Profesorė A. Sten: Kas sieja D.Grybauskaitę ir jėzuitus?

Tiesos.lt siūlo Džordžtauno universiteto profesorės Angelos Stent pagiriamąjį žodį Daliai Grybauskaitei suteikiant jai garbės daktaro vardą – už lyderystę bei „skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“.

* * *

Dalia Grybauskaitė – garbės daktarė honoris causa

Džordžtauną su Lietuva jungia du svarbūs saitai: krepšinis ir šiandien garbės regalijas priimanti Dalia Grybauskaitė – Lietuvos Respublikos Prezidentė, 1992 metais baigusi specialiąją Džordžtauno universiteto Tarptautinių ekonominių santykių instituto programą, anksčiau ir pati gana aktyviai žaidusi krepšinį.

D. Grybauskaitė – pirmoji Lietuvos valstybės vadovė moteris. 2009 metų rinkimuose, surinkusi daugiau nei 68 procentus rinkėjų balsų, ji iškovojo istorinę pergalę. Šis stulbinamas laimėjimas vainikavo įspūdingą du dešimtmečius trukusią valstybės tarnybos karjerą. Ji ėjo Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktorės, finansų, vėliau – užsienio reikalų viceministrės, finansų ministrės, už finansinį programavimą ir biudžetą atsakingos Europos Sąjungos komisarės pareigas, paskui tapo Prezidente. Be to, 2005 metais D. Grybauskaitė išrinkta Europos Sąjungos Metų komisare. Šiuos Prezidentės pasiekimus lėmė ryžtas, darbštumas, aštrus protas ir atkaklumas. Todėl ji – kelrodė žvaigždė ir pavyzdys ne tik šio universiteto absolventams, bet ir aukštų tikslų siekiančiam viso pasaulio jaunimui, kurio patikimumas ir gebėjimai yra itin svarbūs šiandieniniame pasaulyje. 2010 metais žurnalas „Glamour“ D. Grybauskaitę paskelbė Metų moterimi.

Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat yra ir nepaprastai artima jėzuitų švietimui pačia geriausia prasme – tai „moteris, paskyrusi save kitiems“. Keldama savo kandidatūrą Prezidento rinkimuose, ji nustatė aukštus tikslus, o Prezidento posto nusprendė siekti tam, kad padėtų Lietuvos žmonėms „gyventi be baimės, pasitikėti savimi, vieniems kitais ir rytojumi“. Ji nepailsdama dirbo, stengdamasi įgyvendinti šią viziją politinės suirutės ir ekonominio virsmo laikais, šaliai vis aktyviau pereinant prie žiniomis grindžiamos ekonomikos. Dabar neretai „Lietuvos viltimi“ vadinama D. Grybauskaitė siekia, kad ir vidaus, ir tarptautinėje politikoje didžiausias dėmesys būtų skiriamas pažeidžiamiems visuomenės nariams, ir ypač pabrėžia, kad moterys gali ir privalo atlikti esminį vaidmenį tai įgyvendinant. „Moterys, – pažymėjo ji, – yra labiau susitelkusios savo šalyse siekti gyvenimo kokybės. Jos aktyviau reiškiasi kovoje su skurdu, rūpinasi vaikais ir šeimomis.“ Tačiau Prezidentė D. Grybauskaitė – ne utopistė. Kompetenciją ji geba derinti su atjauta ir tvirtumu. 2008 metais, eidama už finansų programavimą ir biudžetą atsakingos Europos Sąjungos komisarės pareigas, ji pasiūlė Europos Sąjungos biudžetą, kurio didžiausią dalį pirmą kartą per visą istoriją sudarė išlaidos augimui ir užimtumui. Todėl mums visiems – ir asmeniniame, ir visuomeniniame gyvenime – Prezidentė D. Grybauskaitė yra sektinas pavyzdys.

Trys Baltijos valstybės pirmauja pokomunistiniame pasaulyje plėtodamos demokratiją, rinkas ir įstatymų viršenybę. Mes džiaugiamės Lietuvos ir jos vadovų pastarųjų dviejų dešimtmečių pasiekimais. Šiandien už pavyzdinį atsidavimą „tiesai, skaidrumui ir atsakomybei“ Džordžtauno universitetas didžiuojasi galėdamas paskelbti Jos Ekscelenciją Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę garbės daktare honoris causa.

2013-05-18, Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top