Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirūpino Algimanto Valantino karjera – paskyrė Apeliacinio teismo pirmininku

Buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, atsistatydinęs dėl netinkamo prokuratūros darbo organizavimo tiriant 2009 m. žmogžudystes ir pedofilijos bylą Kaune, buvo paskirtas Apeliacinio teismo pirmininku.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė dekretą dėl A.Valantino skyrimo į šias pareigas. A.Valantino kandidatūrai ketvirtadienį buvo pritarta Seime, per slaptą balsavimą už tai balsavus 64 Seimo nariams, prieš – keturiems, šešiems susilaikius.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria prezidentas Seimo pritarimu.

54 metų A.Valantinas turi 30 metų teisinio darbo patirtį, iš jų beveik 22 metus yra dirbęs teisėju. Jis yra dirbęs Jonavos rajono apylinkės teisme, Vilniaus apygardos teisme, tuometiniame Vilniaus miesto apylinkės teisme ir buvęs jo vadovu. 2005–2010 metais A.Valantinas vadovavo Generalinei prokuratūrai, iš šio posto pasitraukė po neigiamų Seimo išvadų dėl prokuratūros darbo tiriant vadinamąją pedofilijos bylą Garliavoje. A.Valantinas vadovavo ir Teismų departamentui prie Teisingumo ministerijos.

Apeliacinis teismas nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų birželio, kai iš pareigų pasibaigus kadencijai buvo atleistas tuometinis šio teismo pirmininkas Egidijus Žironas. Teismo vadovo pareigas laikinai eina Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys.

Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėja apeliacinius ir kitus skundus dėl neįsiteisėjusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardos teismų sprendimų, nuosprendžių ir nutarčių civilinėse ir baudžiamosiose bylose.

Visą straipsnį galite rasti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top