukė po neigiamų Seimo išvadų dėl prokuratūros darbo tiriant Kauno pedofilijos bylą.

2010 metų spalį prezidentė D.Grybauskaitė nusprendė neskirti A.Valantino Vilniaus apygardos teismo teisėju, pareiškusi, kad už darbo stažą yra svarbiau profesionalumas, aukšta darbo kokybė, nepriekaištinga reputacija ir pagarba žmogui. Tačiau A.Valantinas liko dirbti Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju, o nuo 2012 gegužės jis ėmė daryti karjerą: prezidentė jį paskyrė Vilniaus apygardos teismo teisėju, o šiemet – ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėju. Dabar siūlo jo kandidatūrą į šio teismo vadovus.

Apeliacinis teismas nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų birželio, kai iš pareigų pasibaigus kadencijai buvo atleistas tuometinis šio teismo pirmininkas Egidijus Žironas. Teismo vadovo pareigas laikinai eina Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys.

Ar pritarti prezidentės pasiūlytai A.Valantino kandidatūrai į Lietuvos apeliacinio teismo vadovus Pretendentų į teisėjus atrankos komisija svarstys balandžio 1 d. posėdyje.

Piliečiai ir toliau kelia klausimą, kodėl A.Valantinas prezidentės Dalios Grybauskaitės laikomas vertu būti teisėju ir net vadovauti Lietuvos apeliaciniam teismui, nors būdamas generaliniu prokuroru jis taip ir nesugebėjo ištirti nei koncerno EBSW veiklos, nei „Rubicon“ grupės juodosios buhalterijos, nei Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno žūties, nei pedofilijos bylos?

Daugiau apie A. Valantino nuopelnus Lietuvos teisėsaugai skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Verta prisiminti. Tomas Dapkus. Pono Valantino klausimu

Teisėjas A. Valantinas ragina rūpintis ne visuomenės įtraukimu į teisingumo vykdymą, bet teismų apsauga

Retro. Jurga Tvaskienė. Prezidentė tarp pedofilų ir mergaitės

Dalia Grybauskaitė: LEO projekte galėję pradingti 3 milijardai – „praėjusi istorija“

Amnezija (Ačiū politiniam elitui, kad tiesiai šviesiai pasakė, kuo mus laiko)

Verta prisiminti. Iškrypusi teisėsauga – prieš mažą mergaitę

Brokas ir karjeros pedofilijos ir žudymų istorijoje

Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (I)

Verta prisiminti. Generaliniai korupcijos „stogai“

Verta prisiminti. Generaliniai korupcijos „stogai“ (tęsinys)

Verta prisiminti. Generaliniai korupcijos „stogai“ (pabaiga)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top