Propagandistų džiaugsmas: kaip smagiai nomenklatūros lapinas Vaigauskas tautą apmovė

Pasirodo: sovietmečio nomenklatūrininkų triukai, pasitelkti nepriklausomos Lietuvos piliečiams mulkinti, jaunosios kartos propagandistams kelia pagarbų susižavėjimą. Tas neblėstantis sovietmečio cinizmas, tvirtai jungiantis buvusios tarybinės nomenklatūros meistrus ir dabartinės propagandos pameistrius.

Siūlome skaitytojų analitiniam žvilgsniui propagandinį Romo Sadausko-Kvietkevičiaus tekstą.

* * *

Kaip Vaigauskas išsiuntė Šliužą žiemą žibučių

Romas Sadauskas-Kvietkevičius | lrytas.lt

Šeštadienio popietę, žiūrėdamas tiesioginę transliaciją iš Vyriausiosios Rinkimų Komisijos posėdžio, kuriame turėjo būti sprendžiama, ar vyks referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir būsimų referendumų inicijavimo palengvinimo, ne iškart supratau, kaip subtiliai jos pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir kiti komisijos nariai iškėlė referendumo sumanytojams neįgyvendinamas sąlygas, kurių jie nė neketina skųsti teismui.

Dar daugiau – jaučiasi kone laimėję ir radę Komisijoje bendraminčių bei talkininkų.

Referendumo iniciatoriui Pranciškui Šliužui daugiausiai talkinę renkant parašus tautininkai penktadienį skelbė, kad pradės protesto akcijas, jeigu Vyriausioji Rinkimų komisija paskelbtų, kad referendumo nebus. Ir ne tik mitinguos. Lietuvių tautinės jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka grasino nesitraukti ir kovoti „iki galo“.

„Šis mitingas – tai pirmas, taikus įspėjimas. Mes negrasiname, mes tiesiog teigiame, kad mes ne avių banda, mes Tauta. Tauta – vienintelis tikrasis Lietuvos valdovas ir jos privalu atsiklausti ir jos valiai privalu paklusti“, – sako J.Panka.

„Negrasinimai“ suveikė. Šeštadienį atrodė, tarsi VRK nariai ir ypač jos pirmininkas Z.Vaigauskas kuo nuoširdžiausiai stengėsi padėti referendumo iniciatoriams įvykdyti visus įstatymų reikalavimus. Komisijos posėdyje dalyvavęs P.Šliužas ir ne dienom bet valandom radikalėjantis signataras Zigmas Vaišvila tokį jauką prarijo nė nemirktelėję.

Atitinkančių reikalavimus parašų VRK priskaičiavo 292 200 – beveik 8 tūkstančiais mažiau, negu reikia norint surengti referendumą. Bet, užuot paskelbusi, jog referendumo įstatymo sąlygos neįvykdytos, pasinaudojo galimybe suteikti iniciatoriams „antrą šansą“, tarsi lošimo namų krupjė visus grynuosius prapylusiam klientui pasiūlytų SMS kreditą.

P.Šliužas netgi ne iš karto suprato, kad jo komandai per 15 dienų teks ne šiaip surinkti trūkstamus 8 000 parašų, bet surasti tuos pačius jau kartą neteisingai pasirašiusius žmones ir iš naujo paimti jų parašą su visais reikiamais rekvizitais. Mano supratimu, gudrus senas lapinas Z.Vaigauskas išsiuntė P.Šliužą žiemą žibučių, o tas dar padėkojo, jog ne „ant trijų raidžių“, kaip sakytų mūsų rytiniai kaimynai, siunčia.

Tautininkams, frontininkams ir kitiems protestuoti dėl parašų atmetimo ketinusiems P.Šliužo talkininkams dabar nebus laiko įgyvendinti savo grasinimus, nes teks dirbti kone detektyvinį darbą.

Dar neaišku, ar J.Panka, net ir nujausdamas klastą, tokiu metu pasiruošęs konfliktuoti su P.Šliužu ir jį remiančiais žaliaisiais Ramūno Karbauskio valstiečiais. Susirieję tarpusavyje referendumo jie tikrai nesurengtų.

„Galimybė įgyvendinti šią užduoti yra tokia pati kaip pasakos Pelenei sunešioti geležines kurpaites per vieną naktį,“ – šeštadienį kalbėjo Lietuvių tautinės jaunimo sąjungos pirmininkas.

Neradę namie kelių šimtų žmonių, parašų rinkėjai bus priversti patys pripažinti, kad nesugebėjo pasinaudoti „antruoju šansu“. VRK liks visiems gera, o pradėjęs formuotis nacionalistų ir stambiųjų žemvaldžių blokas susiries prieš pat Europos Parlamento ir Prezidento rinkimus.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
valdas

Ahuiet….

Net jeigu ir tai įvyktų

Sekantis kartas nemeluos, surinksim 500 000.Nepasirašiusių, o norinčių pasirašyti daugėja kasdien.

sigitas

Uztenka pasiziureti i sio tovarisciaus snuki ir klausimu nekyla…Apie komjaunimo tiesa nuomone turejau nelabai kokia, o dabar kai rpie sio banditu su slipsais ruporo stojo draugai ziauriai gerbiami verslinykai, isitikinau kad jie visai ne tokie kokiais dedasi…As neabejoju kad per 15 dienu pavyks surinkti pataisytus parasus, tik klausimas ar vel neras prie ko prikibti…bet kuriuo atveju tai aiskus signalas kad mes ne avinu banda ir ne runkeliai klausantys gauju anot draugo profesoriaus…labai gerai kad laikas parodo kas yra kas Lietuvoje…

nemirtingas VSIO ZAKONNO

išdulkino VSIO ZAKONNO – dulkins ir toliau. Jie juk komunistai….

va tep... liudna

o juk cykiai cykiai buvo galima pasidaryt kopijas kozno lapo, vaikinai ir merginos… Kai elgetes garbingai, pagal istatyma, tai kontora ir pavare pagal savo „istatymus”… Kaip tuos 8000 zmogiuku dabar surasti??? Bet jeigu jau „ziema zibuciu”, tai zibuciu. Teisiam ir Dievas padeda… Kaip toje pasakoje apie naslaite zibuokliaut ziema issiusta.

Tomas

Nuostabu, kokią ekstazę „L.ryto” žurnalistui sukėlė tipiškas sovietinis Vaigausko elgesys. O žurnalistas žmogus tai jaunas, o jau taip sovietų valdžios pasiilgęs.

VRK

„Nesvarbu, kas balsuoja, svarbu, kas skaičiuoja.“ – Stalinas.

Tadas

Niekas netrukdo ir dabar eiti į teismą ir reikalauti,kad būtu pripažinti su neesminiais trūkumais parašai.

tai kad

Vaišvila juk aiškiai rašo, kad „žemės klausimas” čia buvo tik pretekstas. Tikroji priežastis – Konstitucijos keitimas/naikinimas?

Konstituciją keičia jau ir Putinas. Tai gal Uspaskich, A.Paleckis su Vaišvila iš Dubnos ar Kremliaus gavo nurodymus?:)

beje,

čia rašantis Romas Sadauskas – Kvietkevičius dirba Uspaskico laikraštyje druskininkietis.lt, jei ne klystu? Ir barasai su Druskininkų meru Malinausku, kad šis gyventojus informuoja apie savivaldybės darbą leisdamas savo biuletenį, bet nemoka Kvietkauskui, kuris pie gerus darbus tikrai pamirštų paršyti. Nebent apie Uspaskicho…

vienu žodžiu

iš visko matosi, kad šiandienos „protesto mitingas” nepavyko

vadinasi

nepavyks ir „fronto” bolševikinė revoliucija. 🙂

ir Fronto stogas Dūmoje Shpygelis gaus špygą.

Gal galime paaukoti

benzinui?

Kodėl neleido

surinkti naujų parašų?Turime išsireikalauti.

Reikia kreiptis į

seimo pirmininkę.

Žiauru tai, ką bando daryti

Pats ryškiausias prieštaravimas dar tebegaliojančiai Konstitucijai yra Punktas dėl žemių pardavimo užsieniečiams ne Lietuvos piliečiams, kuris vienareikšmiškai kalba apie TERITORIJOS pardavimą ir pasikėsinimą į jos VIENTISUMĄ. Kaip galima atskirti žemės sklypą nuo teritorijos? Tai tik dvi skirtingos to paties dalyko – gyvybinės erdvės – pusės, du skirtingi pavadinimai. Tokie žaidimai žodžiais bei sąvokomis yra ciniška apgavystė, tautos klaidinimas. Dar daugiau, šis punktas visai neseka iš ES Direktyvos dėl laisvo prekių ir kapitalo judėjimo, nes žemė yra NEKILNOJAMAS turtas. Kilnoti galima tik nuosavybę. Lietuvos žemių nuosavybės perkėlimas į svetimą valstybę yra KOLONIZACIJA.

To tai kad        2013-12-16 3:25

Danų kiaulinikai pralaimėjo visus teismus vietos bendruomenei iki aukščiausio, bet vis tiek nevykdo teismo sprendimo, Iškart įsikišo Danijos ambasada, va kaip ir ne kitaip……………, o tu čia apie ką kliedi?
Nori Lietuvą didele kiaulide paversti?

Ale

būtina kreiptis į teismą.

Tam ale

Ale kaip ir nežinom kokie mūsų teismai.

Augustė

Mielieji, negalima būti tokiais naiviais. Gaila, kad mes neturime normalių žurnalistų, kurie galėtų atlikti žurnalistinį tyrimą ir surinkti faktus apie tai, kad šitie žmonės, kurie organizavo tą įstatymą, kad viską galima pirkti netgi kitos valstybės žemę, nėra tokie naivūs. Jie ten sėdi tik tam, kad neprarasti maitinimą. Mano manymu, tas „sėkmingas” eksperimentas buvo atliktas JAV su indėnais, kad buvo nupirktos jų žemės, o jie buvo išvaryti į rezervatus. Šiandien juos galite pamatyti grojant Kopenhagoje dvasingas ir gailestingas melodijas. Daugiau jūs apie indėnus nieko neišgirsite. Jų gyvavimas baigėsi. Tokiu būdu, šis ŽEMĖS PIRKIMO metodas, aprobuotas JAV, atkeliavo dabar į Europą.

To 2013-12-16 3:25

. Tas, kuris nusiperka žemę kaip komercinį objektą, žiūri į ją savanaudiškai ir savavališkai. Nereikia užmiršti, kad žemės virtimas preke yra nesenas reiškinys – tai yra kapitalistinių santykių reiškinys. Anksčiau būdavo ir vienaip, ir kitaip, bet kad žemė būtų tik prekė – to niekada nebuvo. Tas santykis kyla iš žmogaus valios – žmonės savo įstatymais paverčia žemę preke. Tai, kad žemė gali būti prekė, nekyla iš pačios žemės ir iš jokio gyvenimo būdo. Žmogus įsivaizduoja esąs visagalis žemės valdytojas. Tada į žemę imama žiūrėti kaip į išteklius. Šituos naujus prekinius santykius žmogus taip pat linkęs (šėtoniškas paradoksas) sušventinti: juk sakoma – nuosavybė yra šventa. Tai įdiegiama į žmonių sąmonę, ir pažiūrėkime, kaip nuožmiai giminės draskosi dėl sklypelio nuosavybės. ,Prilyginę savo… Skaityti daugiau »

Pažiūrėkite kokie VRK komisijos nariai ir bus aišk

VRK komisijos pirmininkas:
Zenonas Vaigauskas (kadencija nuo 1996 liepos 4 d. iki šių dienų,
tai penkias kadencijas sėdintis šiose pareigose yra kažkam naudingas).

Deleguoti partijų:
Valdas Benkunskas (TS-LKD)
Reda Daniškevičiūtė (DP)
Danutė Markeliūnienė (TT)
Inga Milašiūtė (LiCS)
Rokas Stabingis (LRLS)
Živilė Verbylaitė (LSDP)

Deleguoti teisininkų draugijos:
Julius Jasaitis
Ligita Klapavščiuk
Laura Matijošaitytė
Jonas Udris

Deleguoti Teisingumo ministro:
Laura Gumuliauskienė (pirm. pav.)
Elena Masnevaitė (pirm. pav. sekr.)
Liutauras Ulevičius
Justinas Žilinskas

Iš šios visos komisijos, mano manymu, pasitikėjimą gali turėti
tik du nariai: Reda Daniškevičiūtė (DP) Danutė Markeliūnienė (TT).
Visi kiti yra nupirkti.

Taigi

Keista, kad žurnalistas tiek pasisakęs ir savo veiksmais buvęs prieš referendumą, dabar pasakė tiesą, nemažai daliai atvėrė akis.

geras šuo

kaip puikiai viskas atsiskleidė, kaip puikiai:)jei dar kam buvo abejonių, tai dabar jų nebebus..oi, vaigausakai vaigauskai, gal tu manaisi esąs net ir nemirtingas, ne tik nebaudžiamas?kol kas reptilijos valdo, kol kas..negi jos net neįtaria, kokį gniužulą paritino nuo kalno?o juk pasakoje našlaitėlė žibučių tai parnešė…:)))

geras šuo

a juk našlaitėlė žibučių parnešė:)

Tam Taigi       2013-12-16 20:56

Tiesa tokia mielasis: Kai žemė bus parduota tavo vaikai ir anūkai egzistuos rezervate. Buvo laikai, kai Palestina pardavė savo žemes, indėnai pardavė savo žemes……
Tokia matai ta istorija. Durnius mokosi iš savo klaidų, protingas iš kitų patirties ir istorijos.

Taigi tam 23:52

Straipsnis ne apie žemės pardavimą, o apie VRK fokusus. Žinoma, turi ir slaptos minties tarpusavyje pakiršinti referendumo iniciatorius ir juos remiančius.

To 1:41

Tamsta esmės nesuvoki? ar skaityti nemoki?
Esu pasirašiusi prieš žemės pardavimą ir jokių slaptų minčių neturiu, ko negalėčiau pasakyti apie patį. Tavo žiniai mūsų nesukiršinsit. Viskas aišku kaip niekad. Žemė ne prekė !

dainius praeras

p vaigauskas puikiai supranta kad palikus 300 000 parasu jam teks atisveikint su sita silta kede…

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top