Prezidentė D. Grybauskaitė rūpinasi teisėjo A. Cinino karjera (papildyta)

Kaip skelbia portalas teismai.lt, šiandien, birželio 9 dieną, vykusiame neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje, be kitų teisėjų karjeros klausimų, spręsta „Dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentei atleisti Audrių CININĄ iš Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo pareigų ir jo skyrimo Vilniaus apygardos teismo teisėju (pranešėjas – G.Kryževičius)“.

Būtent tokio patarimo šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, norėdama suteikti teisėjui A. Cininui aukštesnes pareigas, kreipėsi į Teisėjų tarybą, kuri teisėjų karjeros klausimais atlieka tik patariamąjį vaidmenį.

Tiesos.lt primena: teisėjas A. Cininas pagarsėjo kaip „pasižymintis ryžtu ir nevengiantis viešų pareiškimų visuomenei svarbiais teismų veiklos klausimais“ ėmęsis vykdyti Aukščiausiojo Teismo (AT) sprendimą, pagal kurį pirmąkart Lietuvos istorijoje buvo leista teisti mirusį žmogų. Kadangi AT buvo nurodęs, kad velionį Andrių Ūsą po mirties galima tik išteisinti, bet negalima nuteisti, A. Cininas klusniai priėmė būtent tokį sprendimą – nors, kaip jis pats prisipažino, prokurorai į bylą įtraukė tik dalį turimų įrodymų, tačiau tai netapo kliūtimi priimti sprendimą iš anksto žinomą verdiktą. Teisėjas, taip ir nesuradęs savy drąsos paprašyti prokuratūros pateikti visus jos surinktus įrodymus, buvo „ryžtingas“ atmesdamas visa dar gajų prietarą, kad esant gyviems liudytojams ir galimoms nusikaltimo aukoms juos būtina išklausyti teisme, drąsiai priėmė „efektyvų“ sprendimą – atsisakė išklausyti nukentėjusios Deimantės Kedytės parodymų, taip Lietuvos teismų praktikoje įtvirtindamas savitą precedentą. „Efektyviai“ pabaigęs A.Ūso bylą, teisėjas A. Cininas ryžosi ypatingai drąsiam „viešam pareiškimui“: esą galimos aukos, mažametės mergaitės „atmintis ištrinta“. Tiesa, kaip įmanoma žodžiu „ištrinti atmintį“ nei teisėjas, nei jam advokataujantys psichiatrai visuomenei paaiškinti iki šiol nesugebėjo.

Beje, kokia karjera laukia Miroslavo Gvozdovičiaus – kito liūdnai pagarsėjusio teisėjo, VSD užsakymu be jokio pagrindo sankcionavusį Eglės Kusaitės kardomuosius suėmimus ir slaptus pasiklausymus, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos apibūdinimu, „jautraus ir jausmingo“, „nepraradusio kiek idealistinio požiūrio į darbą, paprastai būdingo tik neseniai pradėjusiems eiti pareigas“, šiandieninio Teisėjų tarybos posėdžio dienotvarkė nutyli.

Daugiau apie teisėjo A. Cinino nuopelnus naujausiai Lietuvos teisėsaugos istorijai skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Teisėjas A. Cininas prasitarė: „Vaiko atmintis ištrinta“
Iškreipta tiesa, ištrinta atmintis, apkvailinta visuomenė
Deimantės Kedytės ir Eglės Kusaitės teisėjai kyla karjeros laiptais?
Dalius Stancikas. Teisingumas viena kryptimi
Dalius Stancikas. Veidmainiškas teisingumas
Andrius Švarplys. Kodėl svarbu nepamiršti 2012-ųjų gegužės 17-osios?

* * *

Kaip praneša BNS, šią popietę posėdžiavusi Teisėjų taryba vieningai nusprendė, kad teisėjas A.Cininas nusipelnė būti paaukštintas – perkeltas į Vilniaus apygardos teismą.

Šios kandidatūros aptarimuose kalbėjęs būsimasis vadovas, Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka neslėpė susižavėjimo: „Šis teisėjas turi daug geros vidinės laisvės“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gudi giria

i generalinius prokurorus,tai gal ir sielas nuteis

niekuo nebesistebiu,

kai runkeliai issirinko Grybe.

Čia Lietuva

Teisingai Uspaschikas juos išvadino, o Grybaiskaitei tokie labai tinka, kaip Valys, Grina,,,,,

Cirkai Lietuvoje

Iš viso teisėjus,kaip profesiją panaikinti.O iš anksto priimtą sprendimą ir teismo valytoja gali perskaityti.

nuomone

kaip viskas lenda i pavirsiu,visi ju interesai,bet avigalviu tautai tas neaisku….

padeka

sistema atsidekojo savo klapciukui.

...

nemanau,kad pakels pareigose,juk PEDOFILIJOS BYLA DAR NESIBAIGE.Juk dar NERINGOS nesurado???Gal ka nors praleidome???

baisus

siaubas…

kas atsakingas už

Deimantės K. dvasinį nužudymą?

Vaclovas

VAT=Grybauskait4s teismas. Šį teismą yra visiškai apėmęs polikarpinis grybelis. Cha, cha – pidofilijos gynėjas gaus naują postą…chi, chi.

iš  A.Cinino fb

.. Nagrada našla heroja, sveikinu 🙂 valdančiųjų kastai reikia teisėjų, kurie dega švelnumu ir meile homoseksualistams, dega rafinuota neapykanta Jėzui Kristui, kuriems pedofilijos nėra ir kuriems Slavianskas krito gegužės 3 ( vis nepamiršau tamstos posto apie karo ukrainos rytuose pabaigą ). Sėkmės ir naujų puikių pasiekimų
9 hours ago

'teisingumas

,kaip visada Lietuvoje trumfuoja:DD

Liaudis

A. Cininas: „Teisėjų sprendimai nėra skirti patenkinti politikų ar liaudies lūkesčius ir pageidavimus.”

...

dar turetu ivertinti antstole ir advokata .

laisvas laikrastis

naujas str.,,Ką slepia pedofilijos byla ir teisėjas A.Cininas?”

HMM...

kokie kvaili komentarai… tarsi iš Lukiškių rašinėtų…. arba iš Latvių gatvės…
iškart visi lot pradėjo prieš Prezidentę, nors čia tik Kryževičiaus pasiūlymas pristatytas.

kas jums su protekiu darosi, zootechnike, Vida Valiūniene? juk gyvulieliai tokie taikūs, iš kur tokia neapykanta jūsų širdy, kuria taip noriai dalinatės su kitais? ar norite, kad jinai jūmyse dar labiau suklestėtų?

bet ir tiesos.lt redakcija moka mulkinti ANTRAŠTĖMIS savo a la skaitytojus, kurie, kaip matom, tesugeba tik antraštes perskaityti:)
vat kokią mankurtinę publiką išsiugdė referendūmininkai. Gli dabar šią bandą vien lozungais valdyti:)
gasybė dabar nuspaus nyksčius žemyn, kas reikš, kad išties pataikiau į dešimtuką:))

biss

teisingai pasakėte. Reikia pradėt nuo Prūsijos DEMILITARIZAVIMO. pirmas, kuris apie tai prakalbo su Techer buvo ambasadorium Anglijoj dirbęs Antanas Nesavas. Jis aiškino anglams, kad Lietuva sėdi kaip ant parako statinės. O kuom jam tai baigėsi? Kai socdemai (URM P.Gylys? ) jį kaip mat atšaukė iš Anglijos (neva viršijo įgaliojimus) ir kaip mat 1995m. davė pasirinkti – Baltarusiją ar „taikos misiją’ Gruzijoj. Nabagas Nesavas pasirinko Gruziją ir po kelių mėnesių buvo parvežtas, kaip ir Pociūnas, karste. Kadangi nabagas neturėjo tokios karingos ir tiesos ieškančios žmonos, kaip Pociūnas anei tokios karingos sesers kaip Kedys, tai veikei viskAS GRAŽIAI NUTILO… Nors per šermenų paskutinę vakarienę Kauno kavinėj vienas kolega sakydamas kalbą, prieš Antano portretą prisiekinėjo, kad jo rankos Antano krauju tikrai nesuteptos. Tuo… Skaityti daugiau »

SherLoks, apie Garliavos mįsles

dar tuomet, kuomet alfa.lt (Atviros Lietuvos Fondo?) portalas nebuvo pajungtas prie DISQUS šnipinėjančio „netvorko”, pati Rūta Žalioji prisipažino, kad vos tik pagąsdino per tv3, kad rašys knygą apie Grybauskaitę, kaip mat jai paskambino ir prisistatė DĖDULĖ „X” su storu kašelioku ir pasisiūlė padėt išleist knygą… . Prisipažino tada Rūta žalioji, kad jį ji pažinojusi ir iš anksčiau. Ar tik nebus tas dėdulė X pats juodų technologijų ekspertas AU, Butkievič, buvęs Rūtos draugužis? istorija nutyli… Taigi užsakomąją knygą ji parašė prieš tai apšmeižusi Grybauskaitę – neva dėl jos skambučio buvo sustabdyta Janutienės laida. Nors TV3 redaktorius tai griežtai paneigė. ponia Janutienė atsiprašyti nesiteikė. Ne tokia mat jos didžioji misija. Abu su Zigmuku Vaišvila jau keli metai bando išprovokuot savo šmeižtais Prezidentę,… Skaityti daugiau »

apie keistenybes Pedofilijos byloje

Kaip žinia, visi kalba apie košmarišką skandalą, susijusią su tuo, kad Kaune nužudytas Jonas Furmanavičius galimai buvo pedofilas, o jį nužudęs Drąsius Kedys taip pasielgė tik dėl to, kad 8 mėnesius byla buvo vilkinama ir neperduodama į Generalinę Prokuratūrą, o įtariamas teisėjas nebuvo net apklausiamas, remiantis jo teisiniu imunitetu.—— . Įdomūs ir galimi Jono Furmanavičiaus sąryšiai su Darbo Partija, bei buvusiu VRM ministru Gintaru Furmanavičiumi. Čia primename, kad kitas įtariamas pedofilas – Andrius Ūsas – irgi darbietis, vienas iš Muntiano atskilėlių vadų, prezidiumo narys.—– . Hotcommentary.com skelbė dar vieną įdomią informaciją apie J. Furmanavičių – esą šis slėpęs kažkokias pedofilines kasetes, susijusias su VSD šantažuotais veikėjais. Tačiau jau geroką laiko tarpą hotcommentary.com yra nepasiekiamas. Žemiau – informacija iš ten, kadangi… Skaityti daugiau »

To agentūros VBS informatoriui   15:34, 15:38, 16:

Citata iš paskalų liūno:
„o jį nužudęs Drąsius Kedys taip pasielgė tik dėl to, kad 8 mėnesius byla buvo vilkinama ir neperduodama į Generalinę Prokuratūrą”
Pateik prašau teismo sprendimą, kuriame būtų apkaltintas D.Kedys dėl nors vienos žmogžudystės!!!
Citata:„Nes jeigu ji įsitvirtins, tai juos visus „susodins“, – sakė K.Vilkauskas”.
Taigi 5 metus ganėtinai ilgas laikas įsitvirtinti, o kiek pasodinta?

P.S. VBS-viena bobutė sakė 🙂

to Vida Valuniene

Nu rimtai avinai….nu kas jiems yra tiems lietuviams?Juk ir valantina grybauskaite paaukstino…dabar ta…

kiba koks uraganas iš vakarų ateina

palankus N. Venckienei straipsnis lryte: Seimo vadovė rašys laišką Neringai Venckienei

to kiba koks uraganas is vakaru ateina

Greit iseme ta straipsni kazkodel.

įdomus išsireiškimas-

susižavėjo-(koks šventasis netikėtumas)teisėjas turi daug geros vidinės laisvės.O gal daugiau turi blogos?Kas pamatuos,o šventasis naivume!!!

to įdomus išsireiškimas-       2014-06-11 22:26

greiciausiai, ta „vidine laisve”bus atsiradusi po priepuolingo kavos gerimo pries stankunaites apklausa teisme:)))

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top