Prezidentė teikia Seimui tvirtinti tris Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kandidatūras – koks bus Seimo sprendimas?

Pirmadienį, gruodžio 7 d., Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip teigiama Prezidentūros išplatintame pranešime, „vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjų Godos Ambrasaitės-Balynienės, Antano Rudzinsko ir Algimanto Valantino skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais“.

Kaip jau skelbėme, Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, atsižvelgdama tiek į teisinio darbo kokybės rodiklius, tiek į asmenines savybes, iš 20 atrankoje dalyvavusių kandidatų tinkamiausiais pripažino buvusį generalinį prokurorą, šiuo metu Vilniaus apygardos teisme dirbantį Algimantą Valantiną, buvusio VSD direktoriaus Arvydo Pociaus žmoną Reginą Pocienę bei jos kolegą teisėją Antaną Rudzinską.

Kodėl šalies vadovė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos pareigoms eiti teikia ne Vilniaus apygardos teismo teisėją ne R. Pocienę, o jos kolegę G. Ambrasaitę-Balynienę, galima tik numanyti.

Prezidentūros spaudos tarnybos išplatintame pranešime Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriuje dirbantys teisėjai Goda Ambrasaitė-Balynienė ir Antanas Rudzinskas dar pristatomi ir kaip teisės mokslininkai, besispecializuojantys civilinės teisės ir civilinio proceso srityje, ir primenama, jog į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas Goda Ambrasaitė-Balynienė buvo paskirta 2008 metais, o Antanas Rudzinskas čia dirba nuo 2007 metų.

Algimantas Valantinas pristatomas kur kas išsamiau: jis, pasirodo, „yra patyręs baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso specialistas, turintis įvairiapusę ir turiningą 30 metų teisinio darbo patirtį, iš kurių net 16 metų yra dirbęs teisėju“. Primenama ir tai, kad „šiuo metu Algimantas Valantinas yra Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas“. Taip pat neužmirštama pabrėžti, jog „darbo kokybę ir stažą, organizacinius gebėjimus, profesinę kultūrą, asmenines ir dalykines savybes bei patirtį įvertinusi Pretendentų į teisėjus atrankos komisija pripažino šį kandidatą tinkamiausiu aukštesnės instancijos teismo teisėjo pareigoms eiti“. Kodėl nutylima tai, apie ką siūlome paskaityti kitoje Tiesos.lt publikacijoje (skaityti ČIA), galime tik spėlioti.

Pagal Konstituciją, „Apeliacinio teismo teisėjus skiria Prezidentas Seimo pritarimu“.

Ar šioms prezidentės teikiamoms kandidatūroms pritars ir Seimas, dar pamatysime.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Prezidente nebeturi is ko rinktis

Viskas yra sukuruota taip jog jeigu Prezidente nepritars jau suklastota apkalta jau guli stalciuose.Ka gali padaryti dabartine Prezidente pries Adamkyzmo ir Paulauskyzmo laikais sukurta mafijine sistema kuri Lietuvoje daro ka nori!!!O nepaklusniuosius sutvarko per prokuraturos klastociu spaustuve!!!!Nemanau jog kas nors begaletu iveikti Lietuvos uzgrobejus kurie puikiai viska tvarko per prokuraturos klastociu spaustuves,net….visoje Lietuvoje.Uzvaldymas per prokuratura ir teismus ugrobejams nesa garantuota SEKME!!!

Perskaičius straipsnio pavadinimą

pirmi kandidatai apel. teismo teisėjus, pagal mane, turėjo būti paskirti Valantinas ir Valys. Vienu apsirikau. Negerai

Seimo balsavimas

parodys kiek jame sedi pedofilu. Matysime, kaip balsuos Sabatauskas, Sedbaras, E.Masiulis, G.Steponavicius ir kt. Valantinui paaukstinimas?! Zinoma, juk tai didziausias pedofilu stogas, nesugebejes uzkirsti kelio vaiku tvirkinimui, zudynems.

prezidentė

patikimų nepalieka.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top