Privačios krikščioniškos mokyklos Prancūzijoje atsidūrė po padidinamuoju stiklu

laikmetis.lt

Prancūzijos ataskaitoje raginama labiau prižiūrėti krikščioniškas mokyklas dėl socialinės įvairovės trūkumo, praneša „CNE News“.

Prancūzijos Audito Rūmai parengė ataskaitą, kuri netrukus bus pateikta Prancūzijos parlamentui.

Prancūzijoje apie 95 proc. privačių mokyklų yra katalikiškos. Jose mokosi apie 2 mln. šalies mokinių, t. y. apie 17 proc. visų Prancūzijos mokinių. Nepaisant šio didelio skaičiaus, privatus švietimas niekada nebuvo reguliariai tikrinamas, rašo „La Croix“.

Po to, kai ataskaitoje šalies vyriausybė buvo paraginta labiau kontroliuoti privatų švietimą, šis vėl atsidūrė dėmesio centre. Pasak ataskaitos autorių, pagrindinė problema tokiose mokyklose yra socialinės įvairovės trūkumas. Tiesa, į ataskaitą neįtraukti privačių mokyklų mokinių mokymosi rezultatai.

Socialinė įvairovė Prancūzijos privačiose mokyklose per pastaruosius 20 metų smarkiai sumažėjo, rašo „CNE News“.

Prancūzijos Audito Rūmai tai įvardija kaip problemą. Mokinių iš taip vadinamų „privilegijuotų“ šeimų dalis per šį laikotarpį krikščioniškose mokyklose beveik padvigubėjo, tačiau tik vienas mokinys iš dešimties, gaunantis stipendiją mokymuisi, siekia išsilavinimo privačiame sektoriuje. Todėl šalies vyriausybė raginama nustatyti tikslus, kuriuos privačios mokyklos turėtų pasiekti mainais į valstybės lėšas, skirtas mokiniams.

Kaip rekomenduojama, kuo didesnė socialinė įvairovė mokykloje, tuo dosnesnės subsidijos būtų skiriamos mokinių švietimui.

Prieš dvi savaites Prancūzijos švietimo ministras Papas Ndiaye ir katalikiškojo švietimo generalinis sekretorius Philippe’as Delorme’as (Filipas Deliormas) pasirašė susitarimą, kuriame teigiama, kad privačios katalikiškosios mokyklos dės visas pastangas, kad socialinė mokinių įvairovė mokyklose didėtų.

Šaltinis: CNE

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aišku

Komunistuojantiems politikieriams nepatinka privati nuosavybė,privati mokykla.Jie nori ,kad vaikai ir jų protai priklausytų valstybei.Štai UK leiboristai jei bus išrinkti privačioms mokykloms didins mokesčius.Tai paskatins dalį mokinių grįžti į valstybines,žemesnės kokybės socialistinės lgbt įvairovės mokyklas.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.spectator.co.uk/article/labours-tax-raid-on-private-schools-isnt-the-money-spinner-it-thinks/&ved=2ahUKEwiw14-q4bP_AhUNy4sKHTYEBAEQ0PADKAB6BAgOEAE&usg=AOvVaw0K6I750wWpyvzXNSx9lQRQ

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top