Putinėjančios Lietuvos vaizdelis: Prezidentūroje – Konstitucijos dienai skirta diskusija

Minint Konstitucijos dieną penktadienį, spalio 25 d., 10 val. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyks diskusija „Lietuva pagal Konstituciją: kur esame?“.

Konstituciją priėmė Lietuvos piliečiai balsuodami referendume prieš 21 metus. Prezidentūroje vyksiančioje diskusijoje bus aptariama, kaip sekasi kurti atvirą, pilietinę ir teisinę valstybę pagal pagrindinį tautos susitarimą – Konstituciją.

Diskusijoje bus kalbama apie pasiekimus ir iššūkius, su kuriais susiduriame, kurdami valstybę – teisėkūros kokybę, šalies raidą lemiančius sprendimus, Konstitucinio Teismo vaidmenį, žiniasklaidos indėlį ir atsakomybę, Konstitucijos stabilumo svarbą ir pagrindinio šalies įstatymo pažeidimų daromą žalą.

Diskusijoje dalyvaus konstitucinės teisės ekspertai profesoriai Vytautas Sinkevičius ir Egidijus Kūris, politikai – Česlovas Juršėnas, Julius Sabatauskas, Stasys Šedbaras, politologai, politikos apžvalgininkai ir žurnalistai – Vincentas Vobolevičius, Algimantas Šindeikis, Rimvydas Valatka, Ramūnas Bogdanas, Vladimiras Laučius, Indrė Makaraitytė, Rytas Staselis, taip pat teisę studijuojantys studentai. Diskusiją moderuos LRT žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Diskusija bus transliuojama internetu ir per televizijos kanalą „LRT Kultūra”. Jos klausytis ir panaudoti pilietiškumo pamokai kviečiamos visos šalies mokyklos, universitetai. Internetinę transliacijos nuorodą galite rasti čia.

2013-10-23, Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Teta Beta

Jei Grybauskaitė bijo į diskusiją pasikviesti Konstitucijos kūrėjus Motieką, Šličytę, Rasimavičių, gal nors Dočys galėtų nueiti su Kūriu ir Laučium padiskutuoti? 🙂

Iš toli

Ir kas vargšei Grybauskaitei įsiūlė šitokią kvailystę su tokiom asabom rengti? Juršėnas, Kūris, Laučius, Makaraitytė… Betrūksta Vaišnoro, Dabašinsko, Meželio. Dar kolegų Burokevičiaus su Jarmalavičium…

A.Kubilius labai

primena Putiną įvairiais atžvilgiais.Mano nuomone.O Dalytė tik vykdytoja.”Geroji” saugumietė.Deja,viršų ima blogiečiai saugumiečiai.Saugumiečių karas Lietuvoje?Kur Garliavos mergaitė?

Austė

Lietuvos teisininkai galėtų prisiminti renesanso epochos Biblijos vertėjų metodą „Solo Scriptura”. Tik Konstitucija. Ir jokių iškraipymų.

pensininkas

Pritariu tetai Betai. kodėl nepakviesti Konstitucijos kūrėjai Rasimas Šličytė, Motieka. Kodėl pakviestas Vladimir Otkupčikov ir nepakviestas Dočys. Dabar teks prie VSD vykti.

Stasys

Na, ir kompanija žadama surinkti į Pezidentūrą. Tiesiog, žavinga, spindinti gražia raudona šviesa, teisinga bei sąžininga!

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top