Prezidentė Vilūnų kaimo bendruomenei atskleidė asmeninio žavesio paslaptį

D.Grybauskaitė: dėl mokslų gamykloje vežiojau karučius – ir ką, blogai atrodau?

Šarūnas Černiauskas | DELFI.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Vilūnų kaimo bendruomene atvirai dėstė savo požiūrį į dalies gyventojų išsiugdytą išlaikytinių mentalitetą bei prie to esą prisidedančias politines partijas.

Komentuodama jaunimo problemas, šalies vadovė pateikė ir savo asmeninį pavyzdį – kaip ji studijų metais dirbo gamykloje.

Susitikime su vilūniškiais D. Grybauskaitė teigė mananti, kad jaunimas turi kiek įmanoma labiau išnaudoti savo jaunystę ir stiprybę.

„Mokiausi universitete ir vežiojau karučius gamykloje. Vat ir sąlygos. Ir ką? Ne sveika? Blogai atrodau?“, – savo pavyzdį pateikė prezidentė.

Viena Vilūnų gyventoja priminė sovietmetį ir lygino anuos laikus su dabartine gyventojų užimtumo situacija.

„Buvo tas laikas, kad, pavyzdžiui, kad ir nenori dirbti – tave įdarbindavo. O dabar, kad ir nori žmogus uždirbti, jis neuždirba“, – kalbėjo moteris.

Prezidentė su tokia pozicija nesutiko.

„Turime labai daug darbo biržose pasiūlymų. Daryti bent jau viešuosius darbus už pašalpą. Ir patikėkit – daugiau kaip pusė atsisako. Aš gamykloje purvinoje vežiojau karučius, kad mokyčiaus. O dabar atsisako“, – replikavo D. Grybauskaitė.

Čia šalies vadovė sukritikavo politines partijas, esą prisidėjusias prie „pašalpų gavėjų visuomenės“ sukūrimo.

„Tai jeigu padarėme pašalpų gavėjų visuomenę, tai nieks net neina ir dirbti. Ne tai, kad nėra darbo. Atrodo, kad pašalpas gauti maloniau negu dirbti. Mes, deja, iškraipėme labai savo visuomenę. Aš sutikčiau, kad geriau mokėti žmonėms daugiau negu versti juos iš pašalpų gyventi arba mokyti juos gyventi. (…) Jūs, vyresnė ypač karta, žinote, ką reiškia atsakomybė. Žinote, ką reiškia sunkus darbas. Šito išmokykite ir savo vaikus. (…) Ateina į valdžią politikai, nori įtikti vienai ar kitai socialinei grupei. Ir pradeda dalinti tai, ko neturi taigi mūsų pinigai skolinti, mūsų biudžetas deficitinis. Viską, ką žada arba dalina, tai iš skolintų pinigų, kuriuos atidavinės jūsų vaikai“, – tęsė D. Grybauskaitė.

Anot prezidentės, net šalies ekonomika paversta rinkiminių ciklų įkaite.

„Matote, kad mūsų ekonominiai ciklai vyksta pagal rinkimus. Ketverius metus vieni dalina ir žada. Paskui ketverius metus kiti dalina ir žada“, – dėstė D. Grybauskaitė.

Vilūniškiai kėlė ir kitus klausimus. Pavyzdžiui, dėl griežtinamos atsakomybės už fizinę prievartą prieš vaikus. Prezidentė atsakė su doze ironijos.

„Nesiskųskit. Ar jūs čia norit mano leidimo savo vaikus lupti?“ – sukeldama vilūniškių juoko bangą replikavo D. Grybauskaitė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top