Kaip pranešė LNK Žinios, Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ignoravo ir antrąjį prokurorų prašymą liudyti ir taip padėti teisėsaugai ištirti, kas ir kodėl iš prezidentūros nutekino slaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą. Pasirodo į šį prašymą nei ji pati, nei jos spaudos tarnyba net nesiteikė atsakyti.
Susidūręs su tokia šalies vadovės nepagarba kitoms valdžios šakoms, Seimas rengiasi priimti tokią įstatymo pataisą, kuri ir Respublikos Prezidentą įpareigotų bendradarbiauti su teisėsauga atskleidžiant nusikaltimą.
Kaip skelbia alfa.lt portalas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, komentuodamas susidariusią padėtį, sakė, jog nuostata, kad ikiteisminio tyrimo teisėjas prezidentą apklausia jo paties sutikimu, dabar galiojančiame įstatyme buvo įrašyta „tiesiog iš pagarbos prezidentui kaip valstybės vadovui, ir iki šiol kiek prezidentų liudijo, nei vienas nepasinaudojo ta nuostata, leidžiančia nesutikti liudyti“. Ir pridūrė, jog rengiant įstatymą „nebuvo net suabejota, kad gali atsitikti tokia situacija, kad valstybės vadovas demonstruotų piliečiams teisinį nihilizmą arba tokį rodytų pavyzdį, kad nepadėtų atskleisti nusikaltimą“.
Jei Seimas suskubs, įstatymas gali įsigalioti artimiausiu metu, ir tuomet prezidentė privalėtų parodymus duoti dar šiame tyrime. „Mano siūlymas būtų tai, kad visi Lietuvos piliečiai yra lygūs prieš įstatymą ir Prezidentas privalo liudyti byloje, jei jis žino svarbias bylos aplinkybes“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.
Pati prezidentūra prokurorų prašymą apklausti prezidentę vadina pertekliniu: esą šalies vadovė liudyti galėtų, kai bylą ims nagrinėti teismas. Ir pamiršta kito įstatymo nuostatą, pagal kurią Prezidento liudijimo teisme nenumato įstatymas.
Tačiau bylą nagrinėjantis Generalinės prokuratūros prokuroras Irmantas Mikelionis žada tyrimą užbaigti ir neapklausęs prezidentės: „Tyrimas tikrai vyksta ir tikrai bus priimtas sprendimas, tik tais tai, kalbant apie tyrimo išsamumą, tai, be abejo, būtų išsamesnis. Mes manome, kad mums bet kokie parodymai neša didesnį aiškumą ir tyrimas galėtų būti išsamesnis, tačiau, kad galėtų kardinaliai keisti situaciją, būtų pakankamai anksti pasakyti“, – sakė prokuroras.
Tiesos.lt primena, kad įtarimai dėl slaptos VSD medžiagos nutekinimo pareikšti prezidentės patarėjai Daivai Ulbinaitei, o vienas iš šios „skiepų“ istorijos veikėjų – buvęs Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Valstybės gynimo tarybos sekretorius Jonas Markevičius, jau anksčiau išgarsėjęs viešu melu, – pervestas dirbti į Krašto apsaugos ministerijos karinę kontržvalgybą.
Daugiau apie skandalingąją prezidentės „skiepų“ istoriją skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:
Kokių klausimų vengia prezidentė?
Nesėkmingai „pasiskiepijusi“ D.Grybauskaitė atsisako duoti parodymus prokurorams
D.Grybauskaitė ir VSD pradėjo rinkimų kampaniją per Heloviną
Nepavykę D.Grybauskaitės skiepai: prezidentės komanda verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru
Darius Kuolys: Lietuva verčiama mažąja Rusija
Vitalijus Gailius: Skandalingose prezidentės skiepų ir „Snoro“ banko istorijose dalyvauja tie patys veikėjai
Povilas Urbšys: Kuo Grybauskaitė skiriasi nuo Uspaskicho? Jie abu verčia Lietuvą laisvės atėmimo zona
prezidentė visiškai suįžūlėjo, suputinėjo, jeigu toliau taip elgsimės,tai ir sustalinės. Politikai jos bijo. Teisingai pasielgė Z.Vaišvila kreipdamasis į Seimo narius dėl apkaltos.
„kniaziai” neprivalo niekam aiškintis-tokia jų gyvenimo filosofija. Neatsakė dėl Garliavos pogromo,teroro prieš Kedžius,Neringą,gynėjus…Po teismus tampomus
visuomenininkus.
Net iš pirmo žvilgsnio šita „skiepų” istorija primena „valdovo rūmų provokaciją”, nukreiptą galimus prieš politinius oponentus Seime. Ji, kaip ir nerangiai surengta provokacija prieš Lietuvos diplomatus, primena atsainiai numestas neatsakingas kandžiai ironiškas VL replikas. Tai rodo, kad aikščiausiose valstybės institucijose įsigalėjo visiškai nekompetentingi ir neatsakingi asmenys, jeigu ne blogiau. Tai puikia patvirtina ir Konstitucinio teismo, Seimo bei Vyriausybės arogantiškas suokalbis pasididinti sau atlyginimus po-krizinio atsigavimo pretekstu. Normaliose valstybėse tokie sprendimai įsigalioja tik kitai kadencijai, Lietuvoje ši taisyklė taikoma tik pensininkams – apgailėtino dydžio pensijas daugeliui kompensuos tik po mirties, be teisės net ją gauti paveldėtojams… Valdžioje vis dar nusikaltėlių gauja, o toną jai užduoda Prezidentė užimdama pozą – „Prezidentė ne prie ko”. Tai prie ko Jūs Prezidente? Prie pučistų, prie… Skaityti daugiau »
Ne prie ko? Ar kaip?
Laukiu apkaltos.
kreipesi p. Z.Vaišvila i Seima, bet,man atrodo, kad šis Seimas ne sunereno ,ne tautos ir toliau viskas bus „ne prie ko”. Atsakykite kiekvienas sau:” Ar tautai (suverenui) informacinese Lietuvos priemonese buvo apie tai supazindinta tauta?” – ,ne nebuvo , tai ir jokios apkaltos jus iš „musu”Seimo nesulauksite, net neturekite jokiu vilciu.