Psichiatras D.Pūras pasijuto persekiojamas už kritiką, žmogaus teisių gynėja D.Šakalienė „nepriklausomo eksperto“ bauginimą vadina „Lietuvos gėda“

Gydytojas, vaikų ir paauglių psichiatras, Jungtinių Tautų pranešėjas Dainius Pūras tvirtina, jog Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybės užsakymu yra renkama informacija apie jo dalyvavimą Jungtinių tautų organizacijos veikloje. Jo žodžiais tariant, „galbūt taip siekiama bauginti“.

Apie tai jis paskelbė rugsėjo 18-ąją savo Veidaknygės paskyroje. Tokios informacijos paklausimą „nepriklausomas ekspertas“ pavadino „pasikėsinimu į Jungtinių Tautų paskirtą Specialiųjų procedūrų atstovo mandatą ir jo nepriklausomą veiklą“ ir prisipažino, kad tokią „alergiją tiesos sakymui [jam] paskutinį kartą teko stebėti Tarybų Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmuose 1988–1989 m.“.

D. Pūro pareiškimas

Šaltinis: facebook.com

Ministerija tokius kaltinimus neigia

„Lietuvos žinių“ duomenimis, Sveikatos apsaugos ministerija paneigė rinkusi informaciją apie D. Pūro dalyvavimą Jungtinių tautų organizacijos veikloje.

Kaip jau skelbėme, prof. D. Pūro nesutarimai su Sveikatos apsaugos ministerija tęsiasi jau kurį laiką. Rugpjūčio pabaigoje „vienu geriausių šalies vaikų psichiatrų“ vadinamas ekspertas sustabdė savo veiklą Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur jis visuomeniniais pagrindais ėjo vyriausio vaikų ir paauglių psichiatrijos specialisto, šios srities klasterio komiteto pirmininko bei SAM kolegijos nario pareigas.

Tuo metu išplatintame pranešime D. Pūras piktinosi, kad SAM vadovybė, užuot rimtai svarsčiusi jo ir kitų nepriklausomų ekspertų siūlymus, kurie leistų pasiekti proveržio vaikų psichikos sveikatos ir raidos pediatrijos srityje, ir toliau dangsto ydingą sistemą, atsakomybę perkeldama kitiems sektoriams, toleruoja ir net skatina perteklinį vaikų gydymą vaistais bei perteklinę institucinę globą.

Audringa žmogaus teisių gynėjos reakcija

Tą pačią dieną apie susiklosčiusią situaciją SAM pasisakė ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorė, D. Pūro bendražygė Dovilė Šakalienė.

Jūsų dėmesiui siūlome jos pasvarstymus, kuriuose D. Pūro žmogaus teises ginti stojusi teisininkė „nepriklausomo eksperto“ skundą dėl persekiojimo vadina „kapituliacija“, o sveikatos apsaugos sistemą ir SAM nekompetenciją bei neveiklumą – „Lietuvos gėda“.

Šaltinis: delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top