Lietuvos Sąrašo Taryba pernai prieš šventas Kalėdas kreipėsi į šalies vadovę ir kitus aukštus pareigūnus Prezidentės paskelbto informacinio karo klausimus.
Viešu laišku Taryba pakvietė Ponią Prezidentę ir jos vadovaujamą Valstybės gynimo tarybą kuo greičiau išdėstyti visuomenei informacinio karo esmę ir pobūdį, strategiją ir taktiką – atskleisti, kas ir su kuo Lietuvoje kariauja, kur driekiasi fronto linijos, idant neabejingi piliečiai galėtų sąmoningai į karą įsijungti ir sėkmingai jame sudalyvauti.
Kol visuomenei nebus paaiškinta karo esmė ir kovos metodai, Lietuvos Sąrašas ragino Ponią Prezidentę atšaukti paskelbtą informacinį karą, o Seimą – atidėti priimtų karo padėties įstatymų veikimą.
Taip pat Taryba siūlė: siekiant visuomenės solidarumo atidėti Seimo nariams, teisėjams ir valstybės pareigūnams atlyginimus atkūrusio įstatymo veikimą tol, kol nebus per krizę sumažinti atlyginimai atkurti mokytojams, bibliotekininkams ir visoms kitoms kukliau gyvenančioms piliečių grupėms. Ji ragino: pagaliau išviešinti prieš keletą metų Lietuvos kontržvalgybos parengtų 12 analitinių pažymų, fiksavusių Rusijos specialiųjų tarnybų įtaką Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovams, politikams ir žiniasklaidai; atlikti nepriklausomą ekspertizę ir atsakyti visuomenei, kodėl ir kokie VSD ir Generalinės prokuratūros pareigūnai talkino Rusijos specialiosioms tarnyboms persekiodami Lietuvos pilietę Eglę Kusaitę, čečėnų Maliko ir Chadižat Gatajevų šeimą, kokį vaidmenį VSD atliko išduodant Baltarusijos režimui žmogaus teisių gynėją Alesį Beliackį.
Lietuvos Sąrašas taip pat kvietė sustabdyti aktyvių Lietuvos piliečių politinį persekiojimą, kuris šiandien vykdomas pasitelkus teisėtvarką, ir nutraukti propagandą nacionalinio biudžeto lėšomis išlaikomose ir remiamose žiniasklaidos priemonėse, atverti jas skirtingoms piliečių nuomonėms ir viešoms, necenzūruojamoms diskusijoms.
Vakar, sausio 8-ąją, Taryba sulaukė glausto Prezidento institucijos atsakymo, kuriame pranešama, kad Prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotas kreipimasis „Prezidento kanceliarijoje yra gautas ir su juo susipažinta“.
Kadangi Lietuvos Sąrašo laiškas buvo viešas, skelbiame ir atsakymą į jį.