R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

sti.lt

Sunku pasakyti, apie ką konkrečiai kalbėjo DELFI interviu profesorius A. Ambrozaitis, tačiau straipsnyje minimas ir Sveikatos teisės institutas (STI), todėl jaučiu pareigą atviru laišku sureaguoti į keletą teiginių.

Gerbiamas profesoriau, tikiuosi, kad ne STI turėjote galvoje, kai kalbėjote: „Bet, jeigu yra abejojama, jeigu sakoma, kad „tai yra eksperimentinė, neištirta vakcina“, tą sako žmonės, kurie nėra šios srities specialistai, kurie yra prisiklausę visokių gandų, konspiracinių teorijų, jutūbinių filmukų, kurie sklinda iš Rusijos, ir visokių melagienų. Tai yra labai pavojinga mūsų valstybei, nacionaliniam saugumui“.

Mūsų institute dirba gydytojai, mokslininkai ir profesionalūs teisininkai, kurie pandemijos valdymą vertina tik iš mokslo ir teisės perspektyvos. Jie siūlo pagalbą valstybei rasti racionalią išeitį iš pandemijos, pateikdami konstruktyvią kritiką ir argumentuotus pasiūlymus. Ir Jus kviečiame į atvirą mokslinę diskusiją, kad galėtumėte įsitikinti STI ekspertų kvalifikacija ir sąžiningumu.

Kenkimu valstybei ir nacionaliniam saugumui kaltinate tuos, kurie „skleidžia abejones“ teigdami, kad „tai yra eksperimentinė, neištirta vakcina“. Profesoriau, ar esate skaitęs teisės aktus, kurie nustato, kaip turi būti ištirti į rinką tiekiami vaistai, pavyzdžiui, Farmacijos įstatymą ir Vaistų registracijas taisykles? Aš juos rengiau. Farmacijos įstatymo dalis apie vaistų registraciją ir klinikinius tyrimus iki šiol didžiąja dalimi atrodo taip, kaip prieš daugiau kaip 10 metų, kai su keliais šauniais kolegomis surašėme jo projektą.

Stebitės teiginiais, kad vakcinos nėra iki galo ištirtos? Padėsiu Jums patikrinti, ar COVID-19 vakcinos yra praėjusios visus klinikinių tyrimų etapus:

• Susirandame ES vaistų registrą: https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/html/index_en.htm.

• Pasirenkame Comirnaty, susirandameEuropos Komisijos sprendimo jį įregistruoti II priedą (https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_en.pdf). Ten nurodyta, kad registracija sąlyginė, t. y. taps normalia įgyvendinus nurodytas sąlygas. Viena iš sąlygų – „Siekiant patvirtinti Comirnaty veiksmingumą ir saugumą, registruotojas turi pateikti atsitiktinių imčių, placebu kontroliuojamo, stebėtojo atžvilgiu koduoto tyrimo C4591001 galutinę klinikinio tyrimo ataskaitą“. Terminas – 2023 metų gruodis.

• Taip pat susirandame šio tyrimo publikaciją žurnale The New England Journal of Medicine (https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa2101765). Sulyginę veiksmingumo duomenis (Europos Komisijos sprendimo įregistruoti Comirnaty I priedo 2 lentelė ir The New England Journal of Medicine publikacijos 2 lentelė) matome, kad tai tas pats tyrimas ir vis dar naudojami 2020 m. veiksmingumo duomenys, gauti su natūraliu (nemutavusiu) virusu.

• Tame pačiame straipsnyje The New England Journal of Medicine yra nuoroda į šį Comirnaty (BNT162) klinikinį tyrimą JAV klinikinių tyrimų duomenų bazėje (https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728). Ten matome, kad numatoma pabaiga – 2023 m. gegužės 2 d.

• JAV klinikinių tyrimų duomenų bazėje nurodoma (https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT04368728?term=bnt162&type=Intr&phase=2&draw=2&rank=9), kad pagrindinis minimos vakcinos klinikinis tyrimas (kuris minimas anksčiau) buvo pradėtas 2020 m. balandžio 29 d. ir baigsis 2023 m. gegužės 2 d. Jame dalyvauja 15 EKSPERIMENTINIŲ grupių ir 3 placebo.

Ar iki „eksperimento“ pabaigos likus dar pusantrų metų, nebūtų sąžininga atskleisti visos informacijos apie vakcinos naudą ir riziką bei COVID-19 riziką ir žmonėms leisti apsispręsti laisvai, kaip tai vyksta Norvegijoje ar Švedijoje?

Interviu delfi.lt rašoma: „Profesorius taip pat pažymėjo, kad mokslas neturi duomenų, kad šita vakcina turėtų kokias nors ilgalaikes pasekmes. Tie žmonės, kurie taip teigia (kad ilgalaikių poveikių gali būti), jie irgi neturi jokių įrodymų. Jie tik taip kalba, kad taip gali būti.“

Teisingai. Mokslas neturi duomenų, kad ši vakcina turėtų kokias nors ilgalaikes pasekmes ir lygiai taip pat neturi duomenų, kad tokių pasekmių nėra. Nes 15 aukščiau nurodytų eksperimentinių grupių dar nebaigė eksperimento.

Beje, 1956 m. Europa neturėjo duomenų apie ilgalaikes talidomido pasekmes. 1961 m. ji tuos duomenis gavo tūkstančių negyvagimių ir suluošintų naujagimių pavidalu. JAV to neatsitiko, nes ten atsirado ekspertų, kuriems užteko kompetencijos ir valios suabejoti tuometiniu mokslu. Absoliutus pasitikėjimas ribotais duomenimis ir galimų ilgalaikių šalutinių poveikių neigimas avansu yra trumparegiškas ir neatsakingas.

Interviu retoriškai klausiate, ką reiškia abejonės dėl ilgalaikio poveikio: „ką, tada neskiepyti? Arba kiekvieną žmogų nagrinėti, ar jam reikia, ar nereikia?“


Infektologas, VU prof. Arvydas Ambrozaitis. Asmeninė nuotr.

Taip, teisingai. Skiriant kiekvieną vaistą (ypač receptinį), būtina nagrinėti kiekvieną atvejį atskirai – ar tam konkrečiam žmogui šis vaistas tinkamas ar ne, reikalingas ar ne. Gydytojas turi įvertinti individualų naudos ir rizikos santykį, pateikti pilną objektyvią informaciją, savo rekomendacijas ir leisti pacientui pačiam apsispręsti. Ne politikų darbas spausti visus iš eilės vakcinuotis, grasinant atleidimu iš darbo, studijų stabdymu ar kitomis socialinėmis, ekonominėmis ir kitomis sankcijomis.

Profesoriau, nejaugi manote, kad pagarbos žmogui, jo orumui ir teisėms skatinimas yra antivalstybinė veikla? Ar Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 ir 15 straipsniai taip pat yra antivalstybinės veiklos išraiška? Priminsiu, kad pagal šiuos straipsnius pacientas sutikimą dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo turi duoti laisva valia, gavęs pakankamą ir aiškią informaciją. Tą patį numato ir Žmogaus teisių ir orumo apsaugos biomedicinos srityje apsaugos konvencija. Atrodo, jau visiems turėtų būti žinoma, kad žmogaus teisių ribojimus gali numatyti tik Seimas, o ne Vyriausybė. O kol nenumatė, teisingos informacijos suteikimas pacientams yra privalomas, o ne pavojingas.

Ir pabaigoje – ar tikrai pandemija mūsų šalyje valdoma taip gerai, kad nereikia kelti jokių klausimų, ar tikrai STI kritika nepagrįsta ir pagalbos Vyriausybei nereikia, jei Lietuva, būdama tarp 10 Europos Sąjungos valstybių pagal nuo COVID-19 paskiepytų žmonių procentą, turi blogiausią epidemiologinę situaciją Europos ligų kontrolės centro (ECDC) vertinimu (https://covid19-surveillance-report.ecdc.europa.eu/) bei antrą didžiausią mirčių perviršį ES ir septintą didžiausią pasaulyje The Economist duomenimis (https://edition.cnn.com/interactive/2021/health/global-covid-vaccinations/)?

Gerbiamas profesoriau A. Ambrozaiti, jei Jums vis dar kyla abejonių dėl kurio nors teiginio, mielai padiskutuosiu su Jumis tiesioginiame eteryje.

Autorius yra Sveikatos teisės instituto vadovas, farmakologas, docentas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Medikai turi užsiimti žmonių gydymu ir stabdyti Lietuvių nunykimą, o ne užsiiminėti juodąja politika ir nešvariu verslu – nešvariu bizniu. Ir nelaikyti kartu su teisininkais save aukščiau kitų žmonių, na, kad ir kiemsargių padėjėjų. Nelaikyti save iubermenšėriais(die Übermenschen), o mus untermenšėriais. Tai baisus biznis ir nieko daugiau, kaip pasakė vienas garsus prancūzų politikas.

hmmm

Ambrozaiciui turėtų būti gėda. Bet jis ne tiesai, o valdžios nevykėliams atidirba ir jam žmonių sveikata
ar rūpi? Laukiam jo atsiprašymo, kad šitaip melavo ir klaidino žmones.

Kis

sitaip fruktui niekas nepades?Laiko gaisinimas,tai jo tokia prigimtis.

ah.ą

nu va faktas kaip blynas, kad prievarta terorizavimu GP psicholiginiu smurtu Šimonytė su Dulkiu verčia tautą dalyvauti antikonstituciniame medicininiame eksperimente – eksperimentas baigsis 2023m. gegužės mėn.:

cit. „JAV klinikinių tyrimų duomenų bazėje nurodoma (https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT04368728?term=bnt162&type=Intr&phase=2&draw=2&rank=9), kad pagrindinis minimos vakcinos klinikinis tyrimas (kuris minimas anksčiau) buvo pradėtas 2020 m. balandžio 29 d. ir baigsis 2023 m. gegužės 2 d. Jame dalyvauja 15 EKSPERIMENTINIŲ grupių ir 3 placebo.”

habilitās

Tai lakmuso popierėlis, parodantis kas sovietmečiu į VU medicinos fakultetą ir į Kauno medicinos institutą įstojo už pinigų, o kas ne. Netenka stebėtis, kad gydytojų kasta turi aukščiausią korupcijos reitingą Lietuvoje.

to habilitās

Ir teisininkai, Jūsų žiniai, Sovietijos ir Neososovietijos fundamentų grandai su anūkėliais.

The Epoch Times

Spalio 11 d. Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas paskelbė vykdomąjį raštą, draudžiantį reikalauti skiepytis bet kokiems valstybės subjektams, įskaitant privačius darbdavius. „Vakcina nuo COVID-19 yra saugi, efektyvi ir geriausia mūsų gynyba nuo viruso, tačiau ji turėtų likti savanoriška ir niekada neprievartinė“,-sakė Abbottas. Vykdomojoje įsakyme (https://gov.texas.gov/uploads/files/press/EO-GA-40_prohibiting_vaccine_mandates_legislative_action_IMAGE_10-11-2021.pdf) teigiama: „Nė vienas Teksaso subjektas negali priversti gavus vakcinos nuo COVID-19 bet kurio asmens, įskaitant darbuotoją ar vartotoją, kuris dėl bet kokios savo sąžinės priežasties prieštarauja tokiam skiepijimui, remdamasis religiniu įsitikinimu arba dėl medicininių priežasčių, įskaitant ankstesnį atsigavimą nuo COVID-19 “. „Aš sustabdau visus atitinkamus įstatus tiek, kiek būtina šiam draudimui įgyvendinti“, – įsakyme rašė Abbott. Jis taip pat įtraukė šį klausimą į darbotvarkę į trečiąją specialiąją teisėkūros sesiją, kuri šiuo metu šaukiama iki spalio 19… Skaityti daugiau »

Rinkėja iš Kauno

Bravo doc. Jankūnui. Sakyčiau , prof. Ambrozaitis argumentais ir faktais buvo pabaksnotas, kaip nevala katinas, pridirbęs krūvelę kambary ant grindų.
Aišku, lieka menka tikimybė, kad tą bjaurią propagandinę pastraipą apie abejojančių vakcinos saugumu kenkimą nacionaliniam saugumui nuo savęs pridėjo delfi. Kad pats Ambrozaitis to nesakė. Bet tuomet kaip galima skolinti savo pavardę ir autoritetą šitokioms žemo lygio propagandinėms rašliavoms?
Beje, tai jau antras delfi tekstas, kuriame Ambrozaičio pasisakymai apie nenorinčius urmu skiepytis tvoksteli stalinistiniu dvoku.
Kodėl? Didelę naudą už tai kažkas pažadėjo? Karjerą į amželio pabaigą? Ar tiesiog apsinuogino tikrasis Ambrozaičio veidas?

Al.

Jei kada nors galėsime išsirinkti žmonišką valdžią, ji, tikiuosi, peržiūrės tokių profesorių mokslinius laipsnius ir pareigybes. Jei dabartiniai sąmokslininkai ir žmonijos priešų kolaborantai liks nenubausti, tai jų kenkėjiška veikla nesibaigs.

nuomonė

Jei neklystu, Lietuva nutraukė sutartis su Sanofi kompanija dėl vakcinos įsigyjimo ir berods toliau skiepija gyventojus vakcinomis,kurių atsisakyta Danijoje ir Norvegijoje, o Švedijoje neskiepijami jauni žmonės?
„Bendrovės šioje vakcinoje sujungė „Sanofi“ sukurtą antigeną, kuris skatina su mikroorganizmais kovojančių antikūnų gamybą, ir GSK pagalbinę technologiją – medžiagą, skatinančią vakcinos sukeltą imuninės sistemos atsaką. „Sanofi“ anksčiau teigė, kad pirminiai jos mRNR vakcinos bandymai parodė, jog, praėjus dviem savaitėms po antrosios vakcinos dozės suleidimo, 91–100 proc. dalyvių susiformavo antikūnai. Nebuvo pastebėta jokių šalutinių poveikių, o vakcinos toleravimas buvo panašus į kitus mRNR preparatus, kaip tuos, kuriuos sukūrė kompanijos „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“…”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/prancuzijos-bendrove-sanofi-nutraukia-sekmingus-savo-vakcinos-nuo-covid-19-bandymus.d?id=88296047

Prašalietis

Tragiškai atrodo šiuolaikiniai”profesoriai”su savo primityviais „moksliniais” sapaliojimais apie „melagienas, valstybės grėsmes…priklausomas” nuo žmonių „savanoriško” vakcinavimo planų ir „specialistų sutarimo”, kad vakcinos super puper saugios ir”gelbėja žmoniją nuo išnykimo”. Šiandiena ne tik vaikai, bet ir puskvailiai suaugę su šiuolaikiniais „mokslininkais” gyvena susikurtame virtualiame pasaulyje, kuriame jie”kovoja ir nugali” Covid virusą, vėjo malūnais ir skatindami žmones „mažiau gadinti orą” net gi „tvarko klimatą, kad žemė neperkaistų” ir t.t. Tokio puskvailių ir idiotų skaičiaus pretenduojačio valdyti ne tik viso pasaulio žmones, bet ir gamtą žmonijos istorija dar nematė…

Beveik viską lemia pinigai

Antraip Ambrozaitis ir į jį panašūs taip nekalbėtų.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top