Prezidentūra pasirinko kandidatą į naujus generalinius prokurorus

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį premjerui ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui Algirdui Butkevičiui bei Seimo lyderiams sakė dar ieškanti kandidato į generalinius prokurorus, iš tiesų kandidatas yra vienas vienintelis, ir jis rastas jau seniai. Kandidatą parinko įtakinga ir viena didžiausių Vilniaus verslo advokatų kontorų, su kurios advokatais itin glaudžius ryšius palaiko prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė. Netrukus Seimui bus teikiama Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinius šalies prokurorus. Tai Alfa.lt patvirtino šaltiniai iš artimos prezidentės patarėjų aplinkos.

Kruopščiai slepiama kandidatūra

Kadangi birželio 15 dieną baigiasi dabartinio generalinio prokuroro Dariaus Valio įgaliojimai, Seimui turi būti teikiama naujojo generalinio šalies prokuroro kandidatūra. Dar pirmadienio tradiciniame susitikime premjeras A. Butkevičius domėjosi, kada ir kas bus teikiamas parlamentui. Prezidentūroje jam atsakyta, kad kandidatūros ieškoma. Iš tiesų kandidatas jau parinktas, ir parinktas bene prieš pusę metų.

Tai buvusiems ir esamiems prezidentės patarėjams artimas Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis. Nors teisėjų bendruomenėje jis apibūdinamas kaip vienas labiausiai prezidentūros patarėjų užgaidas vykdantis teisėjas ir teismo pirmininkas, N. Meilutis turi gerą vardą vienoje įtakingoje Vilniaus advokatų kontoroje. Ten sukoncentruoti prezidentūros, o visų pirma vyriausiosios patarėjos Rasos Svetikaitės ryšiai ir interesai.

Advokatai jau žino

Ir nors Seimo nariai ir partijų lyderiai dar nėra informuoti, kieno kandidatūrą į generalinius prokurorus netrukus svarstys ir dėl ko jiems bus sukiojamos rankos, tai jau puikiai žino su prezidentūra ryšius palaikantys ir ten įtaką turintys Vilniaus advokatai. Maža to, jie nesivargina net lankytis Generalinėje prokuratūroje ir duoti „patarimų“ – kokius tyrimus ir kaip pakreipti, kokias bylas nutraukti, nes „netrukus bus Meilutis“ ir prokurorų profesinė karjera bus ir jam artimų advokatų rankose.

Visų pirma, rankomis turėtų trinti su Rusijos saugumo generolais siejamas įtariamasis Gediminas Žiemelis ir kiti „flyLAL“ bankroto bylos įtariamieji. Būtent jų advokatai netrukus gali įgyti netikėtą įtaką prokuratūros sistemoje.

Teisėjai užkirto kelią karjerai

Anksčiau Nerijų Meilutį planuota skirti Apeliacinio teismo pirmininku. Tačiau teisėjų bendruomenėje jis turi itin prastą reputaciją. Aukšti teisėjai Alfa.lt pasakojo, kad prezidentės patarėjoms aiškiai buvo leista suprasti, kad Teisėjų taryba nepritars tokiam N. Meilučio karjeros posūkiui. Kaip papildomas to įrodymas buvo Teisėjų tarybos sprendimas nepritarti prezidentės D. Grybauskaitės dekretui Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkę Editą Dambrauskienę skirti Vilniaus apygardos teismo teisėja. E. Dambrauskienė teisėjų bendruomenėje laikoma N. Meilučio globotine.

Tada buvo galutinai apsispręsta, kad Seimo narius bus lengviau sulaužyti nei teisėjus, ir planuojama teikti jo kandidatūrą į generalinius prokurorus.

Nešvarūs metodai

Teisėjų bendruomenė ryžtingai stabdyti N. Meilučio karjerą sistemoje apsisprendė, kai pasklido pagrįsti įtarimai, kad skandalą, kai Apeliacinio teismo teisėjai pietavo vienoje iš Kaišiadorių kavinių, galėjo sukelti būtent N. Meilutis. Teisėjai turi duomenų, kad būtent jis ir sukėlė šį skandalą, siekdamas sukompromituoti kadenciją baigiantį Apeliacinio teismo pirmininką Egidijų Žironą ir kitus šio teismo teisėjus, taip politiškai palaidodamas stipriausius savo konkurentus į Apeliacinio teismo pirmininko vietą.

N. Meilučio paskyrimu rūpinasi ir dabartinis generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, kuris yra jo kursiokas ir artimas bičiulis. Neabejojama, kad, paskyrus N. Meilutį, D. Raulušaitis būtų perskirtas antrai kadencijai į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas. Taip prezidentūra išlaikytų visą įtaką prokuratūrai. Ir nors D. Valys buvo visiškai ištikimas prezidentės patarėjams, tačiau pastaraisiais metais mažai kišdavosi į bylas – tai įrodė teisiamos prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės pavyzdys, o D. Raulušaitis neturėjo pakankamos įtakos prokurorams, nes neturi autoriteto. Tai dabar ir „taisoma“.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gal bus geras gen.prokuroras

Jeigu dabartiniams teisejams jis nepatinka reiskiasi yra padorus teisejas.

foto

Kostiumas blizga kaip kokio sicilijos bandito
kandtidatas tinkamas beveik.
gaila tatuiruočių nesimimato, bet gal pasidarys.
” nezabudu mat rodnuju” arba „esu labai dėkingas už postą”.

Kas bebūtų gen prokuroras

Vis vien bus Grybauskaitės statytinis ir tarnaus uoliai kaip ir Valys išsidėjęs visą kadenciją. Nesuprantu, kodėl turi rinktis sau gen. prokurorą prezidentė.

ruta

Kai pjaunasi ziurkes , suzinai daug info .Dabartineje sistemoje buti padoriu ir saziningu , manau , neimanoma -sistema sues.

baisuoklis kažkoks

žiauri ypata. kgbistinio mentaliteto.
be sentimentų susidoros su visais, kam nepatinka pedofilai, komunistai, pederastai ir kgbistai.

Beviltiskumas

apima kai pagalvoji,kad ta ir vel lauzis zmoniu likimus su nauju savo statytiniu.

senas komentaras iš KK

Edvardas Galvanauskas
2013-07-01 – 11:31
Teko turėti kelias bylas kai šis žmogus buvo Kauno apylinkės teismo teisėjas. Tvirtinu, kad ŠIS ŽMOGUS LABAI KRUOPŠČIAI, SĄŽININGAI IR TEISINGAI ATLIEKA SAVO DARBĄ. Tvirtinu savo žodžius, nežiūrint į tai, kad vienoje iš dviejų bylų buvo priimtas man nepalankus sprendimas. Pagarba tokiems žmonėms, tokiems teisėjams kaip NERIJUS MEILUTIS. Tai TIKRAI VERTAS PAGARBOS ŽMOGUS.

Va taip,

Seimas šiai kandidatūrai greičiausiai pritars, nes jie savo nuomonės kol kas neturi, o iš baimės pridės į kelnes. Ką nurodo mamytė, „reikia vykdyti”. Ši kandidatūra bus dar skystesnė nei Valys.

Šv.Kaimo Jurgis

Turėsim ne sovietinio kirpimo prokurorą, mokslus baigusį 1998, bet senam pletkoriui Tomui Dapkui ir jis neįtinka. Įdomu būtų sužinot ką šis lapinas pats pasiūlytų į gen. prokurorus.

Šv.Kaimo Jurgis

Jūs tik pažiūrėkit į to pletkorko Dapkaus straipsnio antraštę. Nei viena mano kaimo bobutė taip „gudriai” nesugalvotų: pasirinko VIENĄ kandidatą į kelis/daug? naujus prokurorus?
Įdomu, kokia gi advokatų kontora „finansavo” šio išgalvoto ir net šmeižikiško straipsnio pasirodymą? Gal tai minimos „žymios” advokatų kontoros konkurentai?

naaaaaaa

Siaubas kai paskaitai tai…

Kotis

K. Apanavičiūtė: Štai Neringos Venckienės viršininkas Nerijus Meilutis – irgi yra etiškumo viršūnė, tiesiog įsikūnijimas. Jis, pretenduodamas į Kauno apygardos teismo pirmininkus, nuslėpė, jog Kauno apygardos prokuratūroje dirba jo brolis Audrius Meilutis. Kai Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija iškėlė bylą dėl galimai pažeisto Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, Nerijus Meilutis savo paaiškinime nurodė, jog Kauno apygardos teismas nevykdo jokių prokurorų procesinės kontrolės veiksmų. Kauno apygardos teisme, pažymėjo „etiškasis“ Nerijus Meilutis nėra nė vieno ikiteisminio tyrimo teisėjo, todėl jis ir neturėjo nieko deklaruoti. Ajajai, melagis melavo, per tiltą važiavo – tai kas gi ten tokie nagrinėja skundus dėl nutarimų, kai nutraukiami ikiteisminiai tyrimai? Gal Civilinių bylų skyriaus teisėjai? O gal kokie autoūkio darbuotojai? Įklimpęs mele iki ausų, Nerijus Meilutis… Skaityti daugiau »

Bryzas

2015-05-15 d. Teisėjų tarybos posėdis, svarstant Editos Dambrauskienės kandidatūrą (straipsnyje apdovanotos N. Meilučio globotinės epitetu), staiga pakrypo neprognozuota linkme. Iki tol ir po to visos kandidatūros būdavo tvirtinamos praktiškai vienbalsiai. Šį kartą iki patvirtinimo pritrūko 1 balso: Už – 11 (A. Gaižutienė, V. Zelianka, N. Meilutis, T. Šeškauskas, E. Laužikas, R. Norkus, R. Piličiauskas, G. Janušienė, Z. Pocius, P. Borkovski, L. Dumskienė); Prieš – 8 (E. Žironas, G. Pečiulis, V. Višinskis, L. Garnelienė, R. Miliuvienė, D. Labokaitė, A. Drigotas, L. Alechnavičius); Susilaikė – 0. Kandidatūros svarstymo metu dingsta elektra. Nutrūksta 2 min. Teisėjų tarybos posėdžio garso įrašas. Ypač aktyviai reiškėsi Garnelienė. Buvo šiokių tokių atakų prieš prezidentūrą dėl neskaidrumo siūlant kandidatūras, esą teisėjų atrankos komisija atrinko 14 kandidatų, ir tarp… Skaityti daugiau »

gintas

Nauji lietuviai ima viršų visose srityse!! Duokit žmogų straipsnį rasim.

niekagera

is kostiumo , marskiniu ir kaklaraiscio blizgesio matosi, kas per fruktas bus generalisimas. Bus tas pats jovalas, tik kitoj saujoj

kada rinksim

Visa tauta generalini prokurora,o ne viena Dalia,nes jau maten viena,toki,kuri isrinko Dalia,mano nuomone

vasia

isore-daug sakanti.geriausiu atveju-profesine technikos mokykla.

Kritikas Pikčiurna

Įdomu, kokį vaidmenį minėtoje Ūkio banko skolos byloje vaidino paminėta advokatų kontora?
Ar ne ta pati advokatų kontora, kuri kuravo „Snoro” banko bankrotą, kuri rengė skandalingus įstatymų projektus Seimui?
Kas ir kokiu santykiu pasidalino paminėtą 15 mln Eur skolą?
Atsakymai į šiuos klausimus kiek praskleistų paslaptį, kodėl taip „sėkmingai” kovojama su korupcija ir kodėl Lietuvai tenka tokia dalia…

Juozas

Akivaizdi vienvaldystes sitema, nes 80 is 141 sedinciuju tikrai pritars. Dauguma rinkeju nemastantys runkeliai, todel valstybeje like pensininkai ir valdziazmogiai.

Gaila žmogaus

Primena 90 metų investicinių čekių supirkėją.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top