Prezidentė D. Grybauskaitė rūpinasi teisėjo A. Cinino karjera (papildyta)

Kaip skelbia portalas teismai.lt, šiandien, birželio 9 dieną, vykusiame neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje, be kitų teisėjų karjeros klausimų, spręsta „Dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentei atleisti Audrių CININĄ iš Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo pareigų ir jo skyrimo Vilniaus apygardos teismo teisėju (pranešėjas – G.Kryževičius)“.

Būtent tokio patarimo šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, norėdama suteikti teisėjui A. Cininui aukštesnes pareigas, kreipėsi į Teisėjų tarybą, kuri teisėjų karjeros klausimais atlieka tik patariamąjį vaidmenį.

Tiesos.lt primena: teisėjas A. Cininas pagarsėjo kaip „pasižymintis ryžtu ir nevengiantis viešų pareiškimų visuomenei svarbiais teismų veiklos klausimais“ ėmęsis vykdyti Aukščiausiojo Teismo (AT) sprendimą, pagal kurį pirmąkart Lietuvos istorijoje buvo leista teisti mirusį žmogų. Kadangi AT buvo nurodęs, kad velionį Andrių Ūsą po mirties galima tik išteisinti, bet negalima nuteisti, A. Cininas klusniai priėmė būtent tokį sprendimą – nors, kaip jis pats prisipažino, prokurorai į bylą įtraukė tik dalį turimų įrodymų, tačiau tai netapo kliūtimi priimti sprendimą iš anksto žinomą verdiktą. Teisėjas, taip ir nesuradęs savy drąsos paprašyti prokuratūros pateikti visus jos surinktus įrodymus, buvo „ryžtingas“ atmesdamas visa dar gajų prietarą, kad esant gyviems liudytojams ir galimoms nusikaltimo aukoms juos būtina išklausyti teisme, drąsiai priėmė „efektyvų“ sprendimą – atsisakė išklausyti nukentėjusios Deimantės Kedytės parodymų, taip Lietuvos teismų praktikoje įtvirtindamas savitą precedentą. „Efektyviai“ pabaigęs A.Ūso bylą, teisėjas A. Cininas ryžosi ypatingai drąsiam „viešam pareiškimui“: esą galimos aukos, mažametės mergaitės „atmintis ištrinta“. Tiesa, kaip įmanoma žodžiu „ištrinti atmintį“ nei teisėjas, nei jam advokataujantys psichiatrai visuomenei paaiškinti iki šiol nesugebėjo.

Beje, kokia karjera laukia Miroslavo Gvozdovičiaus – kito liūdnai pagarsėjusio teisėjo, VSD užsakymu be jokio pagrindo sankcionavusį Eglės Kusaitės kardomuosius suėmimus ir slaptus pasiklausymus, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos apibūdinimu, „jautraus ir jausmingo“, „nepraradusio kiek idealistinio požiūrio į darbą, paprastai būdingo tik neseniai pradėjusiems eiti pareigas“, šiandieninio Teisėjų tarybos posėdžio dienotvarkė nutyli.

Daugiau apie teisėjo A. Cinino nuopelnus naujausiai Lietuvos teisėsaugos istorijai skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Teisėjas A. Cininas prasitarė: „Vaiko atmintis ištrinta“
Iškreipta tiesa, ištrinta atmintis, apkvailinta visuomenė
Deimantės Kedytės ir Eglės Kusaitės teisėjai kyla karjeros laiptais?
Dalius Stancikas. Teisingumas viena kryptimi
Dalius Stancikas. Veidmainiškas teisingumas
Andrius Švarplys. Kodėl svarbu nepamiršti 2012-ųjų gegužės 17-osios?

* * *

Kaip praneša BNS, šią popietę posėdžiavusi Teisėjų taryba vieningai nusprendė, kad teisėjas A.Cininas nusipelnė būti paaukštintas – perkeltas į Vilniaus apygardos teismą.

Šios kandidatūros aptarimuose kalbėjęs būsimasis vadovas, Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka neslėpė susižavėjimo: „Šis teisėjas turi daug geros vidinės laisvės“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top