Prezidentūroje vyks Marijos Gimbutienės šimtmečiui skirta konferencija „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ (tiesioginė transliacija per LRT.lt)

Sausio 26 d., antradienį, 10 valandą, Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Baltojoje salėje vyks virtuali konferencija „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“, skirta Marijos Gimbutienės šimtmečiui. Konferenciją globoja ponia Diana Nausėdienė.

2021-ieji Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu paskelbti M. Gimbutienės metais. Ši sukaktis minima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – 2021-uosius šios iškilios mokslininkės metais taip pat paskelbė ir UNESCO.

Karas ir kitos objektyvios aplinkybės privertė M. Gimbutienę išvykti iš Lietuvos. 1944 m. ji su vyru ir dukrele pasitraukė į Vokietiją, dar po penkerių metų – jau visam laikui – į JAV.

Būdama toli nuo gimtinės, M. Gimbutienė mintimis ir moksliniais darbais artėjo prie Tėvynės: ji gilinosi į senąją lietuvių kultūrą, mitologiją, tautosaką, tyrinėjo baltų ir indoeuropiečių istoriją bei Senosios Europos civilizaciją.

Lietuvoje susiklostė ir gyvavo prasminga tradicija mokslo ir kultūros renginiais minėti M. Gimbutienės gimtadienius. Simboliška, kad dalis tų renginių vykdavo ir anuometiniuose Meno darbuotojų rūmuose.

Ši tradicija tęsiama ir konferencijos dieną bus paskelbtas ponios Dianos Nausėdienės inicijuotas ir Valstybės pažinimo centro rengiamas rašinių konkursas vyresnių klasių moksleiviams „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“, kviečiantis pasvarstyti, ar šios moters gyvenimas gali mus įkvėpti? Ar M. Gimbutienės puoselėtos vertybės tebėra aktualios šiandien? Ar iš jų galime pasisemti stiprybės?

Virtuali konferencija su vertimu į gestų kalbą bus tiesiogiai transliuojama portale LRT.lt (ČIA).

Konferencijos partneriai: Lietuvos istorijos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių gestų kalbos vertimo centras.
Informacinis partneris: LRT.lt.

Konferencijos programa

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top