Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Dainiumi Pūru aptarė žmogaus teisių būklę

Kaip praneša prezidentūra, birželio 14 dieną Dalia Grybauskaitė priėmė psichiatrą Dainių Pūrą bei kitus Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovus ir aptarė žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

Šalies vadovės teigimu, pagarba žmogaus teisėms yra vienas svarbiausių demokratinės valstybės bruožų. Todėl būtina užtikrinti, kad žmogaus teisių principai, atspindėti Konstitucijoje, būtų realiai įgyvendinami visose valstybės gyvenimo srityse.

Pasak Prezidentės, nevyriausybinės organizacijos atlieka svarbų vaidmenį gindamos žmogaus teises. Šalies vadovė yra parengusi ir Seimui pateikusi Nevyriausybinių organizacijų įstatymą, kuris atvers galimybes nevyriausybinių organizacijų atstovams dalyvauti teisėkūros procese ir taip aktyviau prisidės ginant žmogaus teises.

Lietuva 1995 metais yra ratifikavusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir prisiėmusi aukščiausio lygio tarptautinius įsipareigojimus ginti žmogaus teises. Mūsų valstybė yra prisijungusi prie svarbiausių Europos Tarybos konvencijų, ginančių žmogaus teises.

Šiemet Lietuva mini 20-ąsias narystės Europos Taryboje metines. Šios organizacijos siekis – ginti žmogaus teises ir demokratiją, kovoti su diskriminacija ir stiprinti demokratinį stabilumą.

2013-06-14, Prezidentės spaudos tarnyba

* * *

Daugiau Tiesos.lt publikacijų apie žmogaus teisių būklę Lietuvoje:

Dainius Pūras: „Į Lietuvą sugrįžo teisybė“

Jan Vium: „Po galais, tai buvo atgrasu ir nedovanotina“

Dainius Pūras: 240 policininkų su Černiausku ir Vaicekauskiene diegė Europos vertybes

Pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyvių vieši laiškai Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei

Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ birželio 17-ąją S.Daukanto aikštėje bus paminėtas Garliavos šturmas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top