Prieš imigraciją ir sankcijas pasisakanti AfD partija toliau auga apklausose ir šį kartą pasiekė naują etapą šalies vakaruose

Partija Alternatyva Vokietijai (AfD) naujoje apklausoje Badeno-Viurtembergo žemėje pasiekė 20 proc. ribą – tai pirmas kartas, kai ši partija pasiekė 20 proc. ribą vakarinės šalies dalies žemėje.

Infratest Deimap atlikta apklausa rodo, kad AfD beveik padvigubino savo balsų dalį, palyginus su praėjusiais rinkimais, o parama žaliesiems ir socialdemokratams (SPD) sumažėjo. SPD apklausoje surinko 12 proc. balsų, t. y. vienu procentiniu punktu mažiau, o žalieji – 22 proc. balsų, t. y. parama jiems sumažėjo dviem procentiniais punktais.

Krikščionys demokratai (CDU) šioje žemėje ir toliau pirmauja su 29 proc. palaikymu. Teoriškai AfD galėtų valdyti vien su CDU, sudarant šioje žemėje dviejų partijų koaliciją, tačiau CDU tokią koaliciją su AfD atmetė.

AfD yra stipriausia Vokietijos rytuose, kur apklausose kai kuriose žemėse palaikymas jai viršija 30 proc. ir kur ji toliau stiprėja.

Jei AfD imtų įgyti daugiau palaikymo Vokietijos vakaruose, tai sukeltų dar didesnį nerimą Vokietijos kairiųjų liberalų valdančiajame bloke. Apklausos rodo, kad partijos populiarumas auga beveik visose vakarinėse žemėse, tačiau iki šiol partija nesugebėjo peržengti 20 proc. ribos.

Analitikai nurodo, kad prie AfD iškilimo prisidėjo Vokietijos infliacijos krizė, masinės migracijos problema ir nepasitenkinimas žaliosios energetikos politika.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

šitie berazumiai nelabai supranta jog tokie str. tik dar labiau kelia nepasitenkinimą šia partija. Švonderis apvilktas kostiumu netaps demokratijos ir žmogaus teisių švyturių , kiek jis čia tu str. nepublikuotu . Viska nulemia elektoratas kuris ta partija palaiko o tai natūralizuoti ir ne visai rusakalbiai -‘vokiečiai’ .

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top