Prokuratūros nurodymas STT agentams persekioti žurnalistus – neteisėtas, – sako Naglis Puteikis

STT panaudojimas prieš žurnalistus – neteisėtas Generalinės prokuratūros veiksmas. Ne STT vadovauja šiam tyrimui, o Generalinė prokuratūra, gavusi iš VSD prašymą ar nurodymą. STT darbuotojai šiuo konkrečiu atveju neturi pasirinkimo – jie priversti vykdyti prokuroro, paskirto tirti šią bylą, visus nurodymus.

Bet ar teisėti šio prokuroro nurodymai? Ar teisėtas STT panaudojimas? Juk ši įstaiga įsteigta kyšininkams-pareigūnams gaudyti, o ne žurnalistams persekioti. Generalinė prokuratūra, VSD ir STT visada įsitikinę, kad naudoti perteklinę jėgą prieš moteris, vaikus, senukus, žurnalistus yra įprasta, teisėta ir todėl teisinga bei garbinga. Lietuvos teisėsaugininkai – kaip soldafonai, kuriems Seimas per klaidą suteikė per daug galių ir beveik nusišalino nuo tokių teisėsaugos įstaigų kontrolės. Todėl jose įsivyravo cinikai, bejausmiai, žiaurūs žmonės, kurie persekioja ir gąsdina vaikus, piešiančius kreidelėmis žodį TIE-SOS (tardo be tėvų, tuo itin šiurkščiai pažeisdami įstatymą), norinčias gimdyti namuose mamas (apklausia kelis šimtus liudininkų) ir tam meta milžiniškas pajėgas iššvaistydami milijonus biudžeto lėšų, o kyšininkus, pavyzdžiui, Bendrojo pagalbos centro telefono 112 sistemos vagis palieka ramybėje. Todėl galiu lažintis, kad visi vadinamieji vidaus tyrimai duos tą patį rezultatą: visos šitos specialiosios tarnybos ir prokuratūra pasakys, kad „vsio zakonno“.

Šįkart specialiosios tarnybos atakavo BNS žurnalistes beveik Kremliaus stiliumi – demonstratyvūs sulaikymai, kratos, pažeminimai išvedant vidury dienos kolegų akivaizdoje iš Seimo jo posėdžio metu. Žodį „beveik“ rašau todėl, kad Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka turi galimybę pasimokyti iš Lietuvos specialiųjų tarnybų, kaip kovoti už „demokratiją“ ir „spaudos laisves“ – Rusijos Dūmoje žurnalistų nesuiminėja.

Tose neva slaptose pažymose, kurių turinį paviešino BNS, nieko slapto nebuvo, nes kas dieną kuriame nors tinklapyje yra užsipuolami Rusijos kaimynai, ypač Lietuva, ir tai tęsiasi beveik nuo Kovo 11-osios. Tad surašyti tokią pažymą-prognozę, kad kitą savaitę kažkuriame Rusijos tinklapyje bus kritikuojama Lietuvos Respublikos valdžia, gali ir vidurinės mokyklos aštuntokas. Kita vertus, ar galime pasitikėti VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru, jei jis melavo Seimo antikorupcijos komisijai dėl FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo: gal ta pažyma, dėl kurios paviešinimo puolami BNS žurnalistai, yra to paties R.Vaišnoro melagingai surašyta?

Užjaučiu BNS darbuotojas, solidarizuojuosi su jomis. Raginsiu visus Seimo narius atskirame Seimo posėdyje ištirti tokį antiįstatyminį žurnalisčių sulaikymą, išvesdinimą ir kratos darymą, viešą jų žeminimą, BNS darbo trukdymą ir, mano manymu, neteisėtą STT naudojimą, nes jų misija – kovoti su valstybės pareigūnų korupciją, o privačių asmenų, pavyzdžiui, žurnalistų, jie nei tardyti, nei kratyti, nei „palydėti į darbo vietą ir iš jos“ jie neturi teisės. Jei tokių veiksmų reikia bylą tiriančiam prokurorui, tam jis gali naudoti policiją arba kitus prokurorus, bet vis tiek neturėtų teisės terorizuoti žurnalistų dėl jų informacijos šaltinių, nes teisę jų neatskleisti garantuoja įstatymas.

Kuriame ES šalies parlamente vidury dienos savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai? Lietuvos specialiųjų tarnybų, teisėsaugos vadovai, paskirti ir valdomi iš prezidentūros, tyčiojasi iš Seimo, gąsdina jį ir žurnalistus, demonstruoja galią ir rodo, kas čia šeimininkas. Neabejoju, kad toks sulaikymas yra neteisėtas. Gaila, kad kol kas vis dar per daug politikų remia tokią antidemokratinę Lietuvos teisėsaugą – tai neleidžia Seimui vykdyti įstatymuose numatytos parlamentinės kontrolės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Reikia pridurti,kad

ir neteisingas…Žurnalistams netikėtas pažeminimas,palikti „atpirkimo ožiais”,ciniškai nurašyti.

vakar per

LRT vakare matosi,kad R.Valatka gerai supranta,kas čia vyksta,Barysas bando ieškoti nutekintojų Rusijoje,Jurgelis glaistyti,Grina krenkšdamas neigti,tačiau juk Putino dvasia apsigyveno vienoje partijoje.Pirštais nerodysim.O Prezidentė artistauja.Kas gali paneigti,kad jos kalba nebuvo įrašyta iš anksto?

Kur tas scenarijų

fabrikėlis,pagal kurio scenarijų Lietuvoje sužlugdytas pedofilijos tyrimas,aukos paverstos nusikaltėliais.O dabar pagal jo scenarijų įžūliai bandoma per Grybauskaitę dengti konservatorius.Matyt,konservatoriai turi ką slėpti?

Ale

Seimas seniai aplaidžiai žiūri į teisėsaugos savivalę, – tiesioginę nepagarbą Seimui ir į šalyje vyksdomus pogromus, politines bylas ir t.t. Laikas gerai pamąstyti kiekvienam Seimo nariui, imtis sprendimų TIESAI ir DEMOKRATIJAI apginti.

Taigi

Klausyti tai, ką šis klounas Puteikis sako, tai tas pats, kas klausyti kokios nors neišsilavinusios turgaus prekiautojos, kuri moka tik daug šaukti ir savo tiesas įrodinėti.

Dievas šiam

spektakliui nepadėjo ir šis seimo sabotažas nepavyko.Laukti tęsinio?Juk despotų mentalitetas,kad tik kurti intrigas,skaldyti,papirkinėti ir valdyti.Nesuvaldo savo noro valdyti,kaip sakė vienas žymus psichoterapeutas.

AAA

Niekas nenori prisiminti ar bent svarstyti, jog pilietinė pareiga aukščiau už profesinę pareigą. Aiškiai neteisėti įsakymai privalo būti nevykdomi. Tačiau nesant nei demokratijos, nei normalios teisinės tvarkos, tarnybos tarnauja viršininkams, bet ne Lietuvai (vieno buvusio VSD vadovo nuomone, saugumietis turi tarnauti savo viršininku, bet ne Lietuvai).

Kritikas Pikčiurna

Kas gali paneigti, kad visa ta „pažyma” ir su ja susijusi istorija tėra Prezidentūroje surengta „antis” Prezidento rinkimų kampanijos pradžios išvakarėse tam, kad rasti pretekstą prieiti prie visų BNS žurnalistų konfidencialių duomenų bei informacijos šaltinių. Prisiminkime, kad VSD, STT, Prokuratūra ir kitos jėgos struktūros yra Prezidentės pavaldume ir visada lieka „ne prie ko”. Pažyma gali būti tik dūmų uždanga rengiantis pasinaudoti Konstitucijos 143 – 145 straipsniais ir sužlugdyti Referendumą. Užsienio slaptosios tarnybos niekada nerengia provokacijų prieš savo rezidentus bei įtakos agentus.

mauzeris

Gerbiamas Nagli per daug nedvejokite, o kelkite savo kandidatura i prezidentus. Jus tikrai galetumete eiti tokias pareigas.

Anikė

Susireikšmino ponai.Rodos,kad jiems viskas galima,viskas leistina,kad ten aukštai jie visagaliai-dievai.
„Iš to jų darbo-tiek tos ir naudos”(„Mažvydas”),jei teisingumą sutrypė,pamynė,
pamiršę,kad pasaulis mato visas tas jų „mandrybes”.Gėda,kad pasaulis mato mus
tokius teisiškai nusmurgusius švonderius.Mokytis ir dar kartą mokytis.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top