Viena žinomiausių Vokietijos politikių ketina įsteigti savo partiją, o tai gali turėti reikšmingų pasekmių kairiesiems ir AfD.
Sara Vagenknecht (Sahra Wagenknecht) yra garsi politikė, ir ji ruošiasi paskelbti apie savo partijos įkūrimą, pasitraukusi iš Kairiųjų partijos, kurioje sukėlė nesutarimų. Tikimasi, kad apie naująją partiją bus paskelbta jau kitos savaitės pirmadienį, ir tai gali turėti didelį atgarsį Vokietijos politinėje arenoje.
Vokietijos naujienų portalas Der Spiegel praneša, kad S.Vagenknecht apie tai paskelbs kitą savaitę vyksiančioje federalinėje spaudos konferencijoje, kurioje aptars asociacijos Saros Vagenknecht aljansas už sveiką protą ir teisingumą (vok. – BSW, Bündnis Sahra Wagenknecht Für Vernunft und Gerechtigkeit) steigimą.
Spaudos konferencijoje BSW pristatys savo partijos platformą, tačiau pati BSW nėra nauja partija. Vokietijos nacionalinė ir tarptautinė naujienų tarnyba Tagesschau praneša, kad oficialus partijos įkūrimas įvyks tik kitais metais vardan partijos finansavimo ir mokestinių lengvatų, susijusių su jos veiklos pradžios atidėjimu.
Bet kuriuo atveju tikimasi, kad partijos įkūrimas pakeis Vokietijos parlamento žemėlapį. Pirma, ji suskaldys Kairiųjų partiją, kuri jau dabar yra labai arti to, kad būtų visiškai išmesta iš Vokietijos parlamento. Tikimasi, kad Vagenknecht partija užbaigs Kairiųjų partijos kaip rimtos opozicinės partijos egzistavimą parlamente, nors tik laikas parodys, ar šis rezultatas bus pasiektas.
Apklausos rodo, kad iki 18 proc. Vokietijos rinkėjų gali įsivaizduoti balsuojantys už naująją Vagenknecht partiją. Vokietijos laikraščio Junge Freiheit užsakymu INSA atliktos apklausos duomenimis, palankumas jai didžiausias tarp AfD ir Kairiųjų partijos rinkėjų.
Vagenknecht yra žinoma dėl savo nepritarimo nelegaliai imigracijai, taikos pozicijos Ukrainos karo atžvilgiu, nepritarimo sankcijoms Rusijai ir retorikos, nukreiptos prieš kairiųjų nubudusiųjų ideologiją, tendencijas. Tačiau interviu portalui Remix News AfD europarlamentaras Maksimiljanas Krahas (Maximillian Krah), kuris neseniai buvo išrinktas vadovauti savo partijos sąrašui ES Parlamento rinkimuose, sakė, kad nesitiki, jog ši partija ilgalaikėje perspektyvoje patiks AfD rinkėjams:
- Dauguma marksistų gerai analizuoja, bet dažniausiai priima neteisingus sprendimus, taip yra ir su Vagenknecht, kuri turi keletą problemų.
- Pirmiausia, mes nežinome, ar ji tikrai nusiteikusi prieš imigraciją. Kita vertus, žinome, kad jos partijoje kai kurie žmonės pasisako už imigraciją. Taigi nemanome, kad ji iš tiesų bus prieš imigraciją.
- Be to, ji dar nesusiejo imigracijos ir socialinio neteisingumo.
- Migracijos visuomenėje socialinė nelygybė ir socialinis klausimas yra susiję su imigracija. Pavyzdžiui, tik 5 proc. Vokietijos piliečių gauna socialinę paramą vadinamųjų piliečių pinigų (Bürgergeld) forma. Tačiau jei pažvelgtume į Vokietijoje gyvenančius atvykėlius iš Sirijos, 55 proc. jų gauna tuos piliečių pinigus.
- Taigi matote, kad socialinis klausimas yra susijęs su nacionaliniu klausimu. O Vagenknecht to iki galo nepriėmė. Į socialinį klausimą ji žvelgia senamadišku marksistiniu būdu.
- Antras dalykas – kol kas nežinome apie jos būsimą partiją. Pagal Vokietijos įstatymus negalima turėti vienos moters partijos. Jūs turite būti labai demokratiški, ir mes manome, kad ji pasirinks ypatingai kairuoliškų pažiūrų žmones.
- Taigi taip, ji kaip asmuo yra patraukli daliai mūsų rinkėjų, tačiau nemanau, kad mūsų rinkėjams bus patraukli partija, kurią ji gali sukurti. Partija bus kur kas blogesnė nei ji pati kaip atskiras asmuo.
- Rinkimų biuletenyje balsuojama už partiją, o ne už vieną asmenį. Todėl mes nelaikome jos realia grėsme.
Pasak Junge Freiheit, 54-erių Vagenknecht gimė 1969 m. Jenoje, Rytų Vokietijoje, iraniečio tėvo ir vokietės motinos šeimoje, o 1989 m. įstojo į tuo metu valdančiąją Socialistų vienybės partiją. Griuvus Berlyno sienai ji įstojo į Demokratinio socializmo partiją (PDS), kuri 2007 m., susijungusi su Darbo ir Socialinio teisingumo partija, tapo Kairiųjų partija.
Šaltinis: Remix News