Prokuratūros beviltiškumas ir „kompetencija“: tyrimas dėl informacijos apie „Snorą“ nutekinimo pratęstas dar trims mėnesiams

Gytis Pankūnas | Alfa.lt

Generalinė prokuratūra (GP) ir toliau beviltiškai ieško informacijos apie planuotus teisėsaugos veiksmus prieš banką „Snoras“ nutekinimo kaltininko. Po to, kai įtarimai buvo panaikinti teismo į darbą grąžinto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo majoro Vytauto Giržado atžvilgiu, nes jis nepadarė jokio nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, įtarimai iki šiol niekam nėra pareikšti.

Penktadienį ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie teisėsaugos planuotus veiksmus banko „Snoras” atžvilgiu nutekinimo kuruojantis GP Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis Alfa.lt sakė, kad tyrimą nuspręsta dar kartą pratęsti. Šį kartą, anot prokuroro, tyrimas pratęstas iki kitų metų sausio 20 d.

„Pratęsėme terminą iki sausio 20 dienos”, – informavo S. Stulginskis.

Prokuroras atsisakė komentuoti ikiteisminio tyrimo pratęsimo motyvus. „Ne visos aplinkybės yra išaiškintos”, – tepasakė GP atstovas.
Prieš tai ikiteisminis tyrimas dėl informacijos apie prieš banką „Snoras” planuojamus teisėsaugos veiksmus nutekinimo per antrinę įmonę banko iš dalies priklausiusiam dienraščiui „Lietuvos rytas” buvo pratęstas iki spalio 20 d., tai yra – sekmadienio.

Prokuratūros atstovės arogancija

GP Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Mažonė Alfa.lt dar ketvirtadienį patikino, kad spalio 20 d. nėra laikoma ta diena, kai minimas ikiteisminis tyrimas turės būti pabaigtas.

„Nėra tai paskutinė data, bet jokia informacija nėra teikiama. […] Jeigu yra poreikis (pratęsti ikiteisminio tyrimo laiką – Alfa.lt), prokurorai ją pratęsia, tai, jeigu aš jums sakau, kad nebus paskutinė data, tai vadinasi, kad nebus”, – sakė V. Mažonė.

Tuo metu ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie banką „Snoras” nutekinimo kuruojantis GP Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis neslėpė, kad klausimas dėl tyrimo pratęsimo yra svarstomas.

„Na, dar neturiu dokumentų, kuriuose būtų parašyta, kad pratęstas (tyrimas – Alfa.lt), bet šis klausimas yra svarstomas ir šiomis dienomis tikrai bus priimtas sprendimas. […] Čia sprendžiu ne aš, o departamento vyriausiasis prokuroras arba jo pavaduotojas”, – Alfa.lt ketvirtadienį sakė S. Stulginskis.

Ikiteisminis tyrimas dėl informacijos nutekinimo buvo pradėtas 2012 m. vasario 20 d. Tyrimas pradėtas po to, kai 2011 m. lapkritį, prieš banko „Snoras“ nacionalizavimą, laikraštis „Lietuvos rytas“, kurio 34 proc. akcijų valdė antrinė „Snoro“ bendrovė, pranešė, kad teisėsauga yra nusitaikiusi į lietuviškus bankus. Kas suteikė informaciją, dienraštis neatskleidė.

Dar anksčiau buvo skelbta, kad ikiteisminis tyrimas turėjo būti baigtas liepos 20 d.

Kaltininkų neranda

Įtarimai per ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie banką „Snoras” nutekinimo buvo pateikti tik FNTT direktoriaus pavaduotojui V. Giržadui. Dėl to pareigūnas buvo atleistas iš pareigų, tačiau teismo sprendimu į savo postą buvo sugrąžintas. Įtarimai V. Giržadui buvo panaikinti, nes jis nepadarė jokio nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo.

Alfa.lt ikiteisminį tyrimą kuruojantis prokuroras S. Stulginskis patvirtino, kad įtarimai iki šiol niekam nėra pareikšti.

„Šiuo momentu galiu pasakyti, kad ne”, – sakė prokuroras.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top