Prioritetai pagal premjerą A. Butkevičių

ekspertai.eu

Ministrų kabinetas didžiausią dėmesį šiais metais skirs ekonomikos skatinimui ir emigracijos klausimams, teigia premjeras Algirdas Butkevičius, su ministrais aptaręs Vyriausybės 2013 metų veiklos prioritetus.

„Aišku, svarbiausias prioritetas bus teikiamas ekonomikos skatinimui, darbo vietų kūrimui, socialinės atskirties mažinimui, pasirengimui pirmininkauti ES Tarybai, taip pat energetikai – šį klausimą pagal svarbą priskirčiau su emigracija“, – sakė jis.

„Dokumente, kuriame kalbama apie kai kuriuos tik šių metų prioritetus, didžiausias prioritetas yra energetika. Įvardinčiau beveik lygiagrečiai su emigracijos klausimų sprendimu, nes labai įdomią gavau atliktą analizę sekmadienį iš vieno profesoriaus – jeigu toliau tokia liks situacija, vertinant migracijos problemas Lietuvoje, tai 2021 metais darbingo amžiaus žmonių skaičius Lietuvoje sumažės 23%, o pensinio amžiaus žmonių padaugės 6%“, – kalbėjo A. Butkevičius.

„Tai problema yra didžiulė“, – pridūrė jis.

Anot premjero, kol kas tikslai, kurių dėl emigracijos bei kitose srityse bus siekiama, nėra apibrėžti.

Ministras pirmininkas pažymėjo, kad apie konkrečius sprendimo būdus kol kas nebuvo kalbama, tačiau ministerijos paragintos ne tik kurti prioritetus, bet ir ieškoti instrumentų iškylantiems klausimams spręsti.

„Ministerijoms buvo pasakyta, kad jos negali apsiriboti tik prioritetų kūrimu – reikalingi veiksmai jų įgyvendinimui“, – sakė A. Butkevičius.

„Žinių radijo“ | ELTA | ekspertai.eu inf.

ekspertai.eu komentaras

Liudvikas Jakimavičius:

Pirmadienio rytą, įsijungęs radijo aparatą, kažin ar labai viliesi išgirsti kokią nors protingą valdžios vyro ar moters mintį, mat į politinio darbo savaitę neretai politikai išeina arba nepailsėję, arba persiilsėję. Kaip retą išimtį reikėtų įvardyti ir pagirti mūsų premjerą Algirdą Butkevičių, kuris pirmadienį iš ryto labai sklandžiai sudėliojo metų prioritetus. Jis Žinių radijui sakė: „Aišku, svarbiausias prioritetas bus teikiamas ekonomikos skatinimui, darbo vietų kūrimui, socialinės atskirties mažinimui, pasirengimui pirmininkauti ES Tarybai, taip pat energetikai – šį klausimą pagal svarbą priskirčiau su emigracija“. Kaip matome iš premjero pasisakymo, šis gana ilgas prioritetas ir klausimas priskirtas kartu su emigracija.

Pamėginkime įsivaizduoti, kokiu stebuklingu būdu premjeras skatina ekonomiką. Arklį gali paskatinti botagu, bet ekonomikos botagu nepaskatinsi.

Pamėginkime įsivaizduoti, kaip premjeras kuria darbo vietą. Nors vieną vienintelę darbo vietelę, kad ir etatą sugriuvusios fermos sargui. Su šio vyro fantazija ir kūrybinėmis galiomis sukurti darbo vietą bedarbiui kur kas sudėtingiau nei lietuvį pasiųsti į Marsą.

Patarimas premjerui kitu prioritetiniu klausimu, kaip sumažinti socialinę atskirtį. Turinčius turto reikėtų atskirti nuo turto ir dings kaip dūmas socialinė atskirtis. Pagal svarbą šis klausimas netarpiškai susijęs su emigracija, kaip įžvalgiai pastebi premjeras.

Mūsų premjeras kalba labai išmintingai ir logiškai, sakydamas mintį: „Didžiausias prioritetas yra energetika. Įvardinčiau beveik lygiagrečiai su emigracijos klausimų sprendimu, nes labai įdomią gavau atliktą analizę sekmadienį iš vieno profesoriaus – jeigu toliau tokia liks situacija, vertinant migracijos problemas Lietuvoje, tai 2021 metais darbingo amžiaus žmonių skaičius Lietuvoje sumažės 23%, o pensinio amžiaus žmonių padaugės 6%“.

Iš tikro, kam 2021 metais Lietuvai bus reikalinga darbingo amžiaus žmonių, jei nebus darbo? Todėl visai teisingai premjeras pabrėžia emigracijos prioritetą ir skatina ministerijas kurti prioritetus bei jų įgyvendinimo būdus.

Ir pati teisingiausia bei giliamintiškiausia premjero ištarmė, vainikuojanti pasisakymą apie vyriausybės prioritetus, yra ši: „Tai problema yra didžiulė“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top