Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys: generalinį prokurorą galėtų rinkti patys prokurorai

Monika Kasnikovskytė | Žinių radijas

„Peršasi tokia mintis, kad lygtai deklaruojama, jog norima turėti nepriklausomą generalinį prokurorą, bet vis dėlto norima turėti savą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ teigė Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys.

Ir pabrėžė: „Manau, kad politikams naudingas savas [generalinis prokuroras]. Aš manau, kad su prokuratūra gali padaryti labai daug. Gali saviems bylas nutraukti, reikiamais atvejams atnaujinti, konkurentams pradėti“.

Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas J. Rėksnys pastebėjo, kad jeigu valdžia išties norėtų pasiskirti tikrai nepriklausomą generalinį prokurorą, prokurorams būtų leista patiems jį išsirinkti: „Jeigu norit nepriklausomo, tai nespekuliuokit ir nemanipuliuokit, o leiskite žmonėms išsirinkti ir turėsite tikrai nepriklausomą. Aš manau, kad per kokį mėnesį mes padarysim tą dalyką ir pateiksim“, – kalbėjo J. Rėksnys.

J. Rėksnio teigimu, Lenkijoje generalinį prokurorą renka teisėjų taryba kartu su visuotiniu prokurorų susirinkimu.

Pasak jo, prokurorams svarbiausia – saugumas, todėl būtų geriau generalinį prokurorą rinkti patiems. Jei ateitų žmogus iš šalies, jis „turėtų būti labai protingas, su didelėmis įžvalgomis, žinoti prokuratūros įstatymą ir šios dienos realijas“, – sakė J. Rėksnys.

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top